טריפל ספינקס

טריפל ספינקס

אגלף עצמי בעבורך לדמות הספינקס ובמרבצי השקט ללא מילים במבט עייני בלבד אעניק לך כל יום שמש חדשה הן לא יאה לספינקס מגיזה להעניק כשי שמש משומשת ואני אתענג למול סגידתך גם אם לא תשמע נהמתי המגרגרת היא שם ************* עמוד על המשמר! כספינקס הנילוס הזכר לי בכל רגע נתון כי הדרך מקודשת האר בקדושתך וחרוט בי את ערכה כעיקר הן תכיר בחולשתי מטרות מסמאות עיני משאגיע לקו הסיום אני לא בטוחה כי סוקר אל המתים יוותר עלי כל כך בקלות עמוד על המשמר! **************** הלא תדע? גוון הלאות הנסוך על פניך גורם לי להתגרות בך עוד יותר אני אשב על צוק סלע ואחוד לך חידות כדרכן של נשים ספינקסיות מידי פעם אנפנף בכנפי לאות אזהרה כי הנך עלול להיות טרפי הבא אך אם תדע אפיל עצמי כספינקס של תביי כמעט למות במיטתך ואתה תהא לי מלך עד לחידה הבאה

קסנדרה*

New member
סנדרלין יקירה שבת שלום ../images/Emo13.gif

כרגע איני יכולה להתעמק ביצירתך ולא אגיב עליה כלאחר יד. אם אצליח להגיע אליה לפני כניסת השבת, מה טוב, ולא את תקראי את תגובתי בצאת השבת
שתהיה לך שבת שלום ולבני ביתך קסנדרה

kaya11

New member
סנדרלין ../images/Emo13.gif מקסים...

אגלף עצמי בעבורך לדמות הספינקס, ובמרבצי השקט ללא מילים, במבט עייני בלבד, *צ"ל עיניי אעניק לך כל יום *לדעתי צ"ל בכל יום שמש חדשה. הן לא יאה לספינקס מגיזה להעניק כשי שמש משומשת, ואני אתענג למול סגידתך, גם אם לא תשמע נהמתי המגרגרת, היא שם. ************* עמוד על המשמר! * לדעתי סימן הקריאה מיותר כאן (הוא מופיע חזק יותר בסוף) כספינקס הנילוס, הזכר לי בכל רגע נתון כי הדרך מקודשת, האר בקדושתך וחרוט בי את ערכה כעיקר. הן תכיר בחולשתי- מטרות מסמאות עיני, משאגיע לקו הסיום * לא בטוחה אם "משאגיע" נכון אני לא בטוחה כי סוקר אל המתים יוותר עלי כל כך בקלות. עמוד על המשמר! **************** הלא תדע? גוון הלאות הנסוך על פניך גורם לי להתגרות בך עוד יותר. אני אשב על צוק סלע ואחוד לך חידות, כדרכן של נשים ספינקסיות, מידי פעם אנפנף בכנפי לאות אזהרה, כי הנך עלול להיות טרפי הבא. אך אם תדע * לדעתי חסר כאן משהו או צריך לנסח שונה... אך אם תענה נכונה או אך אם תדע התשובה או משהו אחר בסגנון. אפיל עצמי כספינקס של תביי כמעט, למות במיטתך, * כאן הפיסוק חשוב כי המשמעות משתנה לפיו ואתה תהא לי מלך, עד לחידה הבאה. סנדרלין יקרה, פיסקתי כמיטב הבנתי (הכל כמובן בגדר הצעה בלבד) וחוץ מכמה הערות קטנות שלושת הספינקסים האלו נפלאים, מתארים יפה שלושה ספינקסים שונים

