יודעים משהו של 80d של קנון?

גדיל100

New member
יודעים משהו של 80d של קנון?

אני רוצה לקנות מצלמה, כנראה ה 70d של קנון (ראיתי וקראתי מלא עליה ונראה שהיא תתאים לי), הבנתי שתצא לשוק מצלמה חדשה 80d שאמורה להיות המשך שלה.

האם יודעים מתי תצא? האם לחכות?
אני רוצה את המצלמה בעיקר ליצירת וידאו ... וגם סטילס.

Jack D Ripper

New member
באופן כללי לא כדאי לחכות

אם כבר יש מצלמה שהוכרזה אז לפעמים כדאי לחכות תקופה קצרה עד שהיא תגיע לחנויות (מחיר הדגם המוחלף ירד).
&nbsp
אבל שמדובר על מצלמה שעוד לא הוכרזה, ואין משהו ספציפי שחסר לך במצלמה הנוכחית ויהיה בדגם הבא, זו נראית לי המתנה מיותרת.

גדיל100

New member
תודה ...

לפי מה שאני רואה, יש שינוי במחירים של 70d (אמנם קטן אבל קיים בחודש האחרון), מישהו שבתחום בחו"ל המליץ לי לחכות ... אבל כשאני מחפש סימן לתאריך יציאת המצלמה - אין רמז בשום מקום.

בעיקרון אני לא יודע אם ומה יתאים לי בחדשה אבל כמו שאמרת זה די win-win .. המחיר של ה 70d ירד ... ותהיה האפשרות לרכוש את החדשה יותר.

אני לא לחוץ לקנות עכשיו, אבל אם זה יקרה עוד חצי שנה או משהו כזה אז אני לא אמתין.

sagiKor

New member
אם ה 70D מתאימה אז למה לחכות?

אגב, אם עיקר הצילום הוא וידאו אז הייתי יורד מ DSLR ובוחן את הפנסוניק GH4

גדיל100

New member
צודק ... אני פשוט לא סגור על זה ב 100 אחוז

הפנסוניק שהצעת עולה כמעט כפול, זה הרבה מעבר למה שאני רוצה להשקיע כרגע. אם יש לך המלצה למצלמה ללא מראה אחרת שיכולה להתאים אז אני אשמח ... זה אחד הדברים שאני מתלבט בגללם ... הטכנולוגיה.

sagiKor

New member
יש הרבה אופציות אחרות

אבל צריך להבין מה רוצים כשאומרים וידאו.
כמו האם צריך חיבור למיקרופון? האם צריך LOG? וכיו"ב. צריך לעשות שיעורי בית ואז לחפש מה יש בתקציב.
אם אתה מחפש וידאו טוב היישר מהמצלמה ללא עריכה אז בדוק את הפנסוניק G7

חובב1

New member
תבדוק לגבי דגם GH3

זול יותר מה- GH4. גם הוא עולה באיכות הווידאו שלו על ה- 70D ויספק לך שלל אפשרויות.

urilei

New member
גם אני עשיתי את ה"מחקר" הזה לפני חודשיים

המחיר אכן ירד באיזה 10% ולא מזמן היא אפילו נמכרה בוואלה שופס ב-3100 ש"ח אבל זה כבר עבר וחלף...
בכל מקרה, אין הרבה למה לחכות כי גם אם וכאשר זה יקרה המחיר שלה יהיה מאוד יקר ביחס ל-70 וה-70 תוזל די לאט (אני אומר את זה בעיקר על סמך מעקב קרוב אחרי הכניסה של ה-750-760 של הסדרה הזולה יותר לשוק, שתומחרה כמעט כפול מהדגמים הוותיקים ולא הורידה את המחירים שלהם כ"כ מהר.

מ"מרום" כחודשיים של שימוש במצלמה הייתי רוצה להגיד ש:
1) היא בסך הכל סבבה. המון פונקציות והמון שליטה, ביצועים טובים ויכולות דומות ל-6D ואף מעבר לכך (למעט גודל החיישן כמובן...)
2) דבר אחד שהם הצליחו פשוט לשכוח הוא שליטה ב-WB. אין כפתור לזה, אין גלגל, אין דרך לתכנת קיצור בשום מקום וזה די מרגיז. מצאתי חצי-פתרון ומה שכן צריך לזכור שזה מסך מגע אז אפשר בכל זאת לנצל אותו לצורך כך.
3) כל נושא של ה-WIFI והתפעול שלו פשוט מביש ברמה שלא ברור איך חברה בינלאומית מוציאה דבר כזה לשוק. ה-WIFI מאפשר חיבור לסמארטפון ושליטה על המצלמה כמו שלט רחוק והורדה של תמונות לטלפון (זה בסה"כ סבבה) והעברה של הקבצים למחשב (כאן כל פרוטוקול המימוש של זה נראה כמו תוכנה סוג ז' שהכין איזה ילד בחופשת קיץ, ולא כמו משהו שחברה מקצועית בנתה, וגם ההתקנה מתישה ומתסכלת). מבחינה זו אולי בהחלט עדיף להשקיע כ-300 שקל בכרטיס SD עם WIFI, שלא התנסיתי בו אבל הרבה יותר גרוע ממה ש-CANON עשו כאן כנראה לא יכול להיות...

