טיפול בפרקינסון

KarenSharon

New member
טיפול בפרקינסון

היי, שאלה למטפלים בחולי פרקינסון : האם אתם מנסים להקשיב לדופק ? איך אתם מחליטים על אופן הטיפול ? יש לי מטופלת בת 80, חולת פרקינסון בשלב די מתקדם (מאובחנת מזה 12 שנים). בהתחלה הצלחתי קצת לשמוע דופק ויכלתי להעריך מצבה ולקבוע את דרך הטיפול. היום מצב הרעידות כל כך חמור שאני בקושי מצליחה להגיע לדופק. אני עושה שימוש בתמונת לשון ובאבחון כללי של הגוף אבל אילו נותנים תמונה שהיא עמוקה יותר או אולי כרונית יותר היא המילה הנכונה. לגבי מצב כרגע, קשה יותר להבין. המלצות ? אשמח גם לשמוע תובנות ממטפלים עם ניסון בטיפול שכזה.

פרקינסון

הי שרון, לא יכול ליעץ ספציפית היות ואני לא מנוסה מספיק בתחום. אבל, כטיפ עבורך לשלב הבדיקה ולקיחת דופק, הרעד נחלש ואפילו נעצר לחלוטין במצב בו החולה מתרכז בגפה עצמה. אם תיתני לה לאחוז בחפץ כלשהו ותבקשי שתבצע איזו פעולה פיזית עם החפץ, יש סיכוי טוב שהרעד יחלש במידה שיאפשר לך לקחת דופק. לא אופטימלי אבל גם משהו. בהצלחה

KarenSharon

New member
תודה;

היי אבי :) העצה שלך אכן היתה רלוונטית בהתחלה. לצערי עכשיו אנחנו במצב שהיא לא מצליחה להפסיק לרעוד. נתתי לה כדורים סינים לשחק איתם בזמן הטיפול וגם בזמנה הפנוי (קצת להרפות מהקשיון של השרירים והמפרקים) אבל גם זה הפסיק לעזור. אני מצליחה לחוש בדופק מדי פעם באופן מקוטע בין הרעידות אבל לא ברמה שמאפשרת לי לרקום אבחנה מלאה שניתן להסתמך עליה. קרן שרון

בעייתי

היי קרן!!! עכשיו נפל לי האסימון
בעייתי באמת... כנראה שאין מנוס מלאבחן בצורה אחרת. אגב, כבר נתקלתי במקורות שמדריכים כיצד לקחת דופק באיזורים אחרים בגוף כגון הטבור וכדומה... יהיה נחמד אם מישהו יוכל להעשיר אותנו כיצד והאם עושים שימוש באותם איכויות כמו הדפקים הרדיאליים. אבי

shahaful

New member
אבחנת דופק

לפי דעתי חשוב מאוד לנסות בכל זאת להקשיב לדופק גם אם לוקח הרבה זמן, ובמיוחד לדופק של הכליות, בפרקינסון יש חשיבות יתרה לראות מה מצב האיזון של הכליות והיחס בין יין ויאנג שם. כמו כן, לנסות לזהות האם יש רוח בדופק ו/או חוסר דם. כמובן שניתן לקרוא וללמוד את שיטת הדפקים ע"פ תשעת היבשות, זו שיטה לא כ"כ פשוטה ליישום, אך בעלת עומק רב ודיוק. יש צורך לאחר למידתה לתרגל אותה הרבה עד שמבינים כיצד ניתן ליישם אותה בפרקטיקה. העבודה בשיטה זו היא בעיקר דרך השכבות ונוקודות השוקאנטן. בהצלחה

shahaful

New member
חומר כתוב

אין הרבה שכתוב על בידקת הדופק ע"פ תשעת היבשות, הידע שיש לי הועבר אלי ממורי בנאגליה, יש מעט חומר שערוך ומוסבר יפה מאוד בספרה של רויזין גולדינג : "the complete stems and branches" קריאה מהנה

דוד1103

New member
"אשמח לשמוע ולהתעשר" - תתביישו לכם !!!!!!!!

"מטפלים" אתם חבורה של שודדים גנבים רמאים רוצחים - ימח שימכם וזיכרכם - דינכם - כסא חשמלי !!!! אם הצלחת תקחי כסף על הטיפול - אם לא - אל תיקחי גרוש אם את לוקחת כסף ולא הצלחת לרפא אותה - את שודדת אנשים חולים ואין לך כפרה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tomifu

New member
דוד

דוד היקר... רפואה אינה 100% ואי אפשר להבטיח דבר לצערנו... הכסף שנגבה הינו על זמן הטיפול והזמן שהמטפל משקיע בטיפול ולא על הצלחה או כישלון..... אתה יכול לבחור שלא לנסות... גם רופא אינו מקבל כסף עפ"י הצלחתו! באוניברסיטה אני בטוח שלא שילמת רק אם עברת את כל הבחינות בהצלחה....! כאשר מטופל מגיע המטפל והרופא מקדישים זמן איבחון טיפול בנסיון (ואני שם דגש על המילה בנסיון) לעזור לו מתוך כוונה ורצון שהטיפול יצליח ושהמטופל יחלים...... כיוון שגוף האדם אינו דבר צפוי ואין רפואה בעולם שהיא "מדעית" אלא סטטיסטית הרי שהתשלום מתבצע על הטיפול... אני לא כל כך מבין את ההתרעמות? ובמידה ויש התרעמות.... דבר!! למשפט הראשון שכתבת אין מקום בקרב בני דעת!

למעלה