טמרון 150-600

sagiKor

New member
המחיר הלגיטימי...

בשוק הצילום המשומש בארץ הוא:
70% מהמחיר הכי נמוך בזאפ למצלמה במצב חדש
75% מהמחיר הכי נמוך בזאפ לעדשה במצב חדש
זה לא משנה אם יש קופסה, או אם יש אחריות, או אם עשו רק קליק אחד, משומש זה משומש ברגע שזה יצא מהחנות.
כמובן ככל שיש יותר סימני שימוש אז השווי יורד.
המחיר הכי נמוך בזאפ של העדשה הזאת הוא 3800, אם נוריד 25% נגיע ל 2850 שזה המחיר הריאלי לעדשה כזאת משומשת במצב טוב.

לא אמרתי שהמחיר לא לגיטימי

אבל בינינו
כמה מקרים שמעתי שמהמחיר הסופי והמוחלט בהחלט הורידו 300-400 ש"ח
אנשים מנסים. לפעמים מצליחים

e zi

New member
כל מחיר הוא לגיטימי. לא לגיטימי להטריד טלפונית.

נבהיר את זה בתור התחלה. לגיטימי, למי שלא יהיה, להציע את רכושו, למכירה, באיזה מחיר שעולה בדמיונו הפרוע. כתבתי במודעה: זה המחיר, סופי, לא נתון למו"מ, נא לא לבלבל את המוח סתם.

---
ד"א, אנקדוטה: כשפרסמתי בפורום את ה-D800 ב-7300 גם אמרת שהמחיר לא קשור למציאות, ושאף אחד לא ישלם לי אותו - ו-וואלה ..שילמו. ולא מישהו פראייר - מישהו שמכיר את השוק ואת המחירים (קנה אותה בתור D800 שנייה).

Pumi

New member
כמה דברים

דבר ראשון, 500-600 שקל עשוי להיות שווה למישהו אחריות לשנתיים שלמות (או אפשרות לרכוש גם אחריות mack), במקום אחריות ל 3-4 חודשים בלבד.

דבר שני, הטענה כי "עסק מחלק אותה בחינם" היא קצת... נו באמת. יש 4 חנויות מאוד נחשבות יחסית בפורום הזה, שמוכרות אותה ב 4000 שקל (מאותו יבואן ואותו זמן אחריות). אתה באמת חושב שהן מחלקות אותה חינם?
אולי פשוט פוטופילם עשו עליך כמה שקלים בשביל למקסם אתה הרווח שלהם? זה אומר שאתה צריך להפיל זאת על הרוכש? הרי המחיר שלהם עדיין גבוה יותר, וזה לא שהם מוכרים אותה עם מטיל זהב בפנים. זאת אותה עדשה בדיוק מאותו יבואן.

דבר אחרון, "מחיר סופי" כמעט תמיד נתון לאיזשהו מו"מ. וגם מי שרושם "מחיר סופי!" עשוי לשנות את דעתו אבל אולי לא את המודעה.
חוץ ממך יש כמה שמוכרים את אותה עדשה במחיר נמוך יותר.

ובכלל, אתה מעדיף שלא יתקשרו בכלל? או שאולי יהיה אחד שכן תוכל להצליח לשכנע אותו לקנות ממך?

אם לא לחוץ לך, סבבה. אבל אין סיבה לתרץ את אי המכירה על אנשים או חנויות.
לי זה לא משנה. תמכור, לא תמכור, אני לא אכנס לך לכיס. אבל בבקשה, בלי תירוצים.

e zi

New member
איזה תירוצים בראש שלך? פרסמתי מחיר. ציינתי "סופי"

אם אשנה את דעתי, אשנה את נוסח ההודעה. זהו. נקודה. כל הדיונים האם לגיטימי, וכמה זה מוכר וכמה ההוא. לא מעניין. תעשה את השיקולים שלך וקבל החלטה. מנטליות ישראלית. מכרתי רכב יד-2 אותו סיפור: חצי שנה ביבלבו ת'מוח (על אותו נוסח הודעה כמו לעדשה: "מחיר סופי") - אחרי חצי שנה מכרתי ת'רכב במחיר המודעה, והקונה עוד אמר תודה ושהמחיר הוגן.

