טיפול בנכד

טיפול בנכד

אני מטפלת בנכד שלי 3 פעמים בשבוע מ12 עד 7 וחצי בערב.מביאים אותו אלי.הם גרים במרחק נסיעה של חצי שעה ממני.הם משלמים לי 2000 שקלים בחודש.אני לא יכולה להרשות לעצמי לא ללקחת כסף כי פרשתי לגמלאןת והמצב הכלכלי שלי לא מאפשר לי לא לעבוד. חפשתי עבודה והם לפתע הציען לי לטפל בנכד.יש לציין שכלתי אצמעית עןבדת בבית .היא לא יכלה להביא מטפלת אליה הביתה בגלל סוג העבודה.הבעיה שנדי פעם הם רוצים להביא אותו יותר מוקדם ממה שסכמנו אני לא מדברת על זה שתמיד מגיעים חצי שעה אחרי הזמן .אני מסרבת שיביאו אותו יותר מוקדם.יש לציין שחליתי במחלת ראות לאחרונה והמאמץ מאוד מאוד קשה לי.למרות זאת כשהוא אצלי הוא מקבל יחס של מלך לפחות ,אני לא זזה ממנו במשך כל השעןת שהוא נמצא אצלי.אני כל הזמן מרגישה רגשות אשם שאם מבקים להדי אני מסרבת מאידך זה ממש לא לכוחותי והם יודעים שאני חולה.בימים האחרונים רתחתי בליבי מזעם כי יומים שאני מטפלת בו נפלו בערב חג וחג והם רצו שאחזיר את הימים. זה לא נאמר בדיוק במילים או אבל במילים אחרות דעתך מאוד חשןבה לי, אני סרבתי להחזיר את ימי החג .תודה וחג שמח

גרא.

New member
מלאני סי 2 אם הפרטים שמסרת הם נכונים,הורי

נכדך,חייבים לכבד את הסכום שסכמתם ביניכם,ולא לחרוג ממנו כשנוח להם לעשות את זה. ההסכם ביניכם,יש לו תוקף בדיוק כמו יחסי עובד מעביד,את התחייבת למספר קבוע של שעות עבודה,תמורת תשלום מסויים, ולכך את למעשה מחוייבת בפניהם.כל עובד בכל מקום בכל מערכת יחסים רשאי להעדר מהעבודה עקב מחלה.קל וחומר,שאת גבירתי מדגישה שאת מרגישה שבשל מחלתך אינך יכולה להענות לבקשתם.בכך גם נכללת הזכות לחופשה בימי חג ומועד.על פניו נראה שהורי נכדך ,מנסים לנצל אותך לפי צרכיהם,מעבר למה שסוכם,בצורה לא הגונה ולא מתחשבת.הברירה בידייך,לקבוע סיכום חדש,שבו יהיה עליהם,גם לעמוד בלוח זמנים, גם לכבד את זכויותייך כעובדת,לגבי ימי מחלה,וחופשת חג,וכמובן לשלם לך תוספת עבור שעות נוספות.,תוך התחשבות במצב בריאותך.אם תדעי לעמוד על קיום זכויותייך,הם יאלצו להתייחס אלייך אחרת,שכן כל אלטרנטיבה אחרת,תעלה להם הרבה יותר כסף.

תודה על התשובה

אני ממש מודה לך על התשובה, כל הפרטים נכונים ומדויקים..יש גם דברים כואבים כאלה תודה וחג שמח

כן

יש יחסי עובד-מעביד, ויש יחסי משפחה. כשמערבבים ביניהם, אז קשה יותר לשמור על גבולות.

למעלה