טמפרטורה wd160gb sat ii

יורי10

New member
טמפרטורה wd160gb sat ii

שלום לכולם אני מצרף 2 תמונות מסך של אורסט שאומר שטמפ ההארד דיסק הוא 63 ותוכנת wd diagnistics שכותבת שהטמפ תקינה א. למי להאמין ??? ב. מישו יכול להסביר לי את המספרים שמופיעים בתוכנה של wd כי זה לא טמפ זה איזה מדד שלהם בין 0-253 לפי העזרה ג. מה זה 2 המדידות airflow temp ו hda temp מזה אומר ומה חשוב בתודה רבה רבה מראש כי זה מלחיץ אותי

adia

New member
אורסט לא תמיד מדייקת בטפ'

ובטפ' כזאת של הכונן הקשיח..חחחח המחשב מזמן היה נכבה לך,זאת טפ' גבוהה מאוד לכונן קשיח. תבדוק עם תוכנה נוספת לטפ',ותצליב מידע. האם יש לך מאוררים במארז כאשר אחד מקדימה מול הכוננים ואחד מאחור מוציא אוויר? תתקין את התוכנה הזאת,היא קלה,ידידותית ומדוייקת.

יורי10

New member
אאמממ...

גם ב sensors ‎view ‎‏ ‏הוא מראה בערך אותו דבר טיפה פחות בכל מקרה נראה לי שיש זיוף כי דוקא כשההארד דיסק לא בפעולה הוא מראה חום יותר גבוה ... מאוררים יש קדימה לפני ההארד דיסק מאורר מכניס בצד מול המעבד עוד מאורר מכניס ומאחור מאורר מוציא . חוצמזה אפשר לסמוך על התוכנה של wd ‎‏ ‏ ? שכותבת תקין למרות שאני לא מבין את המספרים שם ‏?‏??

adia

New member
אז יכול בהחלט שהסנסור מזיף לך.

אבל זאת טפ' מאוד גבוהה לכונן קשיח ובטח שגבוה במצב IDLE.

יורי10

New member
אז מה לעשות ../images/Emo5.gif

או שאם הכל תקין והמחשב לא עושה בעיות אז לא לעשות כלום אגב ההארד דיסק חדש הוחלף לפני שבועיים

adia

New member
מהירות סיבובי המאוררים שלך נמוכים

מאוד.זה לא יכול להיות למאוררי סטוק מהירות כזאת.האם יש לך תוכנה שבעזרתה אתה משנה את מהירות המאוררים?או שהיית בביוס ושם עשית שינוי? לדעתי אתה צריך לבדוק את זה.מה מהירות המאוררים בתוכנה שנתתי לך?תעלה לי צילום ואם יש לך מצלמה דיגיטלית תצלם את הביוס כמה תמונות היכן שיש את ה-PC HEALTH.

יורי10

New member
אז ככה ...

יש לי מאורר קדמי ואחורי שמחוברים ישירות למולקס ולכן לא מנוטרים בכלל. system fan שמחובר ללוח האם הוא המאורר שהוספתי בצד מול המעבד במקום השרוול. בביוס אין בכלל אפשרות לשנות טמפרטורה רק לנטר אותה ואולי לבטל את הsmart fan יש לי לוח אם סנדוסקי של אינטל ואני משתמש בintel desktop utilities ושם הגדרות הדיפולט היו בכלל cpu-74 ולוח אם 65 אני מצרף תמונה אני שיניתי להגביל את המעבד ל65 ולוח אם ל50 אגב המעבד הוא 805 יש עוד משו לעשות ??? בתודה רבה רבה מראש

adia

New member
הבעיה היא במאורר ה-CPU הוא נמוך

מאוד ובייחוד ל-D805 שאוהב חום.האם חיברת את המאוררים למולקס ישירות,כלומר חיברת 5V/7V/12V?. אתה בטוח שאין לך אפשרות לשנות את מהירויות המאוררים בביוס?אם אין לך אז תנסה לבטל את SMARTFAN ולראות האם המהירות משתנה ומשפיעה על החום. קצת משונה שלוח (די פשוט הייתי אומר ל805)כזה לא נותן מינימום,זה הרי לוח לכפול ליבה עם ביוס לא מפגר.

יורי10

New member
אני מצרף קישור למארז

הוא בא ככה ששני המאוררים שלו ישירות למולקס אבל אני לא מבין למה חום ההארד דיסק קשור למעבד ? בכל מקרה בביוס אין אפשרות לשנות מהירות סיבוב אני אנסה לבטל smart fan חוצמזה יכול להיות שהוא איטי כי המאורר שהוספתי זורק ישר עליו ברגע שהמעבד מתחמם אז הוא עולה ל3000 סיבובים ושומר שלא יעבור את ה65 שקבעתי כך היה כשניסיתי קידוד וידאו. אשמח לתשובתך המקצועית