חוץ מזה, אני קצת מתלבט עם עצמי האם המצלמה הזו באמת נותנת הרבה יותר מה-700 שעולה חצי ממנה. תכל'ס? אני לא ממש בטוח...

גדיל100

New member
תודה רבה על הדברים ...

אומרים שהפוקוס האוטומטי שלה הוא מהטובים שיש (גם ממצלמות יקרות הרבה יותר), זה תכונה קריטית בוידאו מבחינתי ואני לא מוצא מצלמה אחרת שמקבלת את אותם שבחים בנושא.

מה שיכול להיות זה שאת כל החסרונות עליהם דיברת יטופלו בגירסה של ה 80D, לכן ההתלבטות (אחת הסיבות).

תודה רבה על הדברים.

urilei

New member
או שכן או שלא...

לגבי ה-WIFI, המצב (למיטב ידיעתי) זהה בכל מצלמות ה-WIFI של CANON כולל כל מצלמות הכיס למיניהן וכולל ה-6D. רוב שאר המצלמות המקצועיות לא כוללות WIFI.
לגבי ה-WB - המצב (גם כאן למיטב ידיעתי) לא שונה ב-6D וגם לא ב-60D, אז אפשר להניח שהוא לא ישתנה.
אבל גם אפילו אם שניהם ישתנו, מה שחשוב לזכור הוא שאת ה-80D, שכרגע אין אפילו הדמיה שלה מטעם CANON, ייקח לפחות עוד כמה חודשים עד שנראה בייבוא מסודר לארץ ולפחות עוד שנה עד שהיא בכלל תתקרב למחיר של 70D של היום. לכן זה כנראה לא ממש רלוונטי. גם זה בהנחה שהיא בכלל "בבטן". יכול להיות שההשקה שלה עוד בכלל לא מתוכננת ותגיע רק עוד שנתיים...
לחכות לדגם חדש יותר אפשר תמיד. ממש תמיד. אלא אם אתה יודע בצורה קונקרטית שיש דגם חדש יותר שבאמת יגיע בקרוב, והוא כולל יכולות חדשות שהן מהותיות לך מאוד, אין שום סיבה לחכות עם זה. זו דעתי לפחות.

urilei

New member
מה אתה עושה איתו? מעביר תמונות למחשב?

בעיקרון התפעול שלו מול סמארטפון בסך הכל לא רע. יכול היה להיות יותר טוב אבל בסך הכל סבבה.
התפעול מול המחשב - אוי לבושה. אחרי שהצלחת להתקין ולהגדיר הכל אז כן, זה מעביר תמונות מן הסתם. אבל צריך להתקין איזה 7 תוכנות סוג ז' וגם להתחיל לשנות הגדרות FIREWALL ועוד כל מיני כאבי ראש מיותרים. ממש לא ברור למה המצלמה לא מממשת פשוט פרוטוקול file sharing הכי פשוט שיש או FTP וזהו, בלי להתקין שום דבר על המחשב. למה בכלל היה צורך בכל התוכנות ההזויות האלה, שגם באמת נראות כאילו הכין אותם ילד בחופשת הקיץ.

למה לא להוציא את כרטיס הזיכרון

לחבר אותו למחשב ולהעתיק את התמונות. הרבה יותר פשוט. בשביל מה להעביר אלחוטית למחשב..

urilei

New member
מחיפוש קצר בגוגל

מצאתי מידע (ממש לא וודאי בשום צורה) שהמצלמה לא צפויה להיראות בציבור לפני סוף 2016. אין לגביה שום מידע קונקרטי, הדמיה או משהו שמזכיר את ההדלפות על האייפון הבא...
בקיצור, ממש אין למה לחכות.

רן333

New member
עוד דבר שאולי כדאי לקחת בחשבון:

נראה ש-Magic Lantern (קישור: [URL]http://www.magiclantern.fm/index.html[/URL]) עדיין עובדים על ה-70D. אין לי מושג מתי הם יסיימו. אבל אם מחר בבוקר תצא ה-80D, יכול להיות שיעברו עוד שנים עד שיהיה Magic Lantern עבורה.

גדיל100

New member
70D זה דגם בן שלוש (בערך)

נראה לי שאם הם לא סיימו את העבודה אולי הם לא מתכוונים לסיים ... אני חושב שהמצלמה סביבות שלוש שנים בשוק.

רן333

New member
מילת המפתח בהודעה שלך היא "אולי".

ככל שידוע לי, לא מדובר פה בארגון או חברה מסודרת שעובדת לפי לוחות זמנים שמישהו קבע, אלא בחבורה של אנשים שעובדים על הדברים האלה בצורה עצמאית ולא מאוד מאורגנת.
על התקדמות הטיפול שלהם ב-70D אתה יכול לקרוא פה: [URL]http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=14309.0[/URL]
לא התעמקתי בזה (הקנון היחידה שיש לי היא 500D, והיא נתמכת כבר מזמן), אבל מהצצה מהירה שם לא התרשמתי שיש כוונה לזנוח את הפרוייקט של 70D.

למעלה