יאללה, סכמ"ש! (גם כי קצת מת כאן לאחרונה)

נונה17

New member
יאללה, סכמ"ש! (גם כי קצת מת כאן לאחרונה)

אז ספרו - איך עבר השבוע?
אני התמכרתי קשות למשחקי שטויות בפייסבוק ועכשיו אני בתהליכי גמילה.
אבל מצד שני הקיץ התחיל וסוף סוף יש לי זמן לעשות דברים מעניינים בעבודה ולא רק להכין קורסים כל הזמן.
|I*| וזה אולי שווה דיון נפרד - בעלות חשבון הפייסבוק מבין הכותבות בטח מודעות לכל מה שהתחולל לאחרונה עם הקבוצות הפמיניסטיות ברשת. תזכורת קצרה - לפני כמה שבועות נפתחה קבוצה "אני פמיניסטית ואין לי חוש הומור". בהתחלה הקבוצה שימשה לסוג של ניקוז רעלים משעשע (אבל נחוץ ומועיל מאוד) אבל תוך זמן קצר היא תפחה לממדי ענק והתפצלה לכמה קבוצות עקב מריבות, חסימות והמון פוליטיקה פנימית. לי אישית זה השאיר הרגשה רעה מאוד - מה לדעתכן קרה שם? שווה דיון נפרד?

Old Girl

New member
אני

לגבי הקבוצה של חוש הומור. זה די משעשע אבל שמעתי בחצי אוזן שהיו שם כמה מריבות (יש איזשהו פורום אינטרנטי בלי מריבות עקובות מדם? שלחו אותי לשם). אבל לא הייתי חלק מהן ואני ממשיכה לכתוב שם (נורא מעט, לכן אין לי מושג לגבי המריבות כנראה) בשרשורים שמעניינים אותי. צירפו אותי גם לאיזושהי קבוצה חדשה (אולי מתחרה) ואני כותבת גם שם. עושה את הבא: עוברת על השרשורים, רואה אחד מעניין, מגיבה, וזהו.

אם מישהו יודע רכילות עסיסית, בבקשה שלחו לי במסר. חסר לי אקשן.

Old Girl

New member
אה, ולגבי מה שקרה לי...

קיבלנו קלקול קיבה וזה מאפיל על הכל...

Old Girl

New member
תודה תודה אבל מסר עם אקשן לא קיבלתי

מאף אחת... גם כן חברות

נונה17

New member
רכילות, תככים אינטריגות

גם אני לא... אבל יכול להיות שלא כולן יודעות. המקרה הנ"ל קרה לפני שבוע לפחות.

לרנה

New member
הכותרת נראית לי לא הולמת אחרי שעשיתי בירור

קל לתכנים.
הכותבת אומרת שהפילוג חל סביב גבר שהטריד מינית חלק מהגולשות, ואחרות הגנו עליו, כך שחלק נאלצו לפרוש. לא מה שהייתי קוראת לו 'רכילות, תככים , אינטריגות', ולדעתי זו לא הכותרת המתאימה, לא כל שכן הפמיניסטית, להתיחס לדינמיקה מצערת כזו.

נונה17

New member
בתגובה ל"אקשן" של אולדי

מעבר לכך, לא ידעתי שאת זו שמוסמכת להעניק ציונים לגולשות. אני אבקש את רשותך להבא.

לרנה

New member
לא רק אני, אלא כל אחת, כדאי שתהיה

מוסמכת להצביע על אימוץ מיזוגניה, למשל בהקטנה והגחכה של דינמיקה מצערת של יחסי כוחות לכדי 'רכילות ותככים', או להצבעה על אימוץ מיזוגניה כעל 'הענקת ציונים'.
אולי במקום דאחקה תפלה על 'בקשת רשות', שווה לחשוב מדוע את ממהרת וששה להשתמש בפילוג על רקע מצער, או אפילו על פילוג שאינך יודעת את מקורו כלל, כ'רכילות, תככים ומזימות'. כאילו ברירת המחדל היא שיש סיבה צהובה ושטוחה להתרחשויות.

נונה17

New member
את לא יודעת מה אני יודעת ומה לא

ואת לא יודעת מה קראתי במהלך השבועות האחרונים ומה לא ולכן את רק מניחה על סמך מה שכתבתי כאן.
אני לא חושבת שהסיבה צהובה ושטוחה ולכן פתחתי את הנושא לדיון - כי אני הופתעתי מהאמוציות שנחשפו בקבוצות האלה ומהדינמיקה הלא כל כך יפה שנחשפתי אליה שם לא בשרשור אחד ולא בשניים. ואכן - לפעמים אין דרך אחרת לתאר את זה פרט לתככים.

לרנה

New member
שקלתי בכבוד ראש, והגעתי למסקנה

שלתאר דינמיקה של - גבר מטריד, ויש התפצלות בין מוטרדות ותומכות בהן, לבין אלו שתומכות בגבר המטריד, 'תככים' - זו התיחסות מרדידה ומזלזלת לדינמיקה מגדרית מצערת ונפוצה.

destiny23

New member
אני מזמן שמתי אותה על הסתר

וקראתי את מה שאת ועוד כמה כתבתן על הקבוצה אבל לא ראיתי את השירשור המדובר.
אני לא ממש יודעת על איזה פוליטיקה פנימית מדובר, אבל בהחלט היה צפוי מראש....

destiny23

New member
בשמחה!

1. כמו שאולדי כתבה - בכל קבוצה תמיד יש תככים , קבוצות פנימיות וכולי.
ככל שהקבוצה גדלה - כך גם אלו.
2. מיום "הוולדה" הקבוצה הפמיניסטית סובלת מקבוצות שונות בתוכה, מה לעשות, כל פמיניסטית לוקחת פמיניזם לכיוון שונה (ואני דווקא חושבת שזה מבורך רק חבל שאנחנו לא לומדות לנתב את זה לעבודה משותפת במקום מריבה). לכן לא הופתעתי לראות התפלגות גם שם.

נונה17

New member
אז זהו שזה נראה לי מעבר לזה.

ברור שכל קבוצה גדולה מתפלגת מתישהו, וברור שתפלצת כזו תקבל בסוף חיים משלה אבל היה שם שיעתוק של הרבה דפוסים פטריארכליים שלא ציפיתי לראות בקבוצה כזו - למשל הקטע של המטריד שנשאר בקבוצה והמוטרדות שהורחקו...

נונה17

New member
האמת שאני לא יודעת הרבה

מעבר למה שדולי אמרה כאן... אם למישהי יש פרטים אנא שלחו במסרים או ציינו כאן - אבל בלי להזכיר שמות או כינויים פורומיים.

99LuftBallons

New member
באמת שעתוק של דפוסים פטריארכליים

בקבוצה פמיניסטית היא דבר שטרם נראה, במיוחד מצב שבו המזיקים נשארים, שולטים וממשיכים להטריד את מי שנותרת מסיבותיה היא.

ממש לא יכולה לחשוב על דוגמה למצב כזה.

למעלה