יום הזיכרון לחללים הצ'רקסים - רצח עם

beco77

New member
יום הזיכרון לחללים הצ'רקסים - רצח עם

שלום רב , ראיתי לנכון להשב את תשומת ליבכם אל עבר הצ'רקסים , אזרחים נאמנים במדינת ישראל יוצאי קווקז אשר חוו רצח עם בין אמצע המאה ה 18 לבין המאה ה 19 כאשר הצארים הרוסים רצחו יותר מ 1,500,000 צ'רקסים. בתאריך ה 21.5.1864 נכנע העם הצ'רקסי לצארים הרוסים ובהמשך ישיר גורשו רוב הצ'רקסים ממולדתם. מאותו יום חיים הצ'רקסים בגלות ביותר מ 25 מדינות שונות ברחבי העולם וביניהם גם ישראל, תחת שני כפרים בגליל,כפר קמא וריחניה. . ביום חמישי הקרוב , בתאריך ה 21.5.2009 יצוין יום זה כיום זיכרון לחללים הצ'רקסים בכפר קמא שממוקם בגליל התחתון. אני מאמין כי בני בריתנו היהודים שחוו רצח עם ועברו שואה אכן יזדהו איתנו. בברכה נבסו אייבק המרכז למורשת הצ'רקסית בישראל. http://www.circassianmuseum.com/

טליה ג

New member
תודה על המידע!

בהחלט חשוב להביע סולידריות עם הצ'רקסים, שמשרתים בצה"ל ותורמים למדינה, אשר חוו גם הם רצח עם ונאלצו לעזוב את מולדתם. בהזדמנות זו אני רוצה להמליץ לחברים לבקר בכפר ריחנייה ב"חוויה הצ'רקסית", ביקור הכולל הרצאה על ההיסטוריה, תרבותם ומורשתם של הצ'רקסים, סיור מודרך במוזיאון הצ'רקסי וארוחה במסעדה המקומית. הביקור נעשה בתיאום מראש. למרות האופי המסחרי כביכול של הסיור, ניתן ללמוד המון על הצ'רקסים, ההיסטוריה שלהם ומנהגיהם, וכמובן אפשר לשאול שאלות. אגב המדינה שבה חיים מרבית הצ'רקסים בעולם היא טורקיה ומספרם מוערך בכ-3 מיליון, אך חלקם הגדול די מצניעים את מוצאם ומעדיפים מטעמי נוחות להיטמע באוכלוסייה. גם לי יצא לפגוש בזמנו בעיר Van שבמזרח טורקיה שוטר ממוצא צ'רקסי, שהתעניין מאוד לדעת על הצ'רקסים החיים בישראל, הכפרים שלהם ומנהגיהם.

beco77

New member
תודה לך טליה

מחמם את הלב למצוא אנשים בדמותך שיודעים אודות הצ'רקסים ואף זכו ליהנות מהחוויה הצ'רקסית. אנו שמחים ומואשרים על כל אדם ישראלי שמביע את צערו והזדהותו עם העם הצ'רקסי ועל רצח העם שבוצע בה. כן יירבו, בברכה אייבק נבסו נ.ב. החוויה הצ'רקסית עובדת במקביל למרכזה למורשת הצ'רקסית בכפר קמא. המוזיאון בכפר קמא פעיל בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 לבין 18:00 . הדרכה וסיור ניתן לקבל מרמת מבקר בודד .

למעלה