טיפול במסגרת "מעון יום"

טיפול במסגרת "מעון יום"

טיפול במסגרת "מעון יום" אני לא בטוחה שאני שואלת במקום הנכון,אבל אני אנסה,ברשותכם. לפני כחמש שנים הייתי מאושפזת במחלקת נוער עקב דכאון ונטיות אובדניות. מאז היו עליות וירידות,נעזרתי באנשי מקצוע - וניסיתי להלחם בכל הכח בצורך לחזור למחלקה,כי לפעמים זה מאד מפתה. עד לפני כחודש הייתי מטופלת במרפאה לבריאות הנפש - אולם מסיבה אישית הפסקתי להופיע לפגישות ואני לא מעוניינת לחזור...כרגע אני חושבת על אפשרות של טיפול במסגרת של מעון יום,האפשרות הכי גבולית בין אשפוז לבין לא אישפוז - ההתלבטות הכי גדולה שלי לאחרונה. כאמור,ללא הפניית פסיכולוג - כי אני לא מטופלת כרגע אצל אף אחד - איך מגיעים לטיפול במעון יום?! מקווה לקבל תשובה,תודה. דרך אגב,מכיוון שהייתה לי הכרות רק עם מעון יום לנוער,וכיום אני בת 22 - רציתי לדעת -מה בעצם כולל טיפול במסגרת של מעון יום למבוגרים?

אשפוז במעון יום

שלום לך אני גם לא יודעת אם את שואלת במקום הנכון אבל אני אנסה- לי אין תשובה מדויקת לשאלתך אני מקווה שתקבלי מידע ממי שעובד או עבד במעון יום מבוגרים או היה מאושפז או עדיין מאושפז במעון יום מבוגרים. יש שוני רב בין בתי חולים מבחינת משך אשפוזים ממוצע במחלקת מעון יום מבוגרים, כמו שיש שוני בין מעון יום צעירים למבוגרים. חשוב לציין שזו מסגרת אשפוזית ולא משהו באמצע.יש מרכזי שיקום בקהילה שבמקרים מסוימים יכולים לתת מענה לצורך במשהו באמצע. אבל לגבי ההתלבטות שאת מתארת מאוד כדאי להתייעץ עם מישהו כדי לברר את הסוגיה הזו כדי לעזור לך להגדיר עם עצמך מהן הציפיות שלך ולחפש מה הכי מתאים לך כרגע בהצלחה ואני מקווה שתקבלי עוד תשובות

הפנייות לאשפוז יום

(מאז שקיצרו את משך האשפוזים כבר כמעט ולא אומרים "מעון"). את יכולה לקבל הפנייה גם מרופא המשפחה שלך או מאותו פסיכיאטר שראה אותך במרפאה לבריאות הנפש, וזה לא משנה שלא שמרת על רצף טיפול. הטיפול במחלקות לאשפוז יום הוא בין חודש לשלושה חדשים תוך ניסיון להתמקד בצורך מיידי שלך בעזרה - בין אם מדובר על איזון תרופתי ובין אם מדובר על התחלה של תהליך שיקומי כלשהו ומיקוד הצרכים שלך כלקוחה. בכל מקרה לא מדובר על תהליכים טיפוליים ארוכי טווח - את אלה באמת עושים במרפאות לבריאות הנפש. כאמור: יש שוני בין המחלקות השונות לאשפוז יום, אך ממה שידוע לי לפחות בסביבה בה אני עובדת, הטיפול באשפוז יום הוא ברובו קבוצתי + פגישות אישיות עם מתאם טיפול ופסיכיאטר.

למעלה