טיפול בחום אצל תינוקות

מיכי33

New member
נכון..

לגבי הנורופן-בדקתי ואכן לא אמורים לתת בחודשים הראשונים.. ולגבי המינון של הנובימול, זה מאוד פשוט-יש טפטפת קטנה ונותנים לפי משקל הילד (יש טבלה מסודרת על האריזה)

בכל מקרה לא צריך למהר לתת (בחום רק מעל 38.5 לפי דברי הרופאה שלנו וכשממש כואב לקטנטנים - אחרי ברית..כשיוצאות השניים..)

והעיקר שנהיה בריאים :)

צימעס

New member
אז הקומון סנס שלי עובד אחרת.

כשראיתי ילדה (שלי) חולה מקבלת תרופה להורדת חום ומשחקת כאילו היא בריאה, לא נחה ולא כלום, חשבתי לי שאין מצב שהיא מבריאה כך.
והפסקתי עם הענין הזה.

אני אותו דבר כמעט

הסתפקתי בלקרוא אותך בעניין הזה בפורום והשתכנעתי, לא טרחתי לנסות בעצמי

אשכוליה

New member
מסביר הרבה, העניין של ההורמון הזה

אצלנו אמבטיות גררו מחאות קולניות כשהיה חום גבוה, הוא ממש לא היה בעניין...

המרחפת

New member
למה להוריד

כי היא הייתה פיצפונת (4 חודשים) ודיברו על נזקים כשיש חום גבוה מדי. פחדנו שזה יטפס לשם בזמן השינה.

אני מבינה שעכשיו היא בגיל שזה פחות נורא

כשהילדה נראית סובלת אני מורידה חום

לא קשור לטמפרטורה. אם היא רק חלשה וישנונית אז לא. אבל אם היא בוכה, מתעוררת כל חמש דקות ונראית סובלת, אז בהחלט נותנת לה תרופה להורדת חום.

אמבטיות קרות אגב זה ממש מסוכן כשהחום גבוה

צריך להקפיד על הפושר (אל מול הקריר...)

ועוד אזהרה בעיניין הזה- לפני כשנה נפטר ילד

מהאיזור שלנו, ילד בכיתה ג' או ד', שהיה לו חום גבוה והלך לשבת בתוך אמבטיה, אך בלי השגחת הורים כמובן... (בכיתה ד', כן?..)

כשהאם קלטה בשלב מסויים שהוא עוד לא יצא מהאמבטיה, היא הלכה לשם ומצאה אותו מת

כנראה התעלף באמבטיה, ואז טבע.

המרחפת

New member
וואו, זה עצוב

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אתן אומרות שבגיל 10 עדיין צריך השגחה צמודה באמבטיה?

אכן- כשחולה לא להשאיר לבד באמבטיה גם אם

הוא כבר "חמור גדול".

האמת שגם מבוגר עם חום גבוה **אני** לא חושבת שצריך להיכנס לאמבטיה כשהוא לבדו. חום גבוה ואמבט מלא מים זה צירוף מסוכן ללא השגחה של "צד שלישי"..

בן כמה הוא?

הגדול שלי לא רצה אמבטיה כשהיה בן שנה-שנתיים (האמת לא ממש זוכרת) והפתרון היה ישיבה משותפת שלי איתו באמבטיה. חלק מהזמן תוך כדי הנקה. ככה הצלחנו להטביל אותו לכמה שיותר זמן.

בעיניי מים זה נפלא גם כשבריאים ובמיוחד כשחולים. אם הוא לא רוצה אמבטיה פושרת אז גם מים חמים, כל עוד הם לא רותחים, יכול לעזור. אם הוא נשאר יותר מכמה דקות במים הם ממילא מתקררים במהירות. תוסיפי למים קצת חומץ.

אשכוליה

New member
שנה

מאמבטיות שגרתיות הוא דווקא מאוד נהנה, במיוחד כשאפשר להשפריץ לכל עבר...
אין לנו אמבטיה - הוא עדיין באמבטיית תינוקות, אז להיכנס לשם איתו זו קצת בעיה.

בת הים 79

New member
אני יותר זהירה בלילה

ביום לעיתים נדירות מורידה חום, בכל צורה שהיא ונותנת לגוף להתמודד. מקפידה על שתיה ופינוק על אמא. מורידה בגדים ומקסימום מתפשטת בעצמי ושמה עלי כדי לתת לגוף להתווסת מולי.
בלילה אם סובלים ומתקשים לישון או אם בוערים ממש (בשכונה של 39.5 ומעלה) אני נותנת אקמולי. לפחות אצל הילדים שלי אם נתתי להם למשוך את החום כל היום האקמולי כבר יוריד את החום סופית והוא לא יעלה יותר למשך אותה המחלה. בכל אופן בלילות עם חום משכיבה לישון איתי במיטה (למרות שהם כבר בחדר נפרד) כדי שלא יהיה מצב שהחום עולה ואני לא יודעת. תרגישו טוב

למעלה