יוחאי - תודה על האיכון

יוחאי - תודה על האיכון

יש דגים שלא הולכים לשום מקום. קרפדג - Red sea toadfish

זרבובן רב-גוני

Ornate ghost pipefish אבובון שחי עם הראש כלפי מטה, הראש פונה לקרקעית בחיפוש אחר מזון. בשונה לשאר בני המשפחה (סוסוני ים ואבובונים) את הביצים המופרות נושאת הנקבה

אהבה ? אני עבד נרצע

אני משתדל לעזור בניקיון הממלכה והבעל בית מידי פעם זורק עצם. יצא לי לראות שלושה סוגים שונים של ghost pipe fish באילת. אדום לבן כמו בצילום, שחור אדום והסוג הכהה שאני זוכר שגם אתה צילמת. פשוט לצלול לאט ולחפש. (גם מנחת זבל שיוצאת ממלכת הים לפח יבשתי יכולה לסייע...)

TuriLed

New member
הייתי מוותר על הכהה...

תמורת האדום לבן הזה בלי לחשוב פעמיים. מאז שקניתי את הדביליוס אני מפנתז על הדג הזה. נראה שהפתרון הוא להיות באילת כשאתה נמצא ולתחקר אותך אחרי כל צלילה על הדבריםש ראית. ככה אני וספוקי מצאנו את ה-ghost pipefish הכהה
לגבי הנוכחי - איפה מצאת אותו ? באיזו שעה פחות או יותר ?

ספוקי

New member
טעות...

גם אם תתחקר אותו בשניה שהוא יצא מהמים , עוד לפני שהוא הוציא וסת מהפה, ותחזור לזירת האירוע - אתה לא תמצא כלום. הפיתרון הוא פשוט לעקוב אחריו מתחת למים. בלופ בלופ בלופ. צריך את חליפת ההסוואה של עומרסאב...

TuriLed

New member
למה omersub?

ראיתי כאלה ב-sepa. שמעתי שיש להם גם ריץ' רצ'ים שלא צריכים לגרז, אז זה בכלל שווה

ספוקי

New member
לא ידעתי ש-sepa מייצרים כאלו...

העיקר שמנטה לא ישים לב שאנחנו עוקבים אחריו. אז אל תשכח את האינספריישן כדי שלא יהיו בלופ בלופ במים...

???

נכנסים לצלילת לילה בחוף הדקל, יורדים לכל היותר ל 10 מטר, מסתובבים בין הפינקלס וזהו, הדגים האלה שם, צריך רק למצוא אותם. ואם כבר אז אני מחפש קנ"מ נוסף, השיבר של ברווזגומי לא מספיק לקבלת הגודל של הנ"ל. Ceratosoma trilobatum - גילדית ורודה.

TuriLed

New member
רשמתי לעצמי ;)

אם ייצא לי להיות באילת בזמן הקרוב (יום שני בערב יש לי תור לבדוק את נושא האף...) אני גורר לשם את ספוקי.

ספוקי

New member
אתה צריך לגרור את מנטה, לא אותי...

דלק ולינה עלינו , מנטה דואג לדגים. עשינו עסק?

חי בר

New member
הסוד של מנטה...

מאחר ויצא לי לצלול אי-אלו צלילות איתו, אני חושב שאני מכיר את הסוד של מנטה למצוא דברים יפים בצלילה! מזל אף פעם לא מזיק, אבל צריך גם לעזור למזל. אז איך מנטה עושה את זה? -הכי חשוב זה להכיר את הדגים! כשמתחילים ללמוד לזהות את הדגים, מבינים מאיזה משפחה הם, איזה סוג וכו' אז יודעים איפה הם גרים, מה הם אוכלים, איפה הם אוהבים להתחבא אז גם יודעים איפה צריך לחפש כדי למצוא אותם. מדהים, אבל אפילו צוללים ותיקים עם אלפי צלילות לא מכירים כל כך את סוגי הדגים שרואים וזה בכלל לא נדיר למצוא צוללים שכל הנפוחיות הם "אבו נפחא" או כל חברי משפחת העקרבנוניים הם "אבנון", מחבטנים הופכים להיות "גיטרן", כל הדקרים זה "לוקוס" וגרוע מכך- יש כאלה שאפילו לא מתעניינים איזה סוגי דגים הם רואים העיקר שיש הרבה והם יפים (שזה חשוב כשלעצמו). -אחרי שמכירים את הדגים ויודעים איפה, מתי ואיך למצוא אותם צריך גם לצלול מספיק לאט כדי לסרוק ביסודיות כל כוך ובי כל אלמוג. לא מעט יצורים בשונית הם אמני הסוואה ורק תשומת לב לפרטים תחשוף אותם. אז לא חייבים להרשם לקורס ביולוגיה ימית באוניברסיטה, ולא צריך להיות פישלזון כדי להכיר דגים- מגדיר טוב וקצת רצון טוב ודי מהר לומדים המון על דגים- איכות הצלילות משתפרת פלאים וגם רואים דברים ונהנים. רוב הדברים היפים נמצאים מתחת לאף, רק צריך לשים לב לפרטים...

TuriLed

New member
לא לא, זה נפטון

יש לי מגדיר דגים, ואני וספוקי צוללים לאט ומסתכלים בכוחים (המדריך דייבקון שלנו כינה אותנו "קורס פלנקטון..."). זה הכל מנפטון
ספוקי - אני אחפש לנו בניו זילנד קמעות נפטון. אולי למאורים יש משהו מקביל. לגבי הרופא אא"ג - אתה חושב שזה יעזור אם אני אגיד לו שאני צולל עם ברוו"ב ? אני לוקח איתי את הברוו"ב הקטן שקיבלתי מהקרפיון.

הקרפיון

New member
הגיע הזמן שתבוא לצלול איתי

תודיע כשאתה יורד לאילת. לגבי הgoast-pipe-fish, לספוקי אין מה להתלונן. בצלילה הראשונה שלי איתו ראיתי אחד, הראתי לו והוא לא הבין על מה אני מצביע...

ספוקי

New member
אני מכחיש...

אני עדיין טועה שזו היתה חתיכת ענף מסכנה. בצלילה הבאה, שאתה הלכת לחפש אוצרות בגלוני החול , ליאור.ל והשייכת מצאו את ה"גוסט פייפ פיש" שלך עוד פעם. ליאור אפילו סחב אותו במשך כל הצלילה , אבל בסוף החליטו לוותר לך. מקווה שלא גרמתי למשבר נישואין...

למעלה