טיפול לאזניים מגולגלות שלא בוצע בבלינסון

23rony

New member
כדאי מאוד

המצב ממש השתפר. גיל חודש יש סיכוי טוב לשיפור. בעקרון אפשר לעשות לבד אבל באיכילוב הם מדביקים ומסבירים איך לעשות לבד. אם יא מוצאת תור מיידי עדיף לדעתי אצלם. זה עולה 350 שקלים. תעשי בגוגל. מרפאה של דר בוצר. לא חייבים אליו אלא לכל רופא אחר. סו פעולה ממש פשוטה. אבל שתעשה ממש תוך יום.יש חשיבות לזמן

23rony

New member
טיפול לאזניים מגולגלות שלא בוצע בבלינסון

רוצה לחלוק אתכם. ילדתי בבלינסון לפני 4 חודשים. התינוק נולד עם אזנים מעט מגולגלות כלפי פנים. ראו את כבר באולטרסאונד. פניתי שם לכל הרופאים בשאלה מה ניתן לעשות. אמרו לא לעשות כלום שזה מסתדר. התינוק הועבר לפגיה כי חשדו בקשיי נשימה, שבסוף לא היו. גם שם שאלתי את כולם, כולל הרופאים הבכירים. אף אחד לא נתן מענה. עכשיו מסתבר שהיה צריך להדביק את האזנים. יש חלון זמן של שבועיים לאחר הלידה שבו הסחוסים רכים בשל אסטרוגן האם. פיספסנו את ההזדמנות ועכשיו ניתן לעשות רק ניתוח בגיל 8.
למה לא הפנו אותנו לכירורג פלסטי והדבקה מיד אחרי הלידה? אני ממש אוכלת את עצמי על כך ולא מבינה את הרשלנות של בבלינסון. מדוע לחשוף ילד לניתוח שזה ניתן לטיפול בקלות?
הולכים היום להדבקה, ללא סיכוי כבר, באיכילוב.
אז שימו לב, אם תינוק נולד עם אזנים בולטות, מגולגלות או כל צורה אחרת, מיד להגיע לכירורג פלסטי ולהדביק, או לבקש תבנית סיליקון שמיישרת אותן. לא לסמוך על הצוות

thekt

New member
מידע חשוב מאוד!!

תודה על השיתוף!
ואני מקווה שהכל יסתדר במהרה לבנך.

יש לך תמונה?

כי לבת שלי היו אזנים מגולגלות כאלה שהייתי צריכה ליישר. ולא עשיתי שום כלום והן בסדר גמור, כלמי שהציע לי להדביק וכו' אפילו נעלבתי מזה. (אולי מה שאת מתארת אחר לגמרי כן? היום אולי האזניים שלה לא לדוגמנות עגילים אבל אני לא חושבת שלכל האנשים צריכים להיות אותן אזניים ...)

23rony

New member
כל המסגרת מקופלת כלפי פנים

אם אני פורשת את האוזן ומצמידה לראש, היא נראית כמו אוזן רגילה. הוא שכב עליה ככה בבטן ולכן היא לא ישרה וצמודה לראש כמו שצריך להיות

קרמבו341

New member
בוצר!

ד״ר בוצר (רופא השיניים המהולל לילדים) עוסק גם בהדבקות אוזניים לתינוקות במרפאת השיניים בבי״ח דנה (איכילוב). אני יודעת שהוא מתעסק עם אוזניים בולטות, מאמינה שגם עם מגולגלות.

באמת חשוב להגיע בשבועיים הראשונים, כשהסחוסים עדיין רכים מאד ומתעצבים בקלות. שיהיה בהצלחה בכל מקרה ומזל טוב!

guronet1986

New member
האם יש לך או לכל אחת אחרת מידע נוסף על ההדבקה

?
אני חוששת שגם אנחנו נזדקק למעט עזרה בנושא ולא רוצה לפספס את החלון, מה גם שתורים לפלסטיקאים אין להשיג כל כך מהר...

האם ניתן לבקש להתייעץ עם כירורג פלסטי עוד בבית החולים אחרי הלידה?
מה זו ההדבקה הזו ולכמה זמן משאירים אותה?
האם היא טובה גם לסתם אוזניים בולטות שמקורן באפרכסת האוזן או שעיקר פעילותה של ההדבקה על סחוס האוזן?

תודה על השיתוף! לא הייתי ערה בכלל לאפשרות הזו...

23rony

New member
הטיפול מתאים לאוזנים בולטות, מקופלות

לא ישרות. כל מה שיש.
הבנתי שהמקור לכך היא תנוחת העובר ברחם, כיון שהסחוסים מאוד רכים וניתנים לעיצוב
אם הוא ישן על הסחוס ברחם כמה חודשים, האוזן יוצאת מקופלת.
הרופא, תותוח יש לציין, ד"ר מיקי לוריאן. ראה שיש הבדל במבנה האוזן, אבל לא ידע להגיד מה שמשמעות
בפועל זה רק אסטתי ואין קשר לשמיעה.
הטיפול ממש פשוט, יש פלסטר מייקרופייבהר 3M שיש בכל מרפאה, שמים על האוזן ומצמידים אותה לראש.
הטיפול מתבצע באיכילוב במקפאת פה ולסת אצל ד"ר בוצר, או רופא אחר. הבנתי שעושים זאת גם בתל השומר
יתכן וגם בבלינסון אם היינו מגיעים לכירורג פלסטי לילדים בשניידר.

מה שלא ברור לי מדוע לא הפנו אותנו. באיכלוב אמור לנו שכל יום מורידים להם תינוקות ממחלקת יולדות להדבקה.
ההדבקה עולה 350 שקלים. אבל לדעתי אפשר לבצע כבר בתינוקידה אפילו לבד. זה בסך הכל פלסטר.
טוענים שהתוצאות בהצלחה בינונית. אבל גם אחוזי הצלחה של 30-40% הם הרבה. לטיפול שהוא רק פלסטר ומודעות לכך שזה חיוני מיד לאחר הלידה
להשאיר שבועיים על התינוק וזהו. לא כואב, לא יקר, לא פולשני. ויכול למנוע ניתוח אזנים בגיל 7-8

רגיש81

New member
גם הבכורה נולדה עם אוזן מקופלת אחת

אף אחד לא שם לב לכך לאחר הלידה, כולל אותנו :(
הראשונה ששמה לב זו אחות טיפת חלב אבל זה כבר היה אחרי שבועיים.
היום היא אוטוטו בת 5 וזה מאוד בולט לעין. באולטרסאונד עובר כמובן לא ראו כלום. בגיל שנה עשינו לה בדיקת ברה - בדיקה מזעזעת לתקינות שמיעה שעשים תחת טשטוש. אפילו הפנו אותנו לאולטרסאונד כליות מאחר וכליה ואוזן נוצרים מאותה רקמת אב. הינו אצל כירורג פלסטי רק בגיל שנה + והוא אמר שיש לחזור אליו לקראת כיתה א' כדי לבדוק אופציות לתיקון. בשום שלב לא שמעתי מאף אחד על הדבקה בגיל שבועיים מאז שיש לנו את הבעיה זו הפעם הראשונה שאני שומעת על זה.

23rony

New member
חבל שלא אמרו לכם. גם אצלנו האוזן מקופלת

גם אחרי שבועיים זה בסדר לנסות.
גם אצלי עשו אולטרסאנוד כליות בהריןו לאחר שראו בסקירה את האוזן.
הם לא בודקים אזנים בסקירה וד"ר לוריאן די תותח שעלה על זה.
נראה לי שזה מחדל שלא מפנים ביולדות כל תינוק שצריך לביצוע ההדבקה.

ראי תשובת הכירורג הפלסטי של בלינסון שמצאתי באינטרט בנושא:

הבן שלי בן 5.5 חודשים עם אוזניים לא סימטריות. מה ניתן לעשות לאוזן הבולטת יותר? תודה מראש

ד"ר איל קליש
הצטרף ב 20/08/2008 הודעות: 1,260

השב/השיבי צטט/י

להערכתי בשלב זה אין הרבה מה לעשות. לתינוק בגיל מספר ימים אפשר פעמים רבות לנצל את העובדה שהסחוסים מאד רכים ובגוף התינוק יש הרבה אסטרוגנים מהאם שנותרו מההריון ולעצב את האפרכסת ע''י הדבקתה בטכניקה מסוימת. להערכתי בגיל 5.5 חודשים זה מאוחר מידי. אחרי גיל 5 שנים אפשר לעשות ניתוח לאפרכסות.

pelfika

New member
חיפשתי מידע או תמונות, אבל לא הצלחתי להבין

למה הכוונה אזניים מגולגלות?... איזה חלק שלהן מגולגל? מה אמרו לכם לגבי זה כשראו את זה באולטרסאונד?

למעלה