קסנדרה*

New member
סנדרלין חביבה ../images/Emo13.gif

סנדרלין, כשתקראי יהיה כבר - שבוע טוב
אגלף עצמי בעבורך לדמות הספינקס ובמרבצי השקט ללא מילים * צ"ל מלים במבט עייני בלבד * צ"ל עיניי אעניק לך כל יום שמש חדשה הן לא יאה לספינקס מגיזה להעניק כשי שמש משומשת * למה כ' הדימוי ? הרי את מעניקה לו את השמש ואני אתענג למול סגידתך גם אם לא תשמע נהמתי המגרגרת היא שם לגבי הספינקס מגיזה שנחשב ע"י המצרים הקדמונים לאל השמש, אף הוא יצור-כלאיים כספינקס מהמיתולוגיה. ההשאלה שעשית לדמות האשה שתעניק לדמות המשנית שמש חדשה בכל יום מתפרש לי כיהירות מחד ואולי חיזור מאידך. היהירות מתבטאת גם בגרגור של ההנאה בסוף. עמוד על המשמר! * אם אין סימני פיסוק, אז גם סימן הקריאה מיותר, גם בסוף כספינקס הנילוס הזכר לי בכל רגע נתון כי הדרך מקודשת האר בקדושתך וחרוט בי את ערכה כעיקר הן תכיר בחולשתי מטרות מסמאות עיני משאגיע לקו הסיום אני לא בטוחה כי סוקר אל המתים יוותר עלי כל כך בקלות עמוד על המשמר! כאן עולה בי תהייה. היות והוספת את כ' הדימוי לפני הספינקס, האם זה דימוי או הכוונה שיא הספינקס ? כי סוקר אל המתים הוא הספינק. **************** הלא תדע? גוון הלאות הנסוך על פניך גורם לי להתגרות בך עוד יותר אני אשב על צוק סלע ואחוד לך חידות כדרכן של נשים ספינקסיות * לדעתי שורה מיותרת. כדרכן של נשים, זה חזק ומספיק. מידי פעם אנפנף בכנפי לאות אזהרה כי הנך עלול להיות טרפי הבא אך אם תדע אפיל עצמי כספינקס של תביי כמעט למות במיטתך ואתה תהא לי מלך עד לחידה הבאה לפני מלכותו של אדיפוס הייתה בעיר מפלצת שהפילה חללים. המפלצת הזו נקראה ספינקס - חיה שחציה אריה וחציה אישה (החצי התחתון אריה , החצי העליון אישה). הספינקס היה מוכן להפסיק את ההרג רק בתנאי שמישהו יענה לו על החידה לפי המיתולוגיה היוונית היא מפלצת החדה חידות לעוברי אורח והורגת אותם אם לא מצאו את התשובה. מספרים אודות הספינקס ששמר על המבואות לתבי. כשבא אדיפוס ורצה להכנס לעיר, שאל אותו הספינקס את שאלתו המפורסמת: "מה הולך בבוקר על ארבע, בצהריים על שתיים ובערב על שלוש?" תשובתו של אדיפוס הייתה כי "זהו האדם, שבשחר ימיו זוחל על ארבע, בשיא חייו הוא מתנהל על שתיים ובערוב ימיו - נשען על מקל." מששמע זאת, התאבד הספינקס, והמצור על תביי הוסר. לפי האגדה והחלק השלישי שלך הוא יודע את התשובות כי אם לא כן, לא יכולת להמליכו עד החידה הבאה. ולאחר ששלחת אותי ללמוד פרקים בהסטוריה, ורעננתי קצת את מוחי. מצאתי את היצירה כבדה מאד. כלומר, העלית טרילוגיה של מערכת יחסים בין גבר לאשה, בה החוט המרכזי שאותו אני מצאתי ומקשר בין השלושה הוא האשה ש"מאלילה" את עצמה, היא גם מעריצה את עצמה. למרות שבחלק הראשון ניתן להבין שהןא סוגד לה, זה לא מה שאני מצאתי. בין השורות היא סוגדת לעצמה יותר ממנו. בחלק השני, היא מעמידה אותו כספינקס ומזכירה לו שהדרך מקודשת שיזכור זאת עם סימן קריאה למרות שהיא מנסה להציג את חולשותיה. בחלק השלישי היא מעמידה עצמה כספינקס היווני שנהג להרוג מי שלא ידע לענות על שאלתו. יש את מה שנכתב ויש הרבה מעבר למה שלא נכתב
קסנדרה

