טיפול בולמים קדמיים או האם ניתן לקרוא לזה שיפוץ

המחשמל 64

New member
מנהל
טיפול בולמים קדמיים או האם ניתן לקרוא לזה שיפוץ

לא הכי ודאי.....
האם בעבור 3 שנים כדאי לבצע או לא חובה וניתן לפרק זמן שמעבר? כאגב, עד היום לא עשיתי טיפול/שיפוץ למי מהכלים גם לזה שהיה 4 שנים.
האם מחויב בטיפול בולמים קדמיים, מעבר להחלפת השמן גם ,החלפת המחזירים הפנימיים והחיצוניים(אבק) גם אם הם תקינים ואינם נוזלים ואין כל בעיה בתיפקודם או רק את חלקם -פנימי/חיצוני ?
עד כמה החלפת השמן משמעותית בהיבט התנהגות הפרונט ובכלל, מה צפוי באופן כללי בהיבט זה ?
תודה!!!!

מיכהWR

New member
אם לא החלפת שמן בולמים מאז שהוצאת את האופנוע מהסוכנות

אתה תרגיש הבדל משמעותי לטובה בהחלפת שמן בלבד.
גם כי משהו בשמן המקורי שימאהה שמו במזלג לא עובד טוב וגם כי בכל זאת עברו 3 שנים.
לגבי שיפוץ כללי, אם אין בעיה לא הייתי מתאמץ על זה.

המחשמל 64

New member
מנהל
תודה מיכה. האם יצא לך לבצע בימהה הקודם טיפול או למי מהכלים

שהיו ברשותך ואכן ההבדל כה משמעותי?
בהנחה שאני רוצה להחזיר מצב קיים לבולמים -בשיכוך ושיכוך החזרה האם הם מכוונים לאמצע או שונה לידוע לך? תכלס לא נגעתי בהם מאז הקניה ולא בוצע בהם שום כיונון.

shayph

New member
יש נתונים בספר הרכב (בהתאם לשנה של המודל)

לכיוון הקומפרס וריבאונד במתלים.

אני אישית שיפצתי מספר פעמים, השינוי שמרגישים אם מרגישים זה בעיקר בשימוש בשמן אחר בעל צמיגות שונה.

אני לא הרגשתי שום בעיה עם השמן המקורי של ימאהה, דווקא מנסה למשוך כמה זמן שאפשר עם המקורי. בכל מקרה מומלץ לבצע טיפול בהתאם לקילומטרז ולא למספר השנים.

אם יש לך כוונה להחזיק את האופנוע לעוד מספר שנים וכמה מאות שקלים בכיס כדאי לבצע רענון למתלה הקדמי לפחות ובהנחה שיש לא מעט קילומטרז\שעות על האופנוע.

אני פותח מתלה באזור ה 100 שעות רכיבה והבושינג נראים אצלי במצב טוב.

המחשמל 64

New member
מנהל
אני לא יודע כמה שעות יש לו אבל 7700 ק"מ יש גם יש.

אני מעריך שזה באזור ה- 300 שעות. ובהחלט בטיפול הבא אוטוטו בספטמבר אבצע להם טיפול.

למעלה