יהדות תימן היא יהדות מאד מפוארת וגדולה שזיכתה את עם ישראל.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
עכשיו לראות את הצעדות הארוכות האלה במדבר עם ילדים קטנים, זקנים ונשים? זה הרי בלתי נתפס.
ולבסוף המגורים באוהלים ופחונים, מגיע להם צל"ש בחיי.
אחרי זה עוד חטפו להם את הילדים הקטנים כדי למכור לעשירים בארה"ב..
לא פלא שמתוך העם הקשוח והחזק הזה יצאו גיבורי ישראל כמו אביגדור קהלני
שחקנים נפלאים כמו גבי עמרני, ציון צנעני.
וזמרים מצויינים כמו שושנה דמארי, בועז שרעבי ואייל גולן.. טוב, זה האחרון הוא רק חצי תימני.
אז תתארו לעצמכם מה היה קורה אילו אייל גולן היה תימני משני הצדדים.
בקיצור עדה מופלאה שעברה מלא תלאות עד שהיגיעו לאן שהיגיעו.
אני אוהב את העדה הזאת מאד.
בעבודה היו לי חברים ממוצא תימני, אז למעט אחד שהיה "עוף מוזר" השאר היו באמת מלח הארץ.
אנשי משפחה הורים לילדים טובים, אנשים נדיבים, חביבים ומלאי שמחת חיים אשר מסתפקים במועט ונהנים מכל דבר קט.

וואי עשיתי לעצמי חשק עכשיו לאכול ג'חנון חם עם ביצה קשה ורסק עגבניות. |חיוךרחב|

שמלת תחרה1

Well-known member
עכשיו לראות את הצעדות הארוכות האלה במדבר עם ילדים קטנים, זקנים ונשים? זה הרי בלתי נתפס.
וזמרים מצויינים כמו שושנה דמארי, בועז שרעבי ואייל גולן.. טוב, זה האחרון הוא רק חצי תימני.
בעבודה היו לי חברים ממוצא תימני, אז למעט אחד שהיה "עוף מוזר" השאר היו באמת מלח הארץ.
אנשי משפחה הורים לילדים טובים, אנשים נדיבים, חביבים ומלאי שמחת חיים אשר מסתפקים במועט ונהנים מכל דבר קט.

בכול עדה יש שעבדו קשה, זמרים שחקנים
אייל גולן צבר, השאר כנראה נולדו בתימן, והיום הם ישראלים הגאים במוצא שלהם.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בכול עדה יש שעבדו קשה, זמרים שחקנים
אייל גולן צבר, השאר כנראה נולדו בתימן, והיום הם ישראלים הגאים במוצא שלהם.
אני לא העליתי את הפוסט הזה כנושא שמיועד לויכוח בכלל.
פשוט נזכרתי בכמה אנשים טובים והיום גם נתקלתי בסירטון המצורף
וזה נתן לי שמץ קטן קטן על התלאות שעברו האנשים האלה.
פשוט רציתי לשתף אתכם.
אז כן, כיום אחרי 73 שנה, אנחנו מרגישים סוף סוף ישראלים לכל דבר.
אבל בכל זאת לא שוכחים לרגע מהיכן באנו ומה עברו אבותינו.

משתפרת1

Well-known member

התימנים שעלו ארצה עם קום המדינה עברו מסכת תלאות נוראית. קבלת הפנים בארץ היתה מבישה.
אתמול ישבנו עם חברה שהיה לה יום הולדת. בנה (שקצת גדל איתנו כשהיה קטן) היה שם גם הוא, ובין היתר הגיעו בת דודתו של הבן ובעלה. הבעל- ממוצא תימני. במשפט הראשון התברר שאחותו נשואה לאחד מהאחים שמפעילים את הפלאפל המעולה בישוב שלנו (שאנחנו מכירים עוד מהימים שסבתא מזל הפעילה אותו), והבן שלנו למד עם בת של אחד מאותם אחים ועם בן של אח אחר (ורק לפני שבוע בילו ביחד ערב שלם). קצת פטפטנו עם הבחור והוא סיפר שסבתא שלו עלתה ארצה וזמן קצר אחרי כן ילדה בת בבי"ח פוריה. למחרת באו ואמרו לה שהבת מתה. היא הקימה צעקות והשתוללה, ואז באו אנשי הצוות עם 3 תינוקות (בנות) ואמרו לה שהילדות התערבבו ושתזהה את הבת שלה. היא הצמידה את התינוקת שחשבה שהיא שלה, התינוקת הזו יצאה מבית החולים איתה וזו הבת שלה כל חייה. מסתבר שכילדה-נערה-אישה היא לא דומה לאף אחת מאחיותיה. למשל- השינים שלה קטנות בעוד השינים של כל בני המשפחה גדולות, תוי פנים אחרים. היא הדודה ששונה משתי הדודות האחרות של אותו בחור. הם לא מעלים על דעתם לבדוק התאמה גנטית, הרי להוריה היא היתה בת כל חייה, וכך הם מרגישים.
ואני חושבת: לקחו 3 תינוקות והרחיקו מהאמהות, סיפרו להן שהבנות מתו. ברור שהיתה כוונה להעביר את הבנות מחוץ לחזקת משפחותיהן. בביטוי מדויק יותר- לגנוב אותן. אמא אחת השתוללה והצליחה להשיג בחזרה את התינוקת. אם האחרות היו שקטות, האמינו לבעלי התפקידים וספגו את שברון הלב בלי להקים שערוריה, לאן נעלמו שתי התינוקות האחרות? ועשרות אחרים?
בימינו רבים מעולי אתיופיה עברו סאגה קשה, ואין לי כלים להשוות מה קשה יותר: סיפוריהם או סיפורי העולים מתימן. לפחות היום הקליטה בארץ (גרועה ככל שתהיה) לא נוראית כפי שהיתה בימי העליה התימנית, ולא גונבים את ילדיהם תוך שימוש במסכת שקרים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
התימנים שעלו ארצה עם קום המדינה עברו מסכת תלאות נוראית. קבלת הפנים בארץ היתה מבישה.
אתמול ישבנו עם חברה שהיה לה יום הולדת. בנה (שקצת גדל איתנו כשהיה קטן) היה שם גם הוא, ובין היתר הגיעו בת דודתו של הבן ובעלה. הבעל- ממוצא תימני. במשפט הראשון התברר שאחותו נשואה לאחד מהאחים שמפעילים את הפלאפל המעולה בישוב שלנו (שאנחנו מכירים עוד מהימים שסבתא מזל הפעילה אותו), והבן שלנו למד עם בת של אחד מאותם אחים ועם בן של אח אחר (ורק לפני שבוע בילו ביחד ערב שלם). קצת פטפטנו עם הבחור והוא סיפר שסבתא שלו עלתה ארצה וזמן קצר אחרי כן ילדה בת בבי"ח פוריה. למחרת באו ואמרו לה שהבת מתה. היא הקימה צעקות והשתוללה, ואז באו אנשי הצוות עם 3 תינוקות (בנות) ואמרו לה שהילדות התערבבו ושתזהה את הבת שלה. היא הצמידה את התינוקת שחשבה שהיא שלה, התינוקת הזו יצאה מבית החולים איתה וזו הבת שלה כל חייה. מסתבר שכילדה-נערה-אישה היא לא דומה לאף אחת מאחיותיה. למשל- השינים שלה קטנות בעוד השינים של כל בני המשפחה גדולות, תוי פנים אחרים. היא הדודה ששונה משתי הדודות האחרות של אותו בחור. הם לא מעלים על דעתם לבדוק התאמה גנטית, הרי להוריה היא היתה בת כל חייה, וכך הם מרגישים.
ואני חושבת: לקחו 3 תינוקות והרחיקו מהאמהות, סיפרו להן שהבנות מתו. ברור שהיתה כוונה להעביר את הבנות מחוץ לחזקת משפחותיהן. בביטוי מדויק יותר- לגנוב אותן. אמא אחת השתוללה והצליחה להשיג בחזרה את התינוקת. אם האחרות היו שקטות, האמינו לבעלי התפקידים וספגו את שברון הלב בלי להקים שערוריה, לאן נעלמו שתי התינוקות האחרות? ועשרות אחרים?
בימינו רבים מעולי אתיופיה עברו סאגה קשה, ואין לי כלים להשוות מה קשה יותר: סיפוריהם או סיפורי העולים מתימן. לפחות היום הקליטה בארץ (גרועה ככל שתהיה) לא נוראית כפי שהיתה בימי העליה התימנית, ולא גונבים את ילדיהם תוך שימוש במסכת שקרים.
כן, זה פשוט סיפור מדהים שלא ייאמן כל נושא החטיפה הזאת.
כששמעתי לראשונה את סיפור החטיפה חשבתי שזאת בטח איזו בדיחה לא מוצלחות.
אמרתי לעצמי שבטח תכף הממשלה תביא הוכחות לגבי אותם ילדים שנטען שהם נפטרו וזה יסתום לתימנים פעם אחת ולתמיד את הפה.
אבל הסתבר שטעיתי.
לכן מצד אחד אני עדיין לא מבין מה הניא את המערכת הרפואית לשתף פעולה עם הגורמים שביצעו בפועל את החטיפה של הילדים והעברתם לרשות הוריהם מאמצים
כשהממשלח ידעה על התכנית אבל העלימה עין.
מצד שני העולים החדשים של אז היו כל כך תמימים ונאיבים, עם אסרטיביות בגובה הרצפה, לכן האכילו אותם לוקשים, חטפו להם ילדים ועשו בהם מה שרצו.

היום גם מגיעים לכאן מדי פעם עולים חדשים, האם מישהו יעז לחטוף להם ילד?
איפה נשמע דבר כזה?

מקסים 45

Well-known member

התימנים ידעו ויודעים להעריך את עצמם, לא התביישו בשבזי והניפו את מוצאם.

למעלה