יאללה ,שתו קפה

יאללה ,שתו קפה ../images/Emo96.gif

קפה: עדיף במנות קטנות קפה במנות קטנות שומר על העירנות בצורה אפקטיבית יותר דפדף בסטייל NRG מעריב 24/5/2004 9:45 לקפאין, כידוע, לא מעט השפעות פיזיולוגיות ומנטליות על התפקוד שלנו ולכן, מסבירים החוקרים, עלינו לשתות אותו במנות קטנות, על מנת לשמור על רמת קפאין מאוזנת במשך כל היום. במחקר, שנערך על ידי פרופ' צ'ארלס סייזלר, חוקר בעיות שינה, השתתפו 16 משתתפים שהוחזקו במשך 29 ימים במחזור יומי מלאכותי בן 43 שעות, שבו 29 שעות ערות. מדי שעה קיבל כל משתתף גלולת קפאין בריכוז נמוך (0.3 מ"ג לכל ק"ג משקל), או גלולת פלסיבו. מהתוצאות עלה כי מקבלי הקפאין נרדמו באופן מקרי כמעט פי עשרה פחות ממקבלי גלולת הפלסיבו. נוטלי גלולות הקפאין במינון הנמוך רשמו גם הצלחה גבוהה יותר גם במבחנים הקוגניטיביים. למרות תחושת העירנות שהתקבלה, דיווחו נוטלי הקפאין על תחושת ישנוניות, שנוטלי הפלסיבו לא הרגישו. מסקנת החוקרים היתה שהאפקט המעורר של הקפאין אינו מחליף את האפקט המזין והמרפא המתקבל משינה רציפה ובריאה. כלומר, במקום כוס קפה עדיף לתפוס תנומה קצרה - גם יותר יעיל וגם יותר בריא. את המסקנות מפנים החוקרים בעיקר לאנשים העובדים במשמרות שאינן סטנדרטיות, כמו רפאים שומרים וכן הלאה. "קפאין ללא ספק אינו תחליף לשינה", אומר צ'ארלס סייזלר, עורך המחקר, אולם עבור אלה שנדרשים לו על מנת לשמור על עירנותם, מומלץ לשתות בכל פעם כרבע כוס קפה, לשמור בצורה זו על עירנות מבוקרת ולמנוע נפילות מתח מיותרות.

tsiporganeden

New member
שבוע טוב לכולם, שיהיה לנו הכי כיף

שבעולם, לצחוק לשמוח ולהנות מכל רגע אמן.

חן (*_*)

New member
../images/Emo96.gifשבוע טוב לכולם

אני שתיינית קפה מכורה,(לצערי עם
), תודה לך פורפור על מילות ההרגעה בנוגע לשתיית קפה לעיתים קרובות

TJ

New member
מעשה בפלוני שבא להתיעץ אצל הרופא.

סיפר לו כי חזר לביתו ומצא את אשתו המיטה עם חברם הטוב ביותר. עוד בטרם הספיק לפוצץ אותם ממכות, אמר לו החבר: "אנחנו אנשים בוגרים ומכירים שנים רבות, בוא, נרד לבית הקפה נשתה איזה אספרסו כפול ונבהיר הענין". הסכים הפלוני. ירדו, שתו והבהירו. למחרת, הוא שב לביתו ושוב הנ"ל במיטה. עוד בטרם..ירדו שתו והבהירו. וכך יום אחר יום. חוזר, מיטה, מפוצץ, אספרסו כפול..הבהרה... הרופא שהקשיב בסבלנות רבה, שאל לבסוף : "אכן לא קל. ברם, מדוע באת אלי?" "אהה דוקטור", כך הפלוני. "תגיד, כל כך הרבה קפה לא מזיק לבריאות?"

בבקשה../images/Emo13.gif

אני שותה על הבוקר שתי כוסות קפה ואחהצ עוד אחד,בדרך כלל זה מספיק לי.

אגל ט ל

New member
לדעתי.. זו הנאגלה החדשה..

עד שייגמר הסטוק. וישדרגו את המרחק. וישלחו SMSים כאילו כזה...וחוזר חלילה.

למעלה