טיפול בחום אצל תינוקות

המרחפת

New member
טיפול בחום אצל תינוקות

הילדה (בת 7 חודשים) חולה, מצוננת, מנוזלת, קצת משתעלת ועם חום. לחיים סמוקות כאילו הגיעה אלינו משבדיה.
הלבשתי אותה בבגדים ארוכים, בלילה עשינו מתקפה של ממש: מכשיר אדים קרים, מבער עם שמן אקליפטוס, הגבהה של המזרן, חיתול שעליו טיפטפנו שמן לבנדר, אקליפטוס ומנטה, טיפת שמן זית על האף שלא ישרוף, ומי מלח לפני השינה.
הצלחה חלקית, אגב.

אבל רציתי לשאול אתכן על החום. במהלך היום נתנו לה להתמודד איתו, ומדי פעם עשינו אמבטיה (וגם בשביל שיהיו אדים שיפתחו את האף). לא הגענו לחום גבוה שנעשה בו רטיות.
בפעם הקודמת היה חום יותר גבוה, ונתנו תרופה פעם אחת, לפני שנת הלילה כי פחדנו שהחום יעבור את ה-39 כשאנחנו ישנים ולא יכולים לעקוב אחרי זה (היא גם הייתה יותר קטנטונת, אני חושבת 4 חודשים).

איך אתן התמודדתן עם חום? האם יש לכן שלב שבו אתן כן פונות למורידי החום מקבוצת נובימול?

אני לא מורידה חום בכלל

בשום שלב ואין לי תרופות להורדת חום בבית, אז אני לא מועילה לך
אני פה רק כדי להגיד ששמן אקליפטוס אסור לשימוש בתינוקות המחמירים יגידו מגיל 10 המקלים מגיל 6 (שנים)
הוא מגרה מאוד את מערכת הנשימה ויכול לגרום להחמרה של המצב ובמקרים קיצוניים מאוד להוביל לאובדן הכרה
גם מנטה לא הייתי שמה לתינוקת אבל זה פחות מובהק.
את יכולה לצינון לשים שמן הדס שהוא נהדר ועדין ועושה עבודה נהדרת עם צינון

גם רופא ריאות ידוע ומעולה שאני מכירה אמר

פעם ששמן אקליפטוס רק מגרה יותר ומחמיר את המצב.

ואני כן השתמשתי בנובימול בלילה (רק על קיבה מלאה! חשוב לדעת), כי לא רציתי שהחום ישתולל חלילה באופן פראי כשאני ישנה ולא נמצאת עם "יד על הדופק".
הם גם ישנים הרבה יותר רגוע עם זה.

ביום- סיפור אחר לגמרי.

אני חוששת דווקא בלילה

תמיד מפחדת שזה יפגע בערנות שלהם וימנע מהם להתעורר במקרה של הקאה/סטרידור/היחנקות כלשהי. דווקא ביום או בערב יותר קל לי, אבל גם אני רק בחום גבוה או אם נראים מאוד סובלים ואני רוצה להקל קצת.

אני כמו אש"ת

לא מחזיקה בבית תרופות להורדת חום
בשנה וחצי הראשונות לחייו של הגדול שלי היה לי אקמולי בבית (קניתי לאיזה נופשון מיותר בחו"ל שנסענו כשהיה בן שלושה חודשים) אבל לא יצא לי להשתמש.

אני גם לא מודדת חום כמעט אף פעם. אם מרגישה שהילד חם מאוד, ובדרך כלל זה בא יחד עם מעיכות כללית - מכניסה לאמבטיה פושרת עם חומץ.

תלוי את מי את שואלת

המחמירים יגידו לא לפני גיל שלוש (אני מהמחמירים)
המקלים מאפשרים מגיל שנה
והממש מקלים מגיל חצי שנה.
לדעתי שמן הדס עדיף בהרבה, יעיל יותר, עדין יותר ונעים יותר

אפשר אקליפטוס מסוג רדיאטה

הוא מאוד עדין, ברמה של הדס שכן מותר בגילאים קטנים. אבל כמובן אותו לא מוכרים בכל מיני חנויות טבע.
אקליפטוס לימוני לא יויעל במצבים של צינון, שפעת וכו. יש לו איכויות שונות למגרי מאקליפטוס רגיל.

המרחפת

New member
תודה נדיה, חידשת לי

אנחנו מרבים להשתמש בשמן במקלחות שלנו (לאמא ולאבא...), ואני מבינה שכעת להפחית עם המבער שבחדר.

