טיפול בקונצרטה והשפעתה

טיפול בקונצרטה והשפעתה

הבן שלי מקבל קונצרטה החל מחודש ספטמבר. הוא בן 8 ומקבל 18 מ"ג. שוקל 29 קילו. היתה תגובה נהדרת והיה לנו כחודש וחצי טובים בבית ובבית הספר. בשבוע וחצי האחרונים יש רגרסיה ואנחנו לא יודעים למה. שוחחנו עם המורה ולא היו שום שינויים בבית הספר. גם בבית לא. השאלה היא אם זה דבר שבד"כ קורה לאחר שהגוף מתרגל לתרופה ? והאם כדאי למהר כבר להוסיף לו חצי כדור של רטאלין בנוסף. (אפשרות שהנוירולוג נתן) אשמח לשמוע תגובות מבעלות נסיון אפרוחית

דליה.ד

New member
גם לנו היתה תקופה כזו

והוסבר לנו שיש ילדים שאצלם הקונסרטה מתקשה "להתניע" ולכן הם זקוקים ל"חיזוק" של חצי ריטלין רגיל. כעבור כמה שבועות הורדנו את התוספת ומאז הכל בסדר. זה הכל עניין של ניסוי וטעיה.

את ממליצה לתת את התוספת או לא?

התוספת לא תגרום לו לתופעות לוואי ? הקונצרטה כמעט ולא עושה לו תופעות לוואי. אפרוחית

אכן נשמע כמו מינון נמוך. בהחלט

מקובל שמתחילים עם מינון נמוך ומעלים לאחר שהגוף הסתגל. גם לפי משקלו זה נראה נמוך. לדוגמא- בני בן 6.5, שוקל 20 ק"ג, מטופל בקונצרטה 36.

מינון הקונצרטה

הרופא אמר לי ש 18 מ"ג של קונצרטה זה יחסית הרבה למשקל של 29 קילו. לכן הוא העדיף לתת לו חצי כדור רטאלין בנוסף. אני לא מתלהבת מהרעיון של לדחוף לו עוד כדור כי גם ככה יש לו קושי בבליעת כדורים. אולם הרופא אמר שלמשקל שלו קונצרטה 36 היא מינון גבוה מאוד למשקל. אפרוחית

קונצרטה 18 = מינון של 5 מ"ג

בשחרור לאורך היום של 3 מנות כאלו. חצי כדור ריטלין רגיל = 5 מ"ג
איפה הוא מוצא הבדל?... הריטלין הרגיל ייתן לו את התוספת הזו ל3-4 שעות. בקונצרטה, יהיה כיסוי מלא לכל שעות השפעתה. לא ברורה לי ההחלטה שלו. ממליצה לשאול אותו שנית לשם הבהרה

regi n

New member
הניורולוג שלך לא מבין את דרך הפעולה

של הקונצרטה. לצערי נתקלנו בזה רבות, רופאים שאינם מעודכנים בדרכי הטיפול המתקדמות יותר. קונצרטה 18 היא מנה של 5 מ"ג ריטלין שמשוחררת במשך 10-12 שעות. קונצרטה 36 היא מנה של 10 מ"ג שמשוחררת במשך 10-12 שעות. בני הוא בגילו של בנך ובאותם המימדים ומקבל קונצרטה 36 ועוד חצי כדור רגיל לשעות הבוקר. בביקורנו באחרון אצל הרופאה המטפלת היא חשבה שאולי יש צורך אף להעלות את המינון לקונצרטה 54 (שזה שווה ערך ל-15 מ"ג ריטלין ל-10-12 שעות. בהצלחה.

הנוירולוג שלנו הוא עדי הדר

אני בטוחה שהוא יודע מה הוא אומר. הוא לא רצה לקפוץ איתו ל 36 אמר שזה המון לגיל ולמשקל. (ילד בן 8 ושוקל 27 קילו) לי תהיה בעיה אני משוכנעת עם הרטאלין כי לתת לו שתי כדורים זה ממש ספור. אפרוחית

האם מותר לקפוץ במינון הקונצרטה ?

אם הילד קבל עד כה 18 מ"ג אני יכולה לקפוץ ומייד לתת לו 36 מ"ג (בכדור אחד או בשניים של 18)? או שאני חייבת לעשות את זה בהדרגה? האם 2 כדורים של 18 מ"ג הם כמו לקחת 36 מ"ג? אודה לכם על התשובה אפרוחית

zivadina

New member
הרופא שלך יודע טוב מאוד מה כדאי

ואני הייתי הולכת לפי המלצותיו.

למעלה