טקס השקת הקו החדש אשקלון-אשדוד-ת"א.

מצב
הנושא נעול.

אורי404

New member

או לחלופין מרכז תחבורתי משולב...

בועז ל

New member
קובי (down under): זאת בשבילך.

משרד התחבורה ורכבת ישראל השיקו הבוקר בטקס חגיגי, צפוף ומבולגן, את חיבורן של אשדוד ואשקלון לקו החוף הדרומי. בטקס נכחו שר האוצר, שר התחבורה, מנכ"ל הרכבת ובכירים בענף. השרים לפיד וכץ הגיעו ברכבת לתחנת אשדוד, שם ציפה להם נחיל עיתונאים וצלמים וגם עבדכם הנאמן. קודם להגעתי לטקס, עצרתי לרגע בגשר בן זכאי וצילמתי את התמונה הראשונה שלי של רכבת נוסעים בקו החדש.
יש עוד. רק תבקש.

the new L

New member
בהקשר דומה, אני מאוד חושש ממה שהולך לקרות

יש עוד. רק תבקש.
לגבי החניה בתחנת באר שבע צפון. כבר היום אי אפשר ממש למצוא חניה באיזור התחנה בשעות רבות, והחל משבת היא הופכת לתחנה היחידה בעיר, כשבאר שבע מרכז נסגרת לחודש. מבאס.

בועז ל

New member

לגבי החניה בתחנת באר שבע צפון. כבר היום אי אפשר ממש למצוא חניה באיזור התחנה בשעות רבות, והחל משבת היא הופכת לתחנה היחידה בעיר, כשבאר שבע מרכז נסגרת לחודש. מבאס.

אולי כדאי שמטרודן יתגברו את השירות לתחנת צפון

אם משרד התחבורה ירשה כמובן...

olli3

New member
מנהל
מאיפה? אין להם אוטובוסים.

אם משרד התחבורה ירשה כמובן...
מאיפה? אין להם אוטובוסים.
בשעות הבוקר יש כמה אוטובוסים בודדים שחונים בחניון. כל השאר עובדים בקווים שעמוסים גם ככה ומשאירים נוסעים בתחנות (בחלק מהקווים).

אין למטרודן מאיפה לתגבר עם האוטובוסים שלה, אלא על חשבון קווים קיימים.

down under

New member
לא הבנתי מה מיוחד בתמונה הזו?

יש עוד. רק תבקש.
רואים בה בחורה יפה? רכבת מיוחדת? גורד שחקים? בקבוק ויסקי מיושן היטב או קוניאק נדיר?
אפילו לא סטייק סינטה עשוי מידיום על האש...

אשמח אם תקדיש לי תמונה שתכיל את אחד או רצוי אף יותר מן האלמנטים המוזכרים לעיל.

בועז ל

New member
להכניס את ל האלמנטים האלה לתמונה אחת זו

רואים בה בחורה יפה? רכבת מיוחדת? גורד שחקים? בקבוק ויסקי מיושן היטב או קוניאק נדיר?
אפילו לא סטייק סינטה עשוי מידיום על האש...

אשמח אם תקדיש לי תמונה שתכיל את אחד או רצוי אף יותר מן האלמנטים המוזכרים לעיל.
להכניס את ל האלמנטים האלה לתמונה אחת זו
משימת פוטושופ של המאסטרו צ'ארלי. חוץ מזה: ה, כבר הספקת לשכוח שאתה הוא זה שממונה על חניוני הרכבת בפורום?

בועז ל

New member
וגם זאת בשביל יעקב.

משרד התחבורה ורכבת ישראל השיקו הבוקר בטקס חגיגי, צפוף ומבולגן, את חיבורן של אשדוד ואשקלון לקו החוף הדרומי. בטקס נכחו שר האוצר, שר התחבורה, מנכ"ל הרכבת ובכירים בענף. השרים לפיד וכץ הגיעו ברכבת לתחנת אשדוד, שם ציפה להם נחיל עיתונאים וצלמים וגם עבדכם הנאמן. קודם להגעתי לטקס, עצרתי לרגע בגשר בן זכאי וצילמתי את התמונה הראשונה שלי של רכבת נוסעים בקו החדש.
וגם זאת בשביל יעקב.
JZ, שמזמן לא הופיע בפורום.