היכן יש להשיג שמן הדס, וכיצד להשתמש בו?

כאמור אני לא מורידה

גם לא ב41.
אבל אם הייתי צריכה הייתי עושה את הדברים הבאים (לפי הסדר הזה)
1. ישיבה באמבטיה נעימה במשך חצי שעה לפחות
2. אמבטיה עם כוס חומץ
3. רטיות של טטרא עם מים וחומץ (יחס מינימלי של 2 כפות חומץ על כוס מים ויחס מקסימלי חצי כוס חומץ וחצי כוס מים) על השוקיים
4. רטיות או אמבטיה עם טיפה של שמן מנטה ו3 טיפות שמן לבנדר
ובין לבין מצמידה את הילד אליי, כל הזמן, מגע צמוד וקבוע מאוד יעיל להורדת חום.
רפואה שלמה!

נינושה2

New member
אני מורידה חום לפעמים

על ידי אקמולי ושות', כמו שאמרת - לפעמים בלילה אני ממש מודאגת (יש לציין שהערב והלילה בכלל הם זמנים קשים בהם רמת הלא זוכרת איזה הורמון יורד והמוח בכלל הרבה יותר מלא דאגות ותסריטי אימה, לפעמים בבוקר אני נחרדת על איזה שטויות חשבתי בלילה) ומורידה חום ליתר בטחון אם מטפס מעל ה-39. משתדלת מאוד שלא, אבל יש ימים קשים שאני מרגישה שגם הילד/ה צריך זמן מנוחה מהחום. יש גם מקרים במשך היום בהם הילד סובל מאוד ואני מורידה חום, לעתים רחוקות. אמנם לא שיא האמהות הטבעית, אבל מה לעשות, כיף לראות ילד שמפסיק לסבול.
חוץ מהמקרים האלה אני עושה להם אמבטיות פושרות ומלבישה בצורה קלילה, אולי גם רטיות על המצח לפעמים. לא ניסיתי דרכים אחרות (גרביים עם חומץ וכאלה) פשוט נותנת להם לחיות עם החום. כי הרי אם החום טוב לגוף ועוזר להלחם בוירוסים, אז למה בכלל להוריד אותו לא משנה באיזה אמצעי?

"כיף לראות ילד שמפסיק לסבול"

זה הקריטריון, לא?
אם הילד סובל מחום- בטח להוריד. לא משנה איך.
אם לא סובל- להשאיר.

סתם קומון סנס, בלי קשר לטבעיות או לא טבעיות

didi2408

New member
מסכימה מאוד

אני אם החום גבוה והילד אפטי ולא מגיב יותר מידי נותנת אקמולי. הוא הכי בטוח מבין התרופות בטח יותר מנורופן (שצריך שבשבילו מרשם רופא..) והנובימול הוא כמו אקמולי אבל מרוכז פי כמה וכמה אז אני מעדיפה את אקמולי. בסופו של דבר לא רוצה שהילד יסבול..

מיכי33

New member
חשוב שתדעו

הרופאה שלנו הסבירה לי את כל העניין, גם אקמולי וגם נובימול אפשר לשלב עם נורופן אך לא ניתן לשלב בין נובימול ואקמולי -זו אותה תרופה
הנובימול אכן יותר מרוכז וזה אגב היתרון הגדול שלו-כיוון שצריך לתת כמות קטנה יותר בצורה משמעותית וכך באמת התינוק/הילד סובל פחות
חוץ מזה שגיליתי לאחרונה שדווקא עם מרשם מהרופאה(אפשר גם בלי אך זה עולה יותר..)-על נובימול מקבלים הנחה בבית המרקחת (לא הייתי מודעת לכך בהתחלה)

תבדקו זאת מול הרופאים שלכן והכי חשוב לא להטעות אמהות אחרות..

ורק בריאות לכולנו

didi2408

New member
צודקת לגבי אקמולי ונובימול- זה גם מה שאמרתי:)

שהם אותו הדבר רק שהנובימול יותר מרוכז. יש כאלה שרואות בזה יתרון יש שלא... זה ענין אישי של כל אחת ואחת. אני אישית מעדיפה את אקמולי כי אז אני יודעת בדיוק את המינונים ואין לי הפתעות.
לגבי הנורופן, לא מדויק- נורופן אסור לתת בכלל עד 3 חודשים. אסור. ומגיל 3 חודשים עד חצי שנה הוא במרשם רופא בלבד...

למעלה