טמרון 150-600

טמרון 150-600

הי

אני שוקל לקנות את העדשה הזו.
אני רואה שיש לא מעט הודעות יד 2...
מה דעתכם על העדשה זו ואיך היא בהשוואה לסיגמה באותו טווח
תודה, חזי

sagiKor

New member
מהתמונות שראיתי מהטמרון ממש לא נפלתי

האיכות לא עולה על מצלמת סופר-זום טובה שתעלה הרבה פחות

I Gabe

New member
יש 2 סיגמות

החדשה מסדרת sport, מצויינת אבל יקרה, גדולה וכבדה מאד. הישנה לא משהו בלשון המעטה. הטאמרון בערך באמצע ולא רעה כשלעצמה.

DorSht

New member
אין 150-600 ישנה לסיגמא

יש דגם ספורט ויש דגם עממי יותר.
הדגם שעליו אתה כנראה מדבר הוא ה150-500 שהיא לא עדשה מודרנית במיוחד ואיכותה האופטית נמוכה.

sagiKor

New member
למה צריך את דעתו?

הרי יש לך את העדשה הזאת, מה דעתך?
מהדוגמאות שאתה הצגת ממנה רואים שהחדות על הפנים, דיי חשוב בצילומי טבע וציפורים.
גם בתמונות שלו למרות שהן מוקטנות רואים את חוסר החדות בנוצות ובפרווה של בעלי החיים. יכול להיות שבגודל 1000 פיקסלים לפייסבוק זה מספיק, אבל אז אפשר להסתפק במצלמת סופר-זום קטנה יותר, קלה יותר וזולה יותר

e zi

New member
צריך את דעתו, כי כדי לצלם עם זום ארוך > 400 +/- צריך ללמוד,

צריך טכניקה, וצריך נסיון - שלי עדיין אין מספיק ממנו. עניין של ענווה.

---
אם אתן לשליח פיצה Kawasaki Ninja H2R ואתן לו לעשות איתו הקפה של מסלול מירוץ, בעיקרון אני מניח שהתוצאה לא תהיה שפיץ. אז אני, כדי להבין את הפוטנציאל הגלום, קורא מה יש להגיד למי שמנוסה במגוון עדשות בתחום ויכול לתת חוות-דעת הן מבחינה השוואתית, והן מבחינה ספציפית. + דוגמאות. לפני שאני פוסק על סמך נסיוני המצומצם, שהוא בעיקר על העקומה הלימודית. ואני קורא יותר מ-review אחד כדי לראות מה יש לאחרים נוספים, שזכו בזכות להביע את דעתם בערוץ נחשב, להגיד.

enigo

New member
שים ארגז מאחורה ותבטיח לו טיפ אם הוא שובר את שיא המסלול...

e zi

New member

e zi

New member
ובכל זאת קצת דוגמאות משלי, ואני רק בשלב למידה שלה..

..מעלה תמונות לאו-דווקא שמוצאות חן בעיני, אלא רק כאלה, שמדגימות מה ניתן טכנית להשיג עם העדשה.

e zi

New member
עדיין לא. אני רוצה עליה 3400 ש״ח. ואנשים מתקשרים,

שהשאלה הראשונה שלהם: ״בכמה אתה מוכר אותה?״ (למרות שכתוב במודעה שהמחיר לא נתון למו״מ)

---
אני לא לחוץ למכור אותה (היא באחריות עד פברואר). היא משרתת אותי טוב, ואני מוציא ממנה תמונות שאני אוהב. אני לא חושב שהניקון 200-500 תיתן לי שיפור ענק ביחס לטמרון. כך שבאמת, מה שנותר לי לקנות במקומה זה את הניקון AF-S NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR. שהיא יקרה המון-יותר, גמישה הרבה-פחות. וחיה מסוג אחר לגמרי. הטמרון על המדף למכירה. אם מישהו יבוא וירצה אותה - היא שלו. לא מפריע לי גם שהיא תשאר אצלי.

השאלה שלהם לגיטימית

בהתחשב בעובדה שניתן לרכוש את העדשה חדשה בעטיפה מהחנות בתוספת של 400 ש"ח

e zi

New member
המחיר המקובל עליה: 4000ש"ח. בפוטופילם 4400ש"ח

אני קניתי ב-4400ש"ח. רק לפני כמה חודשים (היא עדיין באחריות). אם איזה עסק מחלק אותה בחינם, זה לא אומר שאני צריך ליישר קו. וכל זה לא משנה. פרסמתי את המחיר שלי וציינתי שהוא סופי ולא נתון למו"מ.

---
השאלה לא לגיטימית, כשאני מציין ומדגיש במודעה, שהמחיר סופי ולא נתון למו"מ (כדי לחסוך זמן וטירחה ל-2 הצדדים) - אלא אם כן לגיטימי לבלבל את המוח. אה, כן, שכחתי. בישראל לגיטימי לבלבל את המוח: חלק מהמנטליות.

למעלה