שמישהו קונה יד2 אז 600ש"ח פתאום זה "רק עוד 600ש"ח והוא קונה חדש". אבל שהוא קונה חדש הוא יתרוצץ עד סוף העולם כדי לחסוך 200ש"ח.

---
מתאים ת'פדל, לא מתאים עבור למודעה הבאה. אין לי בעייה שלא יתקשרו. ממש אין לי בעייה עם זה.

barakbl

New member
מסכים שלא צריך להתקשר אליך לבלבל תמוח

מצד שני לא פעם נתקלתי בישראלים חכמלוגים שמנצלים חוסר הבנה של אנשים אחרים ומוכרים במחירים יקרים יותר ממכירי השוק של אותו המוצר כחדש. הם מחכים שיפול הפראייר שיקנה.
זה מקומם ויש כאלה שזה ממש מפעיל אותם לעבוד כנגד.

במקרה הזה, ברור שזה לא המצב אבל זה כן דורש התייחסות של אנשים כאן לכך שאתה מוכר במחיר גבוה מהמחיר המקובל לציוד יד שניה.
אם יש קונים פוטנציאלים הם זכאים לדעת שהם משלמים יותר מדי על המוצר.
גם אם לך כמוכר זה לא נוח.

לכן ההתייחסות לזה כאן היא עניינית לחלוטין לדעתי.
זה לא שיפוט מוסרי שלך זה לתת מידע שכדאי לקונים לדעת.

Cמן רשום

New member
מזכיר לי כשקניתי את המכונית הראשונה בגרמניה

הגעתי למוכר דרך עמית לעבודה. ג'נטלמן גרמני חייכן ומנומס. האוטו מצא חן בעיני, קילומטראז' נמוך, שמור כאילו אתמול יצא מהמפעל. ביקש עליו 27,000 יורו ואמרתי אוקיי כי יחסית למחיר בארץ, נשמע לי כמעט חינם והאדון לא נראה כמו מישהו שמתמקח. אז הוא הסתכל עלי ארוכות ואמר התכוונתי לקבל עליו רק 26,000 אז אז זה יהיה 26,000 יורו. כך שמיקוח זה משהו די אוניברסלי. אתה זה שמנסה להיות שונה אז אל תכעס על אחרים שבסך הכל מתנהגים על פי חוקי המשחק המקובלים שהם מכירים.

e zi

New member
שמכרתי את הרכב המדובר, הרוכש הציע לשלם יותר ממה שבקשתי

רק שאשמור לו את הרכב (כי עוד שבועיים הוא עומד לקבל כסף). אמרתי לו שהוא לא צריך לשלם יותר. שבמחיר שדרשתי הוא המחיר ההוגן על הרכב. הוא הציע מקדמה כדי שאשמור לו על הרכב, אבל אמרתי שאין צורך. ושרוב הסיכויים שלא אמכור את הרכב בשבועיים הקרובים, אבל אם יבוא קונה שיראה רצינות, אז כן אצפה לקבל מקדמה (כדי לא לצאת קרח מ-2 הצדדים). בסוף לא בא קונה במשך השבועיים, ולאחר שבועיים מכרתי לו את הרכב. במחיר המקורי שפרסמתי במודעה.

---
אנחנו קובעים באיזה משחק אנחנו מעוניינים לשחק.

dudi4321

Member
מזכיר לי שקניתי 70-200F4 בת"א

סיכמתי על 3,500 והתחלתי לספור לו שטרות. כשהגעתי ל3,400 הוא הפסיק אותי.
איני יודע מה הסיבה. נראה לי איש היי טק, או משהו כזה וצעיר.

למעלה