טיסות והבידוד שלאחריו:

ויוי 25

Well-known member
הכל התחיל בטיסה של פלסטינים שטסו חביקור באמירויות ,שם הם נדבקו בקורונה וחזרו ביום שישי שעבר לישראל ולא עוכבו לבדיקות בנתב"ג ,וכך הדביקו חלק מנוסעי המטוס .
גם הנדבקים הישראלים שחזרו לארץ שהו במטוס עם החולים ,ולא ידעו שנדבקו ,
חזרו הביתה והמשיכו להדביק את קרוביהם ועוד אנשים במקומות העבודה .

היום כשהנגיף ההודי כאן בישראל, הם כבר בודקים ביסודיות בנתב"ג את כול הנוסעים ,
לפני כול טיסה ולאחר כול נחיתה.
הבת שלי חזרה היום לישראל אחר נופש משפחתי של שבוע וחצי בהולנד,
עברה בנתב"ג תור ארוך של שעתיים עד שהגיע לתור כדי לערוך בדיקת קורונה לה ולבני משפחתה הגרעינית.
למרות שהם מחוסנים, כעת עליהם להיכנס עם בני -הבית ל- 10 ימי -בידוד.
מסיבה זו לא באו אלינו לאחר הטיסה, אלא נסעו ישירות לביתם, כדי להיכנס לבידוד ע"פ ההנחיות שקיבלו.
כעת הממשלה אכן לקחה אחריות על הנכנסים והיוצאים מהארץ ועורכים בדיקות יסודיות לנוסעים,כך שסיכון ההדבקות ירד.
רק חבל שזה לא היה כל הזמן בצורה מסודרת, כי כך היו מונעים את כניסת הנגיף- ההודי למדינת ישראל.

תמר שרוני

Active member
אם הם מחוסנים , למה צריכים בידוד . אני הבנתי , שמי שמחוסן לא צריך בידוד , אם חוזר ממדינה ירוקה , ועבר בדיקה עם שובו לארץ . אני , על כל פנים , הולכת עם מסכה בכל מקום , מחוץ לבית .

ויוי 25

Well-known member
מכיוון שהחיסון מכסה 80% ולא 100% ,ומאחר וישנם נדבקים מאשקלון ועד לבנימינה
אז עדיין קיים סיכון של 20% להדבקות מסויימת בנגיף ההודי, אז מעדיפים שלא לקחת סיכון.

היום הייתי בקניון לבדיקה במרפאה -השיניים שנמצאת שם ,
כולם בקניון עטו מסכות.
זה מאוד חשוב להישמר בימים אלה, בעיקר במקומות של התקהלות ובמעליות.

ויוי 25

Well-known member
בקשר לבידוד של מי שחוזר מהטיסה:
את בדיקות הקורונה עורכים בנתