טקס פריצת מנהרה 3 הדרומית

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
קרא מה שאריק כתב בתחתית השרשור

לפי ההגיון הזה אז הפוליטיקאים מחוייבים ליותר מידי דברים.
השתתפות בטקס היא אמירה הצהרתית של "הנה תראו עשיתי".
פחות טקסים = יותר עבודה.
בסה"כ נפרצה מנהרת התחבורה הארוכה ביותר בארץ. זהו אירוע היסטורי ופרויקט בסדר גודל שלא מבייש פרויקטים שנעשים במקומות מפותחים מאתנו. לבקש משר התחבורה לא להשתתף בטקס לכבוד האירוע הזה (מה גם שיש לו חלק עצום בו) נשמע לי כאבסורד.

Subi777

New member
כמה טקסים צריך?

בסה"כ נפרצה מנהרת התחבורה הארוכה ביותר בארץ. זהו אירוע היסטורי ופרויקט בסדר גודל שלא מבייש פרויקטים שנעשים במקומות מפותחים מאתנו. לבקש משר התחבורה לא להשתתף בטקס לכבוד האירוע הזה (מה גם שיש לו חלק עצום בו) נשמע לי כאבסורד.
כמה טקסים צריך?
טקס הנחת אבן, טקס פריצה, טקס סיום ובטח יש עוד כמה טקסים ששכחתי למנות.
&nbsp
הטקסים האלה זה בזבוז כספי ציבור.
טקס אמור להיות משהו סימלי לאירוע משמעותי, אירוע פריצת מנהרה אולי משמעותי עבורך כחובב תחבורה. אני בטוח שאם הציבור יצטרך לבחור בין לבזבז את כספי המיסים שלו על טקס כזה לבין שהשר ישב בלשכתו לעשות את עבודתו - הציבור יבחר בזה שהשר ישאר בלשכה.
&nbsp
אותו סיפור של טקסים היה גם עם חניכת קו הרכבת, שהפעילו רכבת במיוחד בשביל בכיר כדי שיראה את הקו ולא נתנו לנוסעים האחרים לעלות על הרכבת. הרבה רעש היה על זה. די לבזבוז כספים. בזבוז שעות עבודה של שרים זה בזבוז כספים!

down under

New member
או קיי, מה שתגיד

כמה טקסים צריך?
&nbsp
טקס אמור להיות משהו סימלי לאירוע משמעותי, אירוע פריצת מנהרה אולי משמעותי עבורך כחובב תחבורה. אני בטוח שאם הציבור יצטרך לבחור בין לבזבז את כספי המיסים שלו על טקס כזה לבין שהשר ישב בלשכתו לעשות את עבודתו - הציבור יבחר בזה שהשר ישאר בלשכה.
&nbsp
אותו סיפור של טקסים היה גם עם חניכת קו הרכבת, שהפעילו רכבת במיוחד בשביל בכיר כדי שיראה את הקו ולא נתנו לנוסעים האחרים לעלות על הרכבת. הרבה רעש היה על זה. די לבזבוז כספים. בזבוז שעות עבודה של שרים זה בזבוז כספים!
או קיי, מה שתגיד

amit1270

New member
לא כל העבודה של שר נעשית בלשכה

כמה טקסים צריך?
&nbsp
&nbsp
לא כל העבודה של שר נעשית בלשכה
היית מאמין?

amit1270

New member
אין לך מושג איך נראית עבודה של שר

העבודה בטוח לא נעשית בטקסים.
תוהה האם שר יגיע לטקס שאין בו מצלמות.
תפקיד של שר הוא לא רק לשבת בלשכה ו"לעבוד". בשביל זה יש פקידים. שר אמור לקבל החלטות, לקבוע סדרי עדיפויות ולהשפיע על חלוקת תקציבים למשרדו. זה אומר הרבה פוליטיקה, המון פגישות עם גורמים שונים וכמה שיותר תקשורת. טקסים יכולים להיות הזדמנות להיפגש עם אנשים רבים, להשמיע ולהישמע. טקס שאין בו מצלמות? קוראים לזה פגישת עבודה.

Subi777

New member
טקס שאין בו מצלמות זו לא פגישת עבודה.

תפקיד של שר הוא לא רק לשבת בלשכה ו"לעבוד". בשביל זה יש פקידים. שר אמור לקבל החלטות, לקבוע סדרי עדיפויות ולהשפיע על חלוקת תקציבים למשרדו. זה אומר הרבה פוליטיקה, המון פגישות עם גורמים שונים וכמה שיותר תקשורת. טקסים יכולים להיות הזדמנות להיפגש עם אנשים רבים, להשמיע ולהישמע. טקס שאין בו מצלמות? קוראים לזה פגישת עבודה.
בפגישת עבודה אתה מקדם דברים. למשל: קידום חתימה על הסכם סחר וכו'.
בטקס אתה לא מקדם כלום. בטקס מהסוג הזה אתה מתפאר במה השגת.
&nbsp
אני לא הייתי אנטי טקסים בעבר, אבל אחרי הבזיון של טקס המטרונית אני ממש נגד זה.
בא שר, הפסיד חצי יום עבודה. שיתקו ציר תנועה מרכזי בשביל סידורי אבטחה, בזבזו אלפי שקלים רבים על הכנות שהכל יהיה נוצץ ומה יצא מזה? כ-ל-ו-ם. הפרוייקט בכלל לא גמור. העיקר להתפאר והעיקר שהתקשורת צילמה תמונה של גזירת סרט.
אפילו בצירים שבהם הפרויקט עובד אין העדפה ברמזורים. שום דבר לא זז - הכל היה תקוע וישאר תקוע.
&nbsp
ואני גורס שאם לא היה טקס סיום אז השר היה אולי מפנה יותר זמן ופועל יותר לקידום הסיום האמיתי של הפרויקט כדי שיגיע המועד שבו הוא יוכל לגזור את הסרט ולפאר ולהלל את שמו.
&nbsp
טקס סיום הוא משהו מובן, כל שאר הדברים באמצע או טקסי כמעט סיום או ציוני דרך הם בזבוז כספים.

amit1270

New member
אני מבין שפיתחת "אנטי" לטקסים...

בפגישת עבודה אתה מקדם דברים. למשל: קידום חתימה על הסכם סחר וכו'.
בטקס אתה לא מקדם כלום. בטקס מהסוג הזה אתה מתפאר במה השגת.
&nbsp
אני לא הייתי אנטי טקסים בעבר, אבל אחרי הבזיון של טקס המטרונית אני ממש נגד זה.
בא שר, הפסיד חצי יום עבודה. שיתקו ציר תנועה מרכזי בשביל סידורי אבטחה, בזבזו אלפי שקלים רבים על הכנות שהכל יהיה נוצץ ומה יצא מזה? כ-ל-ו-ם. הפרוייקט בכלל לא גמור. העיקר להתפאר והעיקר שהתקשורת צילמה תמונה של גזירת סרט.
אפילו בצירים שבהם הפרויקט עובד אין העדפה ברמזורים. שום דבר לא זז - הכל היה תקוע וישאר תקוע.
&nbsp
ואני גורס שאם לא היה טקס סיום אז השר היה אולי מפנה יותר זמן ופועל יותר לקידום הסיום האמיתי של הפרויקט כדי שיגיע המועד שבו הוא יוכל לגזור את הסרט ולפאר ולהלל את שמו.
&nbsp
טקס סיום הוא משהו מובן, כל שאר הדברים באמצע או טקסי כמעט סיום או ציוני דרך הם בזבוז כספים.
לגבי המטרונית - אם היו מחכים להעדפה ברמזורים או שכל הצירים יהיו מוכנים (גם כאלה שביצועם לא תלוי בהתקדמות הפרויקט כולו), אז היה צריך לדחות את ההפעלה בשנתיים-שלוש, ואתה בטח יודע איך זה היה נראה. לפעמים צריך לדעת מתי לשים את הקו ולומר "הפרויקט מוכן" (כן, עם טקס) גם אם יש פה ושם יש דברים שצריך להשלים, כי אחרת שום דבר לא יסתיים אף פעם.

Subi777

New member
לא אמרתי לדחות הפעלה במתכונת מצומצמת.

לגבי המטרונית - אם היו מחכים להעדפה ברמזורים או שכל הצירים יהיו מוכנים (גם כאלה שביצועם לא תלוי בהתקדמות הפרויקט כולו), אז היה צריך לדחות את ההפעלה בשנתיים-שלוש, ואתה בטח יודע איך זה היה נראה. לפעמים צריך לדעת מתי לשים את הקו ולומר "הפרויקט מוכן" (כן, עם טקס) גם אם יש פה ושם יש דברים שצריך להשלים, כי אחרת שום דבר לא יסתיים אף פעם.
אמרתי לדחות את טקס הסיום עד שהכל יהיה גמור.
מבחינתו של כץ הפרויקט של המטרונית נגמר. הוא היה בטקס וגזר סרט.
הוא כבר לא מעסיק את עצמו ב"זוטות" כמו הרמזורים או העובדה שקו 2 בכלל לא סלול בחלק ניכר מדרכו.

amit1270

New member
זאת שטות מוחלטת

אמרתי לדחות את טקס הסיום עד שהכל יהיה גמור.
מבחינתו של כץ הפרויקט של המטרונית נגמר. הוא היה בטקס וגזר סרט.
הוא כבר לא מעסיק את עצמו ב"זוטות" כמו הרמזורים או העובדה שקו 2 בכלל לא סלול בחלק ניכר מדרכו.
זאת שטות מוחלטת
טקס אמור לציין אבן דרך משמעותית, ותחילת הפעלת המטרונית, גם אם לא הייתה מושלמת, היא חת'כת אבן דרך.
המשך דבריך הגיוני אפילו פחות. אתה חושב שע"י איום על השר שלא יהיה טקס דברים יתקדמו יותר מהר? העבודה נמשכת גם אחרי הטקס, ומי שאמור לבצע אותה זה לא השר עצמו אלא הגורמים המקצועיים הממונים על הפרויקט. השר יכול לדרבן אותם (וגם אז הוא לא תמיד הגורם היחיד שקובע, כי יש עוד כמה רשויות במדינה) ולצורך כך אפשר להפעיל עליו לחץ פוליטי או תקשורתי. איום באי-קיום טקס לא יהיה יעיל במיוחד במקרה כזה.

Subi777

New member
השר לא יודע שהפרויקט לא הושלם.

זאת שטות מוחלטת
טקס אמור לציין אבן דרך משמעותית, ותחילת הפעלת המטרונית, גם אם לא הייתה מושלמת, היא חת'כת אבן דרך.
המשך דבריך הגיוני אפילו פחות. אתה חושב שע"י איום על השר שלא יהיה טקס דברים יתקדמו יותר מהר? העבודה נמשכת גם אחרי הטקס, ומי שאמור לבצע אותה זה לא השר עצמו אלא הגורמים המקצועיים הממונים על הפרויקט. השר יכול לדרבן אותם (וגם אז הוא לא תמיד הגורם היחיד שקובע, כי יש עוד כמה רשויות במדינה) ולצורך כך אפשר להפעיל עליו לחץ פוליטי או תקשורתי. איום באי-קיום טקס לא יהיה יעיל במיוחד במקרה כזה.
הוא היה בטקס סיום הפרויקט. מה נראה לך שהוא חושב?
התוכל למצוא התבטאות אחת שלו בנוגע לפרויקט (ובאשר למצבו) לאחר טקס הסיום?
&nbsp
אני בספק אם הוא בכלל יודע שאין העדפה ברמזורים.

amit1270

New member
מנין לך מה השר יודע או לא יודע?

הוא היה בטקס סיום הפרויקט. מה נראה לך שהוא חושב?
התוכל למצוא התבטאות אחת שלו בנוגע לפרויקט (ובאשר למצבו) לאחר טקס הסיום?
&nbsp
אני בספק אם הוא בכלל יודע שאין העדפה ברמזורים.
מה הקשר להתבטאויות? לא לכל פרט בכל פרויקט השר צריך להתייחס. זה לא התפקיד שלו.
ואם בכל זאת יש בעיה שדורשת טיפול מיניסטריאלי (כשהטיפול ברמה המקומית נכשל, אין לי מושג אם זה המצב במטרונית נכון להיום), יש דרכים להביא את הדברים לידיעת השר הממונה - דרך התקשורת, באמצעות הפגנות, פנייה לבעלי תפקיד או פעילים פוליטיים בעלי השפעה. כל הדברים האלה יכולים לקרות גם אחרי הטקס, ודווקא אז יכולה להיות להם השפעה רבה יותר (זה יכול להיות די מביך לגלות שפרויקט לא הסתיים למרות שנערך טקס לכבודו, לא ככה?).

אחזור לשאלה שבכותרת - מה אתה יודע על מה שהשר יודע או לא יודע (או צריך לדעת)? נראה לך שבזמן הטקס השר יודע משהו ואחרי הטקס הוא שוכח ממנו? ייתכן מצב (לא נדיר) ששר מגיע לטקס ומלבד כמה דברים בסיסיים אין לו מושג מה קורה באמת, אבל ייתכן גם מצב הפוך - ששר מתעניין בפרויקט הרבה מעבר לטקס.

Subi777

New member
שר שהבטיח - לא קיים ולא מספק הסבר

מה הקשר להתבטאויות? לא לכל פרט בכל פרויקט השר צריך להתייחס. זה לא התפקיד שלו.
ואם בכל זאת יש בעיה שדורשת טיפול מיניסטריאלי (כשהטיפול ברמה המקומית נכשל, אין לי מושג אם זה המצב במטרונית נכון להיום), יש דרכים להביא את הדברים לידיעת השר הממונה - דרך התקשורת, באמצעות הפגנות, פנייה לבעלי תפקיד או פעילים פוליטיים בעלי השפעה. כל הדברים האלה יכולים לקרות גם אחרי הטקס, ודווקא אז יכולה להיות להם השפעה רבה יותר (זה יכול להיות די מביך לגלות שפרויקט לא הסתיים למרות שנערך טקס לכבודו, לא ככה?).

אחזור לשאלה שבכותרת - מה אתה יודע על מה שהשר יודע או לא יודע (או צריך לדעת)? נראה לך שבזמן הטקס השר יודע משהו ואחרי הטקס הוא שוכח ממנו? ייתכן מצב (לא נדיר) ששר מגיע לטקס ומלבד כמה דברים בסיסיים אין לו מושג מה קורה באמת, אבל ייתכן גם מצב הפוך - ששר מתעניין בפרויקט הרבה מעבר לטקס.
באשר לעיכוב בקיום ההבטחה או למדוע ההבטחה כבר לא רלוונטית (כמו שהם אוהבים)
&nbsp
זה שר שחושב שההבטחה שלו קוימה במלואה ולכן אין מה להתייחס אליה יותר.
&nbsp
תזכיר לי, לא הבטיח השר מערכת תחבורה מתקדמת עם העדפה ברמזורים?

amit1270

New member
אם יש בעיה תפנה לתקשורת

באשר לעיכוב בקיום ההבטחה או למדוע ההבטחה כבר לא רלוונטית (כמו שהם אוהבים)
&nbsp
זה שר שחושב שההבטחה שלו קוימה במלואה ולכן אין מה להתייחס אליה יותר.
&nbsp
תזכיר לי, לא הבטיח השר מערכת תחבורה מתקדמת עם העדפה ברמזורים?
אם יש בעיה תפנה לתקשורת
מה הקשר לטקס?

Subi777

New member
ואני עונה שוב..

אם יש בעיה תפנה לתקשורת
מה הקשר לטקס?
ואני עונה שוב..
סביר שאם השר היה דוחה את הטקס עד להשלמת הפרויקט אז הוא היה עוסק יותר בפרויקט כדי שיגיע הרגע המיוחל של גזירת הסרט.

amit1270

New member
קשקוש

ואני עונה שוב..
סביר שאם השר היה דוחה את הטקס עד להשלמת הפרויקט אז הוא היה עוסק יותר בפרויקט כדי שיגיע הרגע המיוחל של גזירת הסרט.
קשקוש
אין לך מושג ואתה מתעקש לא להבין.

amit1270

New member
אני מבין שנכווית ושאתה מתוסכל

שלח שאלה ללשכת השר וראה את תשובתם.
אולי אז תשתנה עמדתך.
אני מבין שנכווית ושאתה מתוסכל
אבל אין שום קשר בין הבעיות של המטרונית לנושא הטקסים והעשייה של השר. אנשים שמבינים קצת יותר ממך, ומקרוב, איך דברים מתנהלים מסבירים לך שאתה טועה אבל אתה ממשיך להתעקש ולא מוכן לקבל את העובדות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה