טיפשות או שחיתות ?

darkstar

New member
ברוב המקרים

טיפשות חוסר הבנה וקבלת סטנדרט כמובן מאליו

hazgul

New member
אתה טועה

הסטנדרט *צריך* להיות מובן מאליו, אך לא ההרחבות והשינויים שמיקרוסופט הכניסו בו.

darkstar

New member
אני לא טועה

אם תסתכל טוב מה קורה היום תראה שהסטנדרט הוא כבר לא סטנדרט כמו שהוא צריך להיות מיקרוסופט יצרו סטנדרט חדש ,סטנדרט אחר שנעשה כל כך נפוץ עד שאכל כמעט לגמרי את הסטנדרט האמיתי ולכן כולם לוקחים את ה"סטנדרט" של מיקרוסופט כמובן מאליו

hazgul

New member
תראה..

אתה מדבר על הסטנדרט דה-פקטו של מיקרוסופט (שאני פשוט מסרב לקרוא לו סטנדרט), אני, לעומת זאת, מדבר על הסטנדרט הרשמי של ה-W3C.

beitar

New member
זה לא סטנדרט.

זו השיטה של מייקרוסופט להרוג את המתחרים, ובדרך לפגוע בלקוחות. אסור לתת לזה יד. צריך לעבוד לפי w3c ו html4.0 והתקנים האחרים. ולא לרקוד לחליל של המונופול מרדמונד.

jeblesh

New member
אטיקה בקוד

יצה לא פעם ולא פעמיים וגם לא מיליון פעמים בדיונים על מיקרוסופת והבטחת מידע הנוסה לאסות אטיקה בקידוד מין סתנדרת קזה שאומר מה מותר לך לקודד ומה לא הדבר לא קשור רק לאבטחה הו גם קשור לחיבוד של סתנדרתים קיימים שכול דבר חדש לא ישלול דבר אחר או דבר ישן ולמעסה יקל את העבודה לאנשים שמחפסים פירצות בישויל להגיעה למצב של מערחת שכול הפירצות בה ידועות מה שיאפשר ליבנות מערחת מושלמת מבחינת האבטחת מידע... הדבר דיי חדש מי 98 אים אני לא טועה התחילו לדבר על זה במיפגשים של האקרים מיקרוסופת עימצה את הדבר הזה בתור האימא של הקוד האטי כול מי שקותב תוחנה בישויל לקבל תעודת עמינות צריך לישלוח את הקוד למיקרוסופת שיבדקו אותו כמובן שזות לא היתה המתרה של ההאקרים מיקרוסופת עיבתו את הרעיון בישויל לקדם את המונופול שלהם כמו שהם אוסים אים כול דבר טוב פשות הופחים אותו לחתיחת חרה בכול מיקרה זה יכול ליהיות אחלה פיתרון אבל זה דורש איזושהי הסקמה של כול המתחנתים או שיצליחו לפתח מערחת שאוכפת את הרעיון לפחות לאחשב זה נירעה בילתי אפשרי אבל מי יודעה מה איהיה בעוד שנה...

גם הגישה של קהיליית הקוד הפתוח צריכ

גם הגישה של קהיליית הקוד הפתוח צריכה להשתנות צריך לנסות להבין שהמשתמשים ומנהלי המערכות מתמודדים כל הזמןעם דרישות אינסופיות מצד המשתמשים, שהראשונה בהם היא שהיישום יהיה בעיברית ושהממשק יהיה נוח ואינטואיטיבי לינוקס ויישומיה עשו צעד גדולמאד בעניין, צריך להשלים את נושא התאימות

cyber2200

New member
שילוב של שני הגורמים

מה שלגיטימי אגב, כי רוב המשתמשים בפוטנציאלים של אתרים אלו משתמשים באקספלוריר. חבל? אולי, לדעתי בכל מקרה לא.

darkstar

New member
תאמת הבעיה של הקוד הפתוח היא

שיש שתי קבוצות 1) אלה שרוצים שיהגרו לקוד הפתוח ואלה שרוצים להגר. 2)אלה שרוצים לשמור על המערכת איך שהיא ולשמור על הטוהר שלה הבעיה שמשתמשים לא רוצים לעבור ללינוקס היא בגלל שהיא מסובכת ועושה כאב ראש נקודה! צריך להבין שלא כל בן אדם רוצה להתקין אפאצ´י ולרוב האנשים אין זמן להתעסק בקובצי קונפיגורציה מעצבנים הם רוצים משהו קל ונוח ולא איזה מפלצת קינפוגים. לינוקס mandrake היא החלוצה בתחום עבור אנשים אלו אבל גם היא לא מספיקה אני רוצה לראות את השכנה שלי שכל פעם קוראת לי לסדר לה את המחשב מקמפלת תוכנות חדשות מגדירה path ומתחילה ליצור קיצורי דרך אני רוצה לראות מה יקרה אם היא תצטרך להגדיר דברים בספרית ה /etc היא תשתגע ותתחנן אלי שאני יחזיר לה את הוורד האקספלורר והסוליטר הנחמדים שהיו לה לפני זה ובצדק. אם בוינדוס לא היו ויזרדים למיניהם אני גם לא חושב שאנשים היו ששים לקנות מחשב בכלל אם רוצים הגירה של משתמשים ביתיים צריך להציע קלות שימוש ואולי להקריב לטובת זה את הטוהר של קבצי הטקסט והקונפיגורציה. חוץ מזה יש הרבה הפצות ותמיד יהיו הפצות שיוכלו לשמור על הטוהר הזה