תודה רבה קסנדרה לתגובתך המושקעת

אגלף עצמי בעבורך לדמות הספינקס ובמרבצי השקט ללא מלים במבט עיניי בלבד אעניק לך כל יום שמש חדשה הן לא יאה לספינקס מגיזה להעניק שמש משומשת ואני אתענג למול סגידתך גם אם לא תשמע נהמתי המגרגרת היא שם **************** עמוד על המשמר כספינקס הנילוס הזכר לי בכל רגע נתון כי הדרך מקודשת האר בקדושתך וחרוט בי את ערכה כעיקר הן תכיר בחולשתי מטרות מסמאות עיני משאגיע לקו הסיום אני לא בטוחה כי סוקר אל המתים יוותר עלי כל כך בקלות עמוד על המשמר! * ישנו מקדש של סוקר אל המתים בדרך למקדש עומד לו הספינקס ושומר את הדרך המקודשת עד לשם, אני לא רוצה להגיע למקדש מבלי שהבנתי את משמעות הדרך כי עלי להנות מכל יום בנפרד, מכל הדרך. לכן אני אומרת כמו שכבר אנחנו מבנים עוד לא ראיתי משהו שחזר מהמתים לכן לא נראה לי שסוקר אל המתים יוותר עלי כל כך בקלות ויתן לי לחזור ולנסות להנות מהדרך פעם שניה את תפקיד הספינקס אני מטילה על בן הזוג זו חולשתי שעליה הוא אמור לשמור בל אפול לתוכה
. **************** הלא תדע? גוון הלאות הנסוך על פניך גורם לי להתגרות בך עוד יותר אני אשב על צוק סלע ואחוד לך חידות כדרכן של נשים ספינקסיות מידי פעם אנפנף בכנפי לאות אזהרה כי הנך עלול להיות טרפי הבא אך אם תדע אפיל עצמי כספינקס של תביי כמעט למות במיטתך ואתה תהא לי מלך עד לחידה הבאה את הבית האחרון אני רוצה להסביר לאיציק החמוד, שנורא הצטער לחינם
אז ככה, "ביחד" זו פונקציה של כמה דברים יחד, לדעתי זו לא חכמה לבחון ביחד כששני בני הזוג מנהלים חיים מאוד דומים כשהם אוהבים את אותם הדברים ומאמינים באותם הדברים, מתי הביחד האמיתי בא לידי ביטוי בכל עוצמתו? דווקא כשהשוני הוא כל כך קיצוני כמו למשל
אישה חילונית ובעל חרדי הפערים יכולים לגרום לביחד לקרוס. אך, משיש הכרה בעובדה שישנם פערים באמונה, באהבה של דברים שונים, בכבוד הדדי לשוני בין אדם לאדם, כאן הביחד יכול לבוא בשיא עוצמתו גם אם אחד מהם מעט לבד אבל בשום אופן לא בודד, לבד ובודד נתפסים בעיני כשונים במהותם. ועכשיו לסנדרלין היא הרבה פחות הורגת ממה שתבין תכף לגבי השיר, הכל כמובן הוא בהשאלה בחרתי בספינקס של טביי כדמות נשית צעירה מקטרת מתפנקת השואלת שאלות שהיא כבר יודעת את התשובות עליהן אבל היא רק רוצה לשמוע אותן באוזניים שלה. לדוגמה הספינקית שלי שואלת את בן זוגה "אתה אוהב אותי?" "כמה אתה אוהב אותי?" והיא גם מקטרת..."אבל אתמול זה היה יותר עם עננים"
אם ידע לצלצל באוזניה היא לא תמות ממש להפך היא כמעט תמות מרוב עונג במיתתו (סליחה על החשיפה
) ובאותו הלילה הוא יהיה מלך
רק כי ענה נכון אני לא סוגרת את הרעיון או אני או אתה הרי יש המשך פתוח לשיר הזה והוא גם אם תהיה מלך זה ללילה אחד עד לחידה הבאה
נאיבי אולי אבל מאוד ביחד
תודה לכולם על התגובות אכן הטרילוגיה הזו מדברת על סוג של יחסים הנתפסים בעיני כמעט על ידי רוב הנשים אנו יודעות להשיג את מבוקשנו על ידי הענקת השמש לבן הזוג הם מרגישים את זה , וגם אם הם לא ממש שומעים אני מגרגרות מעצם הסגידה, אהבתי את הרעיון של קסנדרה הדוברת האלילה עצמה חחחח הרג אותי רעיון נורא יפה יש בו משהו (לא נעים חטא הגאווה חחחח). אבל יש גם מישהו שנותן לי להרגיש כך אז זה שם. בשיר השני אני כן מודעת לחולשות שלי וכאן בא הביחד הכי טוב לידי ביטוי הצד השני פשוט מאזן אז אני מבקשת ממנו עמוד על המשמר. בכל מקרה תודה רבה לכל התגובות אתם נהדרים שבוע טוב סנדרלין

