טסט על הסירה שלי

rotman22

New member
טסט על הסירה שלי

שלום לכולם , אם אתם זוכרים כתבתי פה לפני כחודש וביקשתי עזרה ללימוד ניווט ימי לקראת תיאוריה של משיט 13. בכל מקרה , למדתי לבד יומיים והתיאוריה מאחוריי. עכשיו נשאר לעבור טסט (1200-1600 בבתי ספר לשייט) ולכן אני רוצה לערוך את הטסט על הסירה של אחי (8.5 מטר) אמנם יהיה לי קשה יותר כי הסירה מאסיבית ויושבת גבוה מעל המים וכמו כן הבנתי שלא רצוי שאשתמש בחרטומן אבל שווה לי את הנסיון. בזמנו מישהו אמר לי פה שהביטוח בקדר עבור יום הטסט הוא חינם , בשיחה עם קדר הם רוצים 50$ עבור יום אחד. עכשיו לשאלה , שוחחתי עם בוחן של משרד התחבורה והוא שלח לי רשימה של ציוד ומהלך הטסט , ברשימה רשום גם שאני צריך מצוף (אני מניח שבשביל האדם בים) האם אני באמת צריך את המצוף הזה או שיש מקום קבוע לטסטים בקישון ושם כבר יש את כל המצופים הנדרשים? תודה רבה.

danielia1

New member
אדם בים הבוחן זורק את המצוף מתי שבא לו.

כמו כן מצוף קבוע לגישות עם חבל ומשקולת על הקרקע. קשרים נבחנים גם כן. נסה למצוא סירה קטנה לטסט. 50$ כפרה. אם המעשי עולה 1600 כמה עולה כל הקורס?
12 עשית? (תזכיר לי..)

kotller

New member
דני לא הבנתה את השאלה....

ברשימה שהוא קיבל כתוב שצריך מצוף אז הוא שואל אם צריך מצוף
התשובה מאוד פשוטה אם כתוב שצריך אז צריך מה השאלה בכלל

rotman22

New member
בב

קודם כל , כל הרשיון עולה 2850 ככה שכבר חסכתי. דבר שני , כמובן שיש לי משיט 12 , תנאי ל 13 זה להיות לפחות שנה משיט 12. לגבי סירה קטנה , אי אפשר כי יש דרישות לסירה של הטסט (מנוע פנימי ובהספק גבוה מ 150 כ"ס). עכשיו לגבי המצוף , למשל בכינרת יש את האיזור של הטסטים והמצופים שם קבועים , גם אדם בים הוא למצוף קבוע בדר"כ. השאלה היא אם בקישון יש כזה איזור גם. לדעתי המצוף גם חייב להיות קשור בעוגן לקרקעית או לפחות להיות עם משקולת גדולה כדי שלא יסחף בזרם חזק.

kotller

New member
אם שוחחתה עם הבוחן

והוא שלח לך רשימה של ציוד, וברשימה רשום שצריך מצוף אני מציע לך להצתייד במצוף. ואם יש לך ספקות דבר אם הבוחן עוד פעם הוא בטוח יודע את התשובה.

למעלה