beitar

New member
קראתי בזמנו כתבה, לא זוכר את הלינק

של איזה איש קוד פתוח, שסיפר על "איך העברתי את ההורים שלי ללינוקס" מה רוב המבוגרים עושים במחשב ? משחקים סוליטייר / פריסייל, גולשים באינטרנט (כן, זה מה שעושים רוב הבוגרים שהתגברו על הפוביה ממחשבים) וזהו פחות או יותר. מה הדרישות שלהם ? דפדפן, מערכת גרפית עם תפריט קל לשימוש עם התוכנות הנפוצות (רצוי שרובן יהיו בדסקטופ ללחיצה פשוטה על הפעלתן) וכו´.... בכל מקרה, מה שאותו בחור עשה, זה הוא התקין את היישומים שההורים שלו אוהבים, זה אינטרנט ומה שמסביב, סידר להם סקרפיט חיבור לרשת שעובד ברקע (אני לא מכיר אפשרות נוחה / פשוטה כל כך להקל את החיים בחלונות), התקין להם שרת SSH שדרכו הוא מתחבר אליהם מחו"ל (הוא עבר דירה וגר רחוק, וב SSH הוא נכנס בצורה מאובטחת, ועושה להם סדר במחשב). נתן להם יוזר פשוט לזכירה (ואפילו אפשר היום שהוא יעלה אוטומטית עם האיתחול), קינפג להם את הדסקטופ שיהיה קל לשימוש ונוח לעבודה (ומה יותר גמיש מהדסקטופ של KDE ו GNOME אה ?) וזהו. הוא גם סידר להם פיירוואל ברקע, וכל מה שצריך, כדי למנוע בעיות (הם לא צריכים להפעיל כלום, הכל נעשה ברקע). עכשיו אני שואל: איזה מחשב יהיה יותר יציב, נוח ויעיל - מחשב עם חלונות או עם לינוקס ? ולמרות מה שאמרתי, ברור לכל איפה החסרונות של הלינוקס בתחומים של נוחות ופשטות.

darkstar

New member
אוי ביתר ביתר מה יהיה?

אתה אף פעם לא תודה שיש ללינוקס חסרונות. אבל אין לי ממש מה לומר לך העובדות מדברות בעד עצמן... חוץ מזה בהודעה שכתבת אמרת את מילת המפתח הוא קינפג הוא סידר הוא והוא והוא אבל לא לכל אבא\אמא\ילד\ילדה או מה שזה לא יהיה יש איזה בן\אח או מישהו שהוא תותח ויודע לעבוד עם לינוקס

beitar

New member
הבנת הנקרא.

תקרא את השורה האחרונה בהודעה שלי.... ותבין למה כיוונתי. ואגב, גם רוב המשתמשים שאני מכיר, לא יכולים לעשות כלום בחלונות, בלי שהטכנאי יתקין להם, יסדר להם בעיות וכו´..... גם חלונות מסובכת מדי למרבית המבוגרים והמשתמשים בעלי הפחדים ממחשבים. לינוקס קצת יותר מסובכת, אבל אם מסדרים אותה מראש, היא הרבה יותר מתאימה ונוחה לשימוש, גם למתחילים... האדמיניסטרציה דורש לא מעט, ולכן נתתי דוגמא מאוד מסויימת, על איך זה לא מהווה חיסרון, ואיך המערכת עובדת הכי טוב שיכול להיות, והכי קל לאותו משתמש הדיוט לעבוד על המערכת.... החיבור לאינטרנט אוטומטי (אתה יכול לעשות את זה בחלונות ? משתמש ממוצע יודע לסדר דבר כזה בחלונות ?), הכל עובד אוטומטית ברקע (אחרי קינפוג אחד ראשוני), והמערכת פשוט עושה את העבודה שלשמה היא נועדה.

darkstar

New member
אני עדיין בטענה

שחלונות הרבה יותר חזקה בקטע של הפשטות אין מה לעשות ככה זה וזהו אולי היא לא יציבה ולא מאובטחת אבל לרוב ה"דבילים"(לעומתנו) שמשתמשים במחשב זה לא ממש אכפת בשבילם זה מובן מאיליו שלא נדבר שללינוקס גם אין את התקציב הפרסומי של וינדוס וגם לא משהו שמתקרב אליו

voguemaster

New member
היא יותר פשוטה, זה נכון

אבל עבור משתמש פשוט והדיוט, היא מסובכת באותה מידה. מצטער מאוד, זה פשוט כך. יש לי ידידה שלא מבינה חצי דבר בקינפוג והתקנות. התקנתי לה חלזונות 2000 עם אופיס ו-FAX וכל הבולשיט שהיא רצתה. אפילו סידרתי לה בעיות עם דרייברים ישנים של כרטיס מסך וכרטיס קול. קינפגתי לה אינטרנט וכל הבולשיט. אתה חושב שהיא מסוגלת לעשות את כל זה לבד ? בחלום התשיעי! LOL אני אגיד לך מתי חלזונות מראה את הפשטות שלה. אנשים שמבינים מספיק כדי להתקין בעצמם אבל לא רוצים לשבת ים זמן כדי ללמוד איך מתקינים משהו, או שלחלופין מעדיפים הכל בקליק אחד או עצלנים מכדי ללמוד כמה שעות איך מקנפגים משהו פעם אחת (או שאין להם זמן), הם אלו שמתלוננים על לינוקס. יש לי דוגמא מצוינת. יש לי חבר, מתכנת, יודע הרבה על יוניקס, על חלונות ועוד... אם תנסה אפילו להזכיר בפניו לשבת כמה שעות כדי ללמוד לקנפג סמבה כדי שיהיה אפשר לראות כוננים בין לינוקס לחלזונות הוא ייכנס לקריזה: "תגיד לי נראה לך שאני הולך לבזבז 4 שעות כדי להתקין דבר כזה ? בחלונות לוקח לי 10 דקות לעשות את זה..." או: "מי רוצה להתעסק עם קבצי טקסט ?? אני רוצה ללחוץ על כפתור ושזה יהיה מקונפג" אם תזרוק לו את משפט המחץ: "אבל ברור לך שלכל דבר יש יתרונות וחסרונות. כשאתה מקנפג משהו בעזרת כלי GUI שעושה לך את הכל, אתה למעשה מאבד מהיכולת שלך. יש הרבה יותר אופציות באופן ידני" ואז הוא יגיד לך: "אבל מי משתמש בהן בכלל ? אתה כמעט אף פעם לא צריך אותן" מה אני אגיד לך, לעולם לא תצליח לשכנע אדם כזה. הוא דבק בזה בצורה שלא תיאמן (אולי בגלל זה הוא אוהב ג´אווה כ"כ, LOL)

להנות משני העולמות

להשאיר את הקבצים הטקסטואליים וגם להוסיף כלים גרפיים למעונינים. נראה לי שזה הכוון.

jeblesh

New member
המממממ

לפי מה שאני רועה הבעיה היחידה אים לינוקס זה שהי לא עונה על הדרישות של הגיימרים אבא שלי למשל הישתגעה לא סבל את הווינדווס פשות לא היסתדר איתו וכול פעם אני בה ומסדר לו מה שהו רוצה ושוב הכול מיתפקשש ביגלל וירוסים או הוירוס החי מעצבן בעולם האח הקתן שלי או שהו בעצמו הורס בלי לדעת ביכלל בסוף נימעס לי והיתקנתי לאבא שלי לינוקס הבאנדם לא יודעה שום דבר במחשבים כול מה שהו רוצה זה מדפסת וורד ספלר אינטרנט (ftp/http/pop3) ועברית כמובן היתקנתי לו לינוקס סידרתי הכול ואבא התחיל להיתאהב בלינוקס קינפגתי פעמיים את המערחת שלו וזהו ניגמר הסיפור הו מקיר כול דבר שיש בלינוקס שסמתי לו כי הכול לפי הצרחים שלו לא מיתקלקל לא נעליים הו מפחד ליקנות מחשב חדש ביגלל שהו מפחד לעבד את הלינוקס שלו מישתמש לא צריך לגעת בקונפיגורציה בלינוקס זה הרעיון וביגלל זה הלינוקס הי בעיתית בישויל מישתמשים כמו גיימרים שמתקינים ומקנפגים כול חמש שניות את המערחת שלהם אבל אנשים כמו אבא שלי שצריחים רק לעבוד ושאיהיה יציב וטוב בלי תקלות הווינדווס זה הדבר החי גרועה שיש בעולם אבא שלי היה קולקח מתוסקל שהו התחיל לחפס מודלים של מעבדיי תמלילים ואינטרנט :) (מודל = מחונה כמו פקסימיליה) בתחלס גם היום קליי הקינפוג מתחילים ליהיות יותר מופשתים וגרפים אבל בסופו של דבר כול מיקצוען לא נוגעה בדברים העיילה אפילו בווינדווס ה"קליברים" הרציניים שאני מקיר בונים סקריפתים ועורחים את הרג´יסתרי... אפילו בווינדווס לא לכול דבר יש פיתרון נוח וגראפי... אז אים מדברים על חסרונות אז החיסרון הו שצריך תמיחה ובווינדווס ליפאמים לא צריך היתרון הו שאת התמיחה אים תיתן כמו שצריך זות תיהיה הפעם האחרונה שאתה נותן תמיחה ללקוח הזה ובווינדווס אתה תסדר שוב ושוב ושוב אז למישתמש הביתי שמתקין כול יום תוחנה חדשה וכול שניה מסחק אים כול דבר ורוצה הרבה ומהכול יש בעיה אים לינוקס אבל למישתמש העיסקי זה הדבר האחרון שהו רוצה ובכולזות עדיין יש ווינדווס בכול מכום במיסרדים ועל שרתים אפילו תישעלו למה אף אחד לא יכול לענות על זה או שמישהי יפתיעה והו חושב שהו כן מסוגל לענות על זה :)

