יום הולדת לעוזי חטימן זל

feldman89

Well-known member
כנראה השיר הכי אהוב שלו מהשירים שהוא שר זה:

בארץ הזאת- 1989

ומאלה שכתב לאחרים זה:
מה חשוב היום- אבי טולדנו

feldman89

Well-known member
לא מושמע ברדיו למשל?
את לוקחת ברצינות רבה מדי את הרדיו. אני לא יודע, אני לא מחזיק מאנשי הרדיו והשדרנים והעורכים ובוודאי לא חושב שהרדיו יש לו השפעה עצומה כיום. אני מסתכל על השטח ואני יודע שיש צעירים רבים שמכירים שירים שלו, אולי לא את השירים שהוא מבצע ספציפית אבל אין ילד שלא מכיר את "מה חשוב היום"/ "נולדתי לשלום" של סקסטה וגם כמו שאתה יודע של מרגלית צנעני

ady18

Well-known member
את לוקחת ברצינות רבה מדי את הרדיו. אני לא יודע, אני לא מחזיק מאנשי הרדיו והשדרנים והעורכים ובוודאי לא חושב שהרדיו יש לו השפעה עצומה כיום. אני מסתכל על השטח ואני יודע שיש צעירים רבים שמכירים שירים שלו, אולי לא את השירים שהוא מבצע ספציפית אבל אין ילד שלא מכיר את "מה חשוב היום"/ "נולדתי לשלום" של סקסטה וגם כמו שאתה יודע של מרגלית צנעני
מאיפה מכיר את השטח כול כך?שיודע על הנוער כך

feldman89

Well-known member
מאיפה מכיר את השטח כול כך?שיודע על הנוער כך
ייתכן שאני לא מכיר את השטח עד כדי כך, אבל לא נכון להגיד שצעירים לא מכירים שירים של עוזי חיטמן. אני הכרתי את נולדתי לשלום בבית ספר. לדעתי כיום מלמדים את חלק משיריו. אחי למד את "בארץ הזאת" בשיעור מוסיקה ביסודי. מעבר לזה, יש מופעי מחווה וערבי שירה בציבור וזמרים רבים ממשיכים לשיר משיריו(חיים משה, ישי לוי, מרגול). זאת פיסת עובדה לדעתי

ady18

Well-known member
ייתכן שאני לא מכיר את השטח עד כדי כך, אבל לא נכון להגיד שצעירים לא מכירים שירים של עוזי חיטמן. אני הכרתי את נולדתי לשלום בבית ספר. לדעתי כיום מלמדים את חלק משיריו. אחי למד את "בארץ הזאת" בשיעור מוסיקה ביסודי. מעבר לזה, יש מופעי מחווה וערבי שירה בציבור וזמרים רבים ממשיכים לשיר משיריו(חיים משה, ישי לוי, מרגול). זאת פיסת עובדה לדעתי
לי נראה ההפך שאחרי מותו הוא בין הכי פחות זכורים במוזיקה

feldman89

Well-known member
לי נראה ההפך שאחרי מותו הוא בין הכי פחות זכורים במוזיקה
אוקיי. במקרה הזה דעותינו הפוכות. אבל מבחינתי הרדיו כבר לא משפיע כמו פעם, אין לו יותר את כמות ההשפעה והיכולת לעצב פלייליסט ולהכתיב את הסדר הקיים במוסיקה. וזה בגלל שהרשתות החברתיות הביאו לשינוי ואם את שואלת אותי, זה שינוי מבורך

ORIZACKEN

Well-known member
עוזי חיטמן ז"ל היה הראשון מבין הכותבים והמלחינים יוצאי עדות אשכנז שהעז לכתוב לזמרים יוצאי עדות המזרח משהו שלא היה נהוג אי שם באותם זמנים, מבין המון שירים שהוא כתב לזמר המזרחי וזוהר ארגוב בפרט, יש את השיר עד מתי אלוהי שיר שמתאר את מצבו של ארגוב באותם שנים על רקע התמכרותו הקשה לסמים, שיר שלדעתי מתקרב לשלמות אין כאלה כותבים ומלחינים היום, יהי זכרו ברוך.

למעלה