aiziq

New member
וואו איזה יצירה עשירה ../images/Emo13.gif

לא ארהיב עוז לשזור חוט מקשר בין השלושה.אם תרצי תוכלי יותר מאוחר לבאר. אהבתי במיוחד את הראשון,הזכיר לי שיר שהקריא צינסקי בסדנא האחרונה (הרעיון שכל יום חדש תחת השמש). את הספינקס השני לא כל כך הבנתי (אולי חסר לי ידע כללי קונקרטי) הספינקס השלישי,המטיל אימה, הגורס כי הכל או לא כלום (או שתמות אתה - או שאני אמות ואתה תהיה המלך)מקרין עוצמה רבה.אם להשליך זאת על מערכת היחסים של הדוברת ובן זוגה, אני חש צער רב על מערכת יחסים מסוג שכזה. כי אין כאן "ביחד".

סנדרלין היקרה../images/Emo39.gif

נזקקתי להסבר של קסנדרה ולהסברך שלך כדי להבין. אין לי אלא לאמר תודה שלימדת אותי, שוב, משהו מן המיתולוגיה היוונית ובכלל.

תודה פרח לתגובתך../images/Emo140.gif

לדעתי דווקא בשיר הזה, אפשר היה להבינו כיחסים בין גבר לאישה גם ללא הידע במתולוגיה , לא יודעת ככה חשבתי לפחות קודם לכן, אולי אני טועה
בכל מקרה תודה לתגובתך ושמחתי להוסיף ידע זה לא יפה שאני כל הזמן רק אקח מכם ידע ומה את אומרת על ה"כמעט למות במיטתו" מזכיר לך משהו?
שבוע טוב יקרה סנדרלין

frustrated

New member
../images/Emo91.gifסנדרלין יקרה

השירים שלך הן מלאכת מחשבת מרשימה של מורכבות ודיוק. הטרילוגיה הזו מצריכה קריאה חוזרת ונשנית, כדי לתפוס את הדקויות שיש בה.

סנדרלין היקרה עד מאד - מצויין!

לא הגבתי עד כה שכן כבר הגבת בעצמך וזו חכמה קטנה מאד לומר "גם אני הבנתי כהסברך". אבל, אולי הייתי צריך להגיב כבר קודם לאור תגובות של אחרים. כשקראתי את השיר לראשונה הוא "זעק" לי - "ביחד" מהסוג הקסום הסנדרליני. לא ראיתי בו שום דבר אפל או "פירוד" אלא להפך. כל שורה מדברת על מה שהדוברת תעשה בעבורו (מתוך אהבה כמובן). האהבה והכבוד נוטפים מכל שורה. לא ראיתי כאן לא אפלה, לא יגון ולא פרוד. אין טעם להביא משפטים תומכים שכן כל השיר תומך בזה, זועק את זה. יצירת אהבה יפה מאד בעיני. העומק שביצירות שלך, ולא משנה על מה תבקשי לכתוב הוא מענג ומרשים כאחד. תודה לך, אריה במדבר.

יצירה יפה ורעיון נהדר.

שימוש בדמות כל כך מיסתורית וחכמה כספינקס כדי להשליך עלייך ועל היחסים שלך עם בן זוגך. חכם ויפה מאד! פילו סופר.

למעלה