טירחון 'וואַסער קאצ'קעס..'

ר ו פ ן

New member
טירחון 'וואַסער קאצ'קעס..'

השכם השכם בבוקר יצאנו לדרכנו..
טוב, התעוררתי כרגיל עם הזריחה..
וב 7:00 (בערך
) כבר דרכו פעמינו / צמיגינו
בין השבילים הצרים של בריכות הדגים
של 'מעיין צבי'
מכיר הפינות המיוחדות שם, כבר הרבה שנים,
אז השכרתי עצמי, בלי כסף

להיות הנהג של אלקנה, צלם מתחיל ומיקצועי
עם מצלמה שיודעת לתפוס עין של יתוש במרומי עמוד חשמל..
חששתי שכבר יהיה חם מדי והקאצ'קעס יחסרו לנו
אבל.. העושר היה נפלא

שאפרשן?! נעזוב זה
תחליטו לבד מי הסיקסק, השלדג הגמדי, הפרפור או הקורמורן הגמדי, אנפות וגם קצת מ'עולם החסידות' - טוב, 'בין הזמנים' או לא ?!

טוב, לתמונות נתתי שמות.. פסדר..

הקרדיט המלא ל'טאלנט' 'אלקנה ארליך'

ר ו פ ן

New member
ז

אל תאמינו לו, המים כן עמוקים

ולסיכום
היו גם צבי מים - 'צב רך' ואם מגיעים בשעות של זריחה, אפשר לגלות עוד כל מיני כולל חתולי ביצות מקסימים ו.. נמייות כבר אמרנו.., שיהיה
קיץ נאה לכל.

Fast Kars

New member
בוז'ה מוי!

כמה נוי וחן אצל עופות אלה.
אני מייבין שחסידות אחדות מקייצות אצלנו.
גם פה באזור האש"חים יש כמה שנשארו.
אאורופה? נראה לי שהן סקפטיות בעניין

ר ו פ ן

New member
סלאבה בוגו..

היו רק פרטים בודדים של חסידות, פה ושם.
אולי איחרו את הרכבת או שלא אכלו מספיק או שהחליטו שהחורף פה יותר נעים עם השב"חים שאצלנו מאשר ה'מיגרייטד' באאורופה..

הן לא בילו בצורה קבוצתית כלשהי, אלא כפרטים בודדים, בייחוד בבריכות שהחלו לנקז אותן לצורך איסוף הדגים (עם..'שואב אבק' ענק מנירוסטה.. איום ונורא למראה..).. שם כנראה אספו מיני חיים מהבוץ המבעבע.

Fast Kars

New member
שאלה לי אליך בנושא הצומח - בוטני יעני...

את הטריקים של ידידנו החצב אני מבין.
1. פורח בשממה וביובש ללא מתחרים
2. פירותיו מתייבשים בלהט וכשיש רוחות חמסין סתוויות השבטבטים הארוכים מפזרים זרעים לכל הרוחות
3. העלים יוצאים עם בוא הגשמים וממלאים את ה"בטריה" באנרגיה וכן הלאה.

עכשיו תסביר לי איך מסתדרת החבציילעת - גם יובש, גם מלח וגם פרחים ועלים בו זמנית... מה הסוד???

ר ו פ ן

New member
במטוטא, אגיב בקצרה, כי זה מהטלפון...

ותגובתי באה לא מרמה של בוטנאי מומחה ורב תארים, אלא מאינטואיציה של הבנת 'שפת הגוף' של הצמחים..
העלים הארוכים והמסולסלים משהו, מזכירים מופעים של צמחים במופע מדברי. הסלסול הופך את העלה המאורך לקולטן ול מעולה, האוסף וקולט מן האויר את הלחות, טל, רסס וכו' הטיפות מתעבות וזורמות מטה לכיוון צוואר השורש. בית השורשים ו.. ששון ושמחה, יש חיים מול הים וגם במדברייות הגינות הבלתי מושקות בעליל.
תופעה די אופיינית לגאופיטים כמו קליביות, חצבים ושאר סוקולנטים (אלו ורה.. פיטאיה.)

tcu6

New member
אכיין יש דמיון רב בין המדבר ובין החולות ליד הים.

והצמחים מפתחים מנגנונים דומים כמו שרופיין ציין. אוסיף גם את היות העלים שעירים ומעובים. ראה למשל את הסביון הגדל בחולות ליד הים (סביון יפו) בהשוואה לסביון האביבי המוכר.
&nbsp

ר ו פ ן

New member
מנגנונים מרשימים ו'מדליקים' ביותר מופיעים אצל אלופי ההישרדות

משפחת הסוקולנטים הרחבה ובמיוחד בענף הקקטוסים
הקוצים שהם ענפים / עלים בעלי חשיפה מועטת ללהט השמש ו.. מהווים 'מכשיר לעיבוי טל ולחות מהאויר'. אגלי המים מתעבים, ניקווים וזורמים ב'תעלות' מדוייקות אל בסיס הצמח ואל בית השורשים היודע לבלוע הרבה מים, ובמהירות רבה, כי 'ארוע גיישעם' במדבר, לא קורה 'כל יום'. חלק מהקקטוסים גם עם סוג של 'שעווה' ב'תעלות המים', עובדה הגורמית למים הניקווים לזלוג ולטוס למטה, בלי להישאר על הצמח ולהתאדות בחום שמיד יגיע..

אני אוהב להשקות סוקולנטים למיניהם, עם מתזונים זעירים או ברסס עדין, ידנית. ואז רואים מה קורה לטיפות המים הזעירות.., שמתאחדות לגדולות.. ורצות לאורך הצמח אל השורשים שממתינים..
אלו היו 60 שנייות של 'תזה ושטויות' מ'מחבק עצים' ידוע לשימצה

למעלה