טענה להפרת זכות יוצרים באינטרנט

mirav1123

New member
מה זה לא ברור?

האם לא ראית את המקור וההעתק? אם הם זהים לגמרי בהכל, מדובר בהפרת זכות יוצרים. אם הם בעלי דמיון רב, אז כנראה שלא כי זכות יוצרים לא חלה על רעיון אלא על יצירה, ואותו כותב מתחזה יצר יצירה משלו (ועל זה הדיון)- את צריכה לדאוג ולהבין האם יש בכלל בסיס לתביעה הזו- הרי מדובר גם בתביעה שאת תושפעי ממנה.

הם בעלי דמיון רב

המאמרים אינם זהים. התמונות במאמר זהות אך לא מוכח שהכותב ה"מקורי" אכן בעל הזכויות על התמונות האלה.

mirav1123

New member
אבל המאמרים אינם זהים...

אני גם מנהלת אתר וקצת מבינה בעניין. אם המאמרים אינם זהים לגמרי (אני לא מדברת על שינוי מילה אחת או שתיים) זו לא הפרת זכות יוצרים. התמונות הם חלק מהמאמר ואם המאמר כולו הוא יצירה אחרת, זאת אומרת שונה במקצת בסגנון או משהו כזה- זו לא הפרת זכות יוצרים, זו התבססות על מאמר אחר בלי לציין מקור התבססות- זה זכאי להתנצלות אבל לא לתביעה על זכויות יוצרים. הרי אי אפשר לבנות מאמר בלי להתבסס על משהו. השאלה אם המאמר זהה מאוד מאוד- כמעט בכל מילה למקורי או שהוא מעיין סיכום ואפשר להגיד שזה יצירה אחרת- על זה יהיה הדיון.

זה נשמע מעניין...

אבל זה לא נוגע אלי. זה מה שאני טוענת כל הזמן. הבירור לגבי המאמר עצמו - זהה או לא צריך להתבצע בין שני הכותבים. כל ההידיינות שלי בעניין זה המעורבות שלי - רלוונטית או לא להיכלל בתביעה?!

mirav1123

New member
בפעם ה-1000

את לא קוראת הודעות!!! איש במערכת שעשה טעות- המערכת גם נושאת באחריות. חייל שעשה טעות, גם מפקדיו נושאים באחריות- בגלל זה הם מפקדים. כתב שעשה טעות במערכת עיתון מפוטר אבל המערכת גם נושאת באחריות- ככה זה עובד גם אם זה לא הוגן- את אמורה לחנך את האנשים שעובדים תחתיך!!!

מה זו ההתקפה הזו?

את קשוחה... לא שאלתי אותך כלום. הבהרתי לך את העמדה שלי. והעו"ד אמר אחרת ממך. וגם את לא קראת את ההודעות שלי - לא מדובר בעובד שלי או אדם ה"עובד תחתיי", זה הרבה יותר מורכב. את עורכת דין? על סמך מה את מייעצת לי?

mirav1123

New member
לא התקפתי....

אני לא עורכת דין אבל אני מנהלת אתר באינטרנט. ממש לא התכוונתי להתקיף אלא לעזור- זה הכל.

adgr

New member
ניתן להוכיח מי הוא הכותב המקורי

ובדיעבד מי המעתיק. יש אמצעים אלקטרונים לכך. ההוכחה חד משמעית.בצורה חוקית לגמרי.ללא אפשרות להטייה של תוצאות.

adgr

New member
שלחי לי את כתובת אתרך במסר

אני אבדוק . לא דורש תשלום .

למעלה