voguemaster

New member
טוב לפי הסיבות שציינת

לא עדיף לי להתקין לינוקס אצל לקוח. למה לא ? נורא פשוט. אם אני מתקין לינוקס אצל לקוח ואח"כ הכל עובד לו לשנה שנתיים הקרובות, מה עשיתי בזה ? אני אתקין לו חלזונות כדי שאני אוכל לחזור אליו כל כמה חודשים (במקרה הטוב!) כדי לתת תמיכה. תמיכה זה כסף, והרבה

jeblesh

New member
הממממ תחרות עוליי ?

תחשוב בעל עסק מבזבז בערך 1000$ כול חודש אים השרת שלו וכול התחנות עבודה שלו תחשוב שאתה מסוגל להציעה לו את אותו הדבר על מערחת אחרת וזה יעלה לו 3000$ בשנה אז יופי תירעה מה אסיתה אתה מרביח פחות? אים היה לך לקוח פותנצילי אחד אז כן אבל אתה יודעה יש המון עסקים ושבעל העסק הזה יתלהב מימך ומהמערחת שסמתה לו וזה חוסך כסף ועיין בעיות והכול יפה ואפילו רץ על מחשבים הרבה פחות יקרים בלה בלה בלה בקיצור יותר טוב אתה יודעה לאנשים יש אוזנים בעליי עסקים מחפסים מישהו שיתן יותר בפחות כסף אז קנירעה שיקפצו עלייך תוך זמן דיי קצר ולמעסה אתה תיגנוב לכולם תלקוחות שלהם שרות טוב בפחות כסף בסופו של דבר אומר יותר כסף ולקוחות יותר מרוצים ועולם יותר טוב ושלום כלל עולמי ופרלמנת קוסמו פוליתי אה טוב ניסחפתי קצת אבל בגדול זה טוב גם בישויל הבנאדם שמספק את שירות הזה...

ezaton

New member
אני מסכים לחלוטין

לקוח מרוצה הוא לקוח שמביא 4 לקוחות נוספים בממוצע. לקוח לא מרוצה מבריח 7 לקוחות פוטנציאליים. אם אתה מרים לו מערכת יציבה והכל, אז אתה לא צריך לרוץ בשביל תקלות מפגרות. כשהוא ירצה תוספת תכונות, או שידרוג, או הוספת מחשב שיעשה כך וכך, אז אתה תגבה ממנו כסף. אם המערכת שלו יציבה ואמינה, הוא ירצה תוספות. אם המערכת שלו לא יציבה ולא אמינה, אפילו אם הוא סגור בחוזה שירות איתך, הוא לא ירצה להתקדם, אלא להשאר במקום שהכל יעבוד, סוף סוף. וכמו שצויין קודם - אם הלקוח מרוצה, אז בעלי משרדים שעובדים איתו, או חברות אחרות, ישמעו ממנו שיש לו מערכת שרתים שלא עושה בעיות אף פעם (את זה הם ישמעו כשהוא ישמע מהם ש"עכשיו אי אפשר כי יש נפילה בשרת"), וישקלו לעבור אליך, ולפתרונות שלך. זה נקרא reputation, ולזה אין מחיר. אתה לא יכול לקנות את זה, אלא רק לבנות את זה. בכלל, ההבדל הגדול בין לינוקס בתחום השרתים, לבין חלונות, הוא שחלונות באה כקופסא סגורה, שהלקוח צריך להתאים אליה, בזמן שלינוקס ניתן בקלות רבה להתאים לדרישות הלקוח עצמו. זה יתרון עצום, שלא מודגש מספיק...

למעלה