בועז ל

New member
קבלת הנוסעים בכניסה לתחנה.

קבלת הנוסעים בכניסה לתחנה.

בועז ל

New member
ואיך אפשר בלי...

ואיך אפשר בלי...
השלט של הד"ר המלעון.

אורי404

New member
35 זה טוב, אבל לא אטרקטיבי

ואיך אפשר בלי...
השלט של הד"ר המלעון.
35 זה טוב, אבל לא אטרקטיבי
זה לא כמו קו בנימינה-תל אביב או הרכבות הישירות חיפה-תל אביב.
בשני המקרים יש עדיפות על פרייבט, גם כאשר הכבישים פנויים.
חבל, שבקווים חדשים לא מאמצים את אותו עיקרון, כמו קו החוף הצפוני.

amit1270

New member
לדעתי ההתחייבות ל-35 דקות היא טעות

ואיך אפשר בלי...
השלט של הד"ר המלעון.
כי כדי להגיע להישג הזה נאלצו לקצץ רכבות בתחנות חולון-בת ים (בעיקר שתי הדרומיות) ולהוריד את התדירות עד-כדי חוסר כדאיות לנוסעים רבים שמוחים, ובצדק לדעתי.

עכשיו הרכבת צריכה לבחור בין חוב"תים זועמים לאשדודים מאוכזבים... ואם שואלים אותי עדיפה האפשרות השנייה (ולא כי האשדודים מסוכנים פחות
). שירות תדיר, ביחוד בקו פרברי, חשוב יותר מחיסכון של כמה דקות (ואם כבר חיסכון - אפשר היה באותה הזדמנות לקצץ מעט בריפודים). שיפור בזמני נסיעה הוא תוצאה של "הבשלה" של תהליך ולא נראה לי שהגענו לשם. ההתחייבות ל-35 דקות מאשדוד לת"א אילצה את הרכבת לדלג על שלבים בהתפתחות הקו.

easylivin

New member
לא חושב שיש קשר. הקיצוץ הוא בגלל מחסור בציוד

כי כדי להגיע להישג הזה נאלצו לקצץ רכבות בתחנות חולון-בת ים (בעיקר שתי הדרומיות) ולהוריד את התדירות עד-כדי חוסר כדאיות לנוסעים רבים שמוחים, ובצדק לדעתי.

עכשיו הרכבת צריכה לבחור בין חוב"תים זועמים לאשדודים מאוכזבים... ואם שואלים אותי עדיפה האפשרות השנייה (ולא כי האשדודים מסוכנים פחות
). שירות תדיר, ביחוד בקו פרברי, חשוב יותר מחיסכון של כמה דקות (ואם כבר חיסכון - אפשר היה באותה הזדמנות לקצץ מעט בריפודים). שיפור בזמני נסיעה הוא תוצאה של "הבשלה" של תהליך ולא נראה לי שהגענו לשם. ההתחייבות ל-35 דקות מאשדוד לת"א אילצה את הרכבת לדלג על שלבים בהתפתחות הקו.
לא חושב שיש קשר. הקיצוץ הוא בגלל מחסור בציוד
הנדרש לשני הקווים במקביל, ולא בגלל מהירות הנסיעה (הנמוכה מאוד) ברכבת "המהירה" מאשדוד לת"א.

בסופו של דבר, אין לי ספק שצריכים הפרדה ברורה בין הקו הפרברי למשה דיין (3 רכבות בשעות השיא, 2 בשאר השעות) ולקו המהיר ליבנה-אשדוד-אשקלון-שדרות (2 רכבות לשעה בכל שעות היום). ובנוסף הקו הפרברי מאשקלון לבנימינה, צריך לדעתי להשאר עם 2 רכבות. כך כל אחד מהקווים יקבל את כמות הרכבות שתספק לשנים הקרובות, תגבורים נוספים, למשל בימי א', יתבצעו על ידי מערכים כפולים. אני בטוח שזה ראילי, בהינתן מספיק ציוד נייד כמובן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה