יד4
יוזמה נהדרת או בדיחה מצערת?

Tweety66

New member
יד4
יוזמה נהדרת או בדיחה מצערת?

בשיטוט אקראי בפייסבוק נדהמתי לגלות את התמונה הבאה.
את התמונה אני צילמתי אצלי בבית (בגינה, יותר נכון)

מדובר בזוג גורים, זכר ונקבה בשם ג'ו וג'ולי שנמצאים באומנה בבאר שבע.
בתמונה שהועלתה שמותיהם שונו לבוב וביל, ומינה של ג'ולי שונה אף הוא

חצי משועשעת חצי כועסת, שלחתי את ההודעה הבאה לבעלי האתר:
Conversation started today

2:52pm
Roni Zittoun
אני מאד שמחה ומוחמאת שמפרסמים את תמונות הגורים שממתינים אצלנו לבית אבל היה נחמד אם היו מופיעים הפרטים הנכונים ולא ממציאים להם שמות חדשים ומשנים את מינם. (או שלפחות היו כותבים - "התמונה להמחשה בלבד" ומקבלים מאיתנו אישור להשתמש בתמונות שלנו לצורך פרסום של גורים אחרים.........)

להפתעתי הרבה בעלי האתר במקום לתקן את הטעות, הפנו אותי לעמותה/מתנדב שהעלה את התמונות להתדיין איתו מי באמת הכלב ולמי הוא שייך.
כאשר התרעתי בפניהם שמי שאחראי לתכני האתר הוא דווקא בעל האתר, ולא מי שהעלה את התוכן, נעניתי בבוז ובזלזול ואף טרחו לומר לי שהכלבים שאני מצלמת אינם רצויים אצלם באתר ושהם ידאגו כבר שאף עמותה בארץ לא תעזור לי לפרסם אותם!
ממש ממש חבל. אתר מקסים, יוזמה נהדרת, גישה נוראית ומצערת!!!

(כרגיל, המפסידים הכי גדולים יהיו הכלבים...)

marx04

New member
חבל שכך הוא מתבטא. השערה.

שלום לך,

חבל שכך הוא מתבטא. הייתי מצפה מאנשים שאוהבים בעלי חיים להתייחס לפחות קצת יותר יפה לבני אדם.
מבלי להצדיק את ההתנהגות שלו, יכול להיות שהוא אינו מוכן לתקן את הפרסום על סמך דבריך משום שאינו מכיר אותך, אלא רק את העמותה או המתנדב שפירסמו את המודעה, ועל כן בצדק מבחינתו הוא מעדיף שרק הגורם המפרסם יתקן את הפירסום.

בברכה,

אורי.

ToFLY

New member
את קשורה איכשהו ל"חיים לבעלי חיים"?

הפרסום הוא שלהם.
ההתנהלות של בעלי האתר מאוד מטרידה
אם הם נותנים במה לפחות שיבדקו את אמיתות המידע, לא מדובר בחפצים אלא בבעלי חיים אחרי הכל.. ופלטפורמה שנבנתה במיוחד עבורם..

חוץ מזה מהתמונות ניתן לראות בבירור אפילו להדיוט כמוני שהוורודה היא נקבה.. וזה מאוד מצער שהם גנבו את כל התמונות שלהם בנוסף..

ניסית ליצור קשר עם הפלאפון המצורף?

Tweety66

New member
הקשר היחידי הוא

שמדי פעם הם קולטים מאיתנו גורים ואנחנו מגיעים לימי אימוץ שלהם. הגורים הנ"ל מעולם לא נשלחו, נידונו, הגיעו ליום אימוץ של או כל דבר אחר עם העמותה. אין לי שום טענה כלפי "חיים לבעלי חיים"... גם ההתייחסות שלהם שונה בתכלית משל בעלי האתר... אלו אפילו הגדילו לעשות ומחקו את התגובה שלי מהתמונה הנ"ל (מבלי למחוק את התמונה)

ToFLY

New member
התנהגות מגעילה

לא ברור לי עם איזו עמותה את עובדת? (רק מתוך סקרנות
)

מקווה שתוכלי לברר את העניין עם העמותה.. ובכל מקרה שיהיה לג'ו וג'ולי המון בהצלחה, שני בונבונים כאלו
מפיצה אותם

Tweety66

New member
יצא לי לעבוד עם מספר עמותות

שכל אחת כבודה במקומה מונח, לרוב אנחנו עובדים עם הרצליה אוהבת חיות
(מרשה לעצמי לצרף תמונה להמחשה
)
(בעבר עבדתי בקביעות מול באר שבע אוהבת חיות. אבל למרבה הצער יש כל כך הרבה כלבים בבאר שבע, הרבה מעבר למה שעמותה אחת יכולה להכיל...)
S.O.S חיות, שגם מארחים אותנו כל שבת בימי אימוץ וגם קלטו מאיתנו כלבים וגורים
חיים לבעלי חיים, שגם מארחים אותנו בימי אימוץ וגם קלטו מאיתנו אינספור גורים
צער בעלי חיים רמת גן, שקלטו מאיתנו מספר גורים בעבר
והכלבים שבצל, שאירחו אותנו בכמה ימי אימוץ

ToFLY

New member
תמשיכו בעבודת הקודש שלכם!

ואני מקווה בשבילך להתנצלות והבהרה הן מצד יד 4 והן מצד העמותה!

toomuchdogs

New member
לצערי גם לי היתה בעיה איתם

וגם קרמבו הורד מהאתר שלהם בעקבות אותה בעיה.

חבל, זו היתה יכולה להיות אחלה במה
אבל גם ההתנהלות שלהם כנגד ביקורת היא איומה.

אני לא מבינה מה הסרט שלהם

מה הבעיה להגיד - נעשתה טעות, נוריד את התמונה, טוב ביי.
זה לא שדרשת מהם כסף או משהו.

ToFLY

New member
גם יד 4 אחראיים למה שהם מפרסמים

ואני חושבת שהיחס כלפיה הוא מכוער וראוי שהנהלת האתר תתנצל על כך. הם מתיימרים להיות מקצועיים - שינהגו כך.
חוץ מזה מסכימה איתך שכדאי לבדוק עם העמותה ולא מפתיעה אותי שהפרסום הבעייתי הוא תחתיה..

לא יודעת, אותי היה ממש מעצבן אם מישהו

היה גונב תמונה שאני צילמתי ושמשמשת אותי לפרסום הכלבים שברשותי, כדי לפרסם כלבים אחרים שאולי קצת דומים... זה בא על חשבון הכלבים שאני צילמתי וזה גם הופך את כל התחום למסחרה ורמאות. הרי זה לא צעצוע שיש 100 עותקים ממנו וזה לא משנה בכלל אם מאמצים את הכלב שבתמונה או לא.
לא יודעת אותי זה היה מאוד מרגיז.. גם ככה כמו שזה, זה די מרגיז

ToFLY

New member
אני מסכימה איתך לחלוטין, וכבר ראיתי מקרים כאל

כאלו. זו הפרת זכויות יוצרים בין השאר, רמאות, וכן, מרגיז ביותר!

Tweety66

New member
ועוד איך אחראים

גם תפוז אחראים למה שגולש העלה ולכן דואגים למחוק אותנו כשיש חשש לעבירות של זכויות יוצרים, הוצאת דיבה וכיוב

עומר TT

New member
לא, ותפוז סתם היסטריים

תפוז, או כל אתר אחר שנותן פלטפורמה לתוכן כלל הגולשים, צריכים למחוק הודעה פוגענית (זכויות יוצרים/דיבה וכו') לאחר שהתקבלה תלונה מהצד הנפגע. רק אם לא יעשו כן הם יהיו חשופים בעצמם. הסייג של הדברים היא שברגע שמתבצעת פעולה ניהולית כלשהי בשרשור (מחיקה של משהו אחר, עריכה של הודעות) אזי מוטלת עליהם גם "אחריות עריכה" בדומה למה שמוטל על עורך עיתון לגבי כלל מה שפורסם בעיתונו בלי קשר למי כתב אותו, אולי למעט פרסומות.

מאחר ותפוז ספציפית לא רוצים להתעסק בהודעות הסרה ו/או הופעה בבתי משפט אפילו אם נצחונם ידוע מראש, הם מעדיפים לסתום פיות ולבצע מחיקות יזומות מראש. ללמדינו שמערכת הפורומים של תפוז מוגבלת ביותר ממובן אחד.

Tweety66

New member
נכון, לאחר שהתקבלה תלונה מהצד הנפגע

עליהם למחוק. אתר יד 4 קיבלו תלונה מהצד הנפגע (כלומר: אני, בעלת הזכויות על התמונה) ולא הסירו את התמונה. לא רק שלא הסירו אלא גם ענו לי בזלזול ובלעג. ולכן הם חשופים בעצמם לתביעה בדבר הפרת זכויות יוצרים שהרי יש לי הוכחות שהתמונה שייכת לי (היא אפילו מסומנת עם watermark בלתי נראה) ויש לי הוכחות שפניתי אליהם ונעניתי בשלילה.

למעלה