יואיט ונדאל פרשו, אנדיוני ברבע הגמר

יואיט ונדאל פרשו, אנדיוני ברבע הגמר

יואיט ונדאל פרשו, אנדיוני ברבע הגמר
נכתב ע"י: שי אלון

מונטריאול: הזוג הישראלי ניצל את פרישתם של האוסטרלי והספרדי - בשלב הבא מחכים ביורקמן ומירני * ניו-יורק: אוקון ברבע הגמר * LA: רוזאנו הדיחה את מירזה

זה היה אמור להיות מפגש מסקרן בין הצמד הישראלי אנדי רם ויני ארליך, שחזרו לכושר טוב והגיעו לגמר וושינגטון, לבין רפאל נדאל ולייטון יואיט שחברו לשחק זוגות באופן חד-פעמי בטורניר המאסטרס במונטריאול, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) הספרדי והאוסטרלי שיחקו משחקי יחידים ארוכים והחליטו לפרוש לפני המשחק.

הסיבה הרשמית: פציעה של נדאל שלא תמנע ממנו לשחק ברבע הגמר, כמובן. רם וארליך, המדורגים 6, העפילו לרבע הגמר ללא משחק ויפגשו בצמד החזק יונאס ביורקמן השבדי ומקס מירני מבלארוס, המדורגים 2 בעולם ובטורניר.

מי שלא התעייף הוא פדרר שאחרי ניצחון קל בשמינית הגמר עלה ביחד עם יבס אלגרו השוויצרי למשחק זוגות משלו ולא פחות מסקרן מול האחים בוב ומייק בראיין, הצמד הטוב בעולם. המפגש בין המקום הראשון ביחידים לבין המקום הראשון בזוגות, הפך צמוד ומסקרן, אך האמריקנים ניצחו בסופו בסופר טיי-ברייק 6:7, 7:6 ו-7:10.

ביחידים רוז´ה פדרר טייל לרבע הגמר כשהביס את פאביו פוגניני מאיטליה, שעלה מהמוקדמות, 1:6 ו-1:6. המשחק כולו ארך 45 דקות והשוויצרי בן ה-26 יחכה ברבע הגמר ללייטון יואיט מאוסטרליה, שאחרי מרתון ארוך עבר את דומיניק הרבטי מסלובקיה 7:6, 6:7 ו-5:7. "עוד לא חשבתי על פדרר, אלא רק איך לצאת מהכלא היום", אמר יואיט בסיום, "לא שיקתי מול פדרר מזמן. יהיה משחק מעניין ולי אין מה להפסיד".

המדורג 3, נובאק דיוקוביץ´, אף הוא ברבע הגמר אחרי שלא התקשה מול דוד נלבנדיאן מארגנטינה והביס את שחקן הטופ 5 לשעבר 3:6 ו-2:6. דיוקוביץ´ יפגוש במדורג 5, אנדי רודיק, במפגש מסקרן ברבע הגמר. רודיק ניצח את מרכוס בגדאטיס מקפריסין 2:6 ו-3:6.

לרפאל נדאל לעומתם היו חיים הרבה יותר קשים - הספרדי חזר מפיגור מערכה מול פול הנרי מתיו הצרפתי, אך ניצח לבסוף 6:3, 3:6 ו-2:6. מלך החימר יפגוש בקנדי הביתי פרנק דניסביץ´, שניצח ב-3 מערכות את פרננדו ורדסקו הספרדי והפך לקנדי הראשון מזה 18 שנה שעולה לרבע-גמר הטורניר בקנדה.

המדורג 4, ניקולאי דווידנקו, עלה לרבע הגמר עם ניצחון על חברו לנבחרת רוסיה, מיכאל יוז´ני, 6:7 ו-3:6. דוידנקו יפגוש בראדק סטאפנק הצ´כי שהפתיע את המדורג 12, טומי האס, בשלוש מערכות.

אוקון ברבע הגמר בניו-יורק


נועם אוקון ניצח בקלילות בשמינית-גמר טורניר בינגהמפטון בניו-יורק את מרכוס סרסטרנד השבדי 2:6 ו-0:6. אוקון, 167 בעולם, יפגוש ברבע הגמר את סקוט אודסמה האמריקני בן ה-21 המדורג 289 בעולם. אוקון צבר 1460 דולרים ו-13 נקודות.

לוס-אנג´לס: רוזאנו הדיחה גם את מירזה

שלושת המדורגות ראשונות בטורניר לוס-אנג´לס העפילו לרבע הגמר. מריה שראפובה, המדורגת ראשונה, עבדה הכי קשה מול מיכאלה קרייצ´ק ההולנדית. הרוסיה ניצחה 6:7, 7:6 ו-4:6 בתום מרתון על המגרשים הקשים.

קרייצ´ק כבר הוליכה 3:4 ו-30:40 במערכה השלישית, אך שראפובה הצילה את הנקודה והפכה את העניינים לטובתה ברגע האחרון. שארפובה תפגוש ברבע הגמר באלנה דמנטייבה, אלופת 2006, שעברה את דניאלה הנטוחובה שפרשה כשפיגרה 6:3 ו-4:1. בשנה שעברה דמנטיבה ניצחה את שראפובה בחצי-גמר הטורניר בדרך לתואר.

המדורגת שניה, ילנה ינקוביץ´ הסרבית, הביסה בקלילות את סיביל באמר האוסטרית 2:6 ו-1:6 ותפגוש בוויקי ארזנקה מבילרוס שהביסב את קטרינה בודרנקו האוקראינית 1:6 ו- 2:6. המדורגת 3, אנה איבאנוביץ´, אף היא ברבע הגמר. הסרבית הביסה בקלות את לוסי ספארובה הצ´כית 2:6 ו-2:6. איבאנוביץ´ תפגוש במריה קירילנקו הרוסיה שחוזרת ליכולת טובה. קירילנקו ניצחה את הארגנטינית ג´זילה דולקו 3:6 ו-4:6.

המדורגת 4, נדיה פטרובה הביסה את קתרינה סרבוטניק 2:6 ו-1:6 ותפגש בווירג´יני רוזאנו צרפתיה המפתיעה שאחרי שהדיחה את שחר פאר, הדיחה גם את חברתה הטובה שנמצאת בכושר מדהים, סאניה מירזה ההודית עם 6:7 ו-1:6.
 
למעלה