יורי10

New member
‏ ‏adia‏ בוקר טוב

אז זה מה שעשיתי במשך הלילה א. ניסיתי לבטל את הפיקוד בביוס על שני המאוררים ובאמת שניהם התחילו להסתובב באזור 2800 והטמפ של המעבד ירד אבל של שאר המארז לא חוץ מהרעש העצום שהם הקימו ב. העברתי את המאורר של המולקס לצד ואת המאורר המנוטר אחורה וביטלתי ממנו את הפיקוד והחזרתי למעבד ואז לפי הטמפ של הכרטיס מסך שירדה ב3 מעלות המצב השתפר ג. מצאתי באתר של אינטל שיש גירסת ביוס חדשה שבין השאר מתקנת טיפול במאוררים אז עדכנתי ביוס והחזרתי הכל לטיפולו באמת הוא עובד יותר מהר עוד מצאתי שם התיחסות לדיפולט של הטמפ וכתבו שלמעבד זה 75 ! ועדיף לא לשנות וללוח אם זה 65 ואת זה אפשר קצת להוריד . יש לציין שכל זה כמעט ולא השפיע על ההארד דיסק שהמשיך להסתובב באזור ה60. מה הלאה ‏?‏?? בתודה מראש

adia

New member
אני לא מבין את הסלט שעשית

את המאוררים של המארז אל תזיז,ואל תשנה בכלל!אחד חייב להיות מקדימה להכניס אויר,והשני מאחור להוציא אויר,זהו.אל תשנה את זה. מאורר הכרטיס מסך לא קשור בכלל,וכרגע אל תשנה את האיורור שלו,כי אני לא יודע איזה כ.מסך יש לך ואיזה מאורר. זה שביטלת את ה-SMARTFAN מהביוס אומר שיש לך שליטה על מהירויות המאוררים באיזו שהיא צורה,תנסה לאחר הכניסה לביוס ללחוץ על CTRL+F1 ותראה אם זה נותן לך להיכנס לעוד פרמטרים בביוס,או שתסתכל בחוברת לוח האם. עידכנת ביוס ללוח אם?לאיזה עידכנת והאם זה נתן לך עוד אפשרויות בביוס?בדר"כ זה נותן עוד אופציות. את טפ' המעבדים בביוס אתה יכול להוריד הרבה,זה פשוט אומר לביוס לשמור על טפ' כזאת שלא יעבור.אז אתה יכול להוריד ב-15 מעלות ולבדוק מה זה עושה ומראה לאחר מכן.אל תשכח לאשר את השינויים ולשמור בביוס.

יורי10

New member
חס וחלילה לא עשיתי סלט

יש מאורר קדמי 120 מכניס מחובר למולקס יש מאורר אחורי 80 שהיה מחובר למולקס וחברתי אותו ללוח מוציא כמובן ... יש מאורר בצד המארז מול המעבד 80 מכניס שהיה מחובר ללוח חיברתי אותו למולקס כי הבנתי שעדיף שתהיה שליטה על המאורר האחורי . בנוגע לעידכון הורדתי מהאתר של אינטל היה לי גירסה065 וזאת072 עד כמה שראיתי זה לא נתן עוד אופציות רק שבnotes ‎‏ ‏היה כתוב שתיקנו באג בשליטה על המאורר האחורי והקדמי . בכל מקרה הדיפולט של אינטל לשמירת סף החום הוא 74 והם ממליצים לא לגעת בזה !!! בכל מקרה בביוס אין אפשרות לשנות טמפ רק לבטל פיקוד על מאוררים ואז הם עובדים בפול כל הזמן יש גישה רק דרך התוכנה של אינטל וגם היא נותנת רק לשנות את הגבלת הסף העליון כמו שאמרתי . לגבי הצירוף קונטרול וכו אני אנסה בבית כרגע אני בחוץ מהסלולר . תודה רבה רבה על העזרה אני לומד המון !

יורי10

New member
אני עכשיו בביוס

מה זה max ‎cpuid ‎value ‎limit ‎‏ ‏ ‏?‏?? אגב שכחתי מקודם יש כל כרטיס 6600le‏ ללא מאורר

יורי10

New member
טוב אני יודע מזה !

זה קשור לליבה כפולה . בכל מקרה נסיתי את קונטרול f1‎ ‎‏ ‏בכל המסכים בביוס וזה לא נותן כלום . ועוד שאלה בבקשה תענה לי למה לא לסמוך על ההגדרות של אינטל ? מחכה לתשובה . תודה . יורי

יורי10

New member
אני מצרף תמונה מעכשיו

זה תמונה של אורסט מעכשיו wd diagnostics כותב שהכל תקין יש לציין שהמחשב לא היה בפעולה כשעה רק שומר מסך וגם שהאויר מאחור לא כ"כ חם חוץ מהספק כמובן מישו שיעזור לי בבקשה

ghost7

New member
מנסיון אישי

הדיסקים הקשיחים הקטנים (ואיטיים), התחממו מעט מאד. כשהשתמשתי ב wd 40 ג'יגה (7200סל"ד)- כבר התחיל להתחמם. וכשהתחלתי להתעסק עם דיסקים 80 ג'יגה- כבר נתנו קריאות גבוהות, שמתאימות לשתית תה. ובמגע יד- כלל הקופסה של הדיסק לא מתחממת במיוחד. אבל אזור מסויים בצד ה"תחתון" שלו- נתן תחושת חום די מתאימה לקריאה (לא טוען לדיוק בקריאה ממגע יד. אבל עדיין יכול להשוות לחום של כוס תה). בחלק התחתון- מתכוון לזה שעליו יש הרכיבים האלקטרוניים. והאזור החם ביותר- מה שנראה כתושבת מיסב. וחום זה ירד מאד, כשהתקנתי את מאורר החזית, שזורק האויר ישירות לשם (על אותו אזור בדיסק). שתי עצות כלליות. א. לודא שפתחי כניסת האויר בחזית לא סתומים (הם מכוסים, דקורטיבית. וכבר יצא לי לראות מחשב שבו הם היו סתומים בשערות של חתול). ב. יכול לנסות- לפתוח המארז (כשהמחשב כבוי), להציב מולו מאורר חיצון, ואז להפעיל. האם מורגש שיפור? אם כן- אז יש מה לשפר בצחלופת האויר במארז.

יורי10

New member
למגע יד

ההארד דיסק לא כ``כ חם ודאי פחות מהכרטיס מסך שעומד רק על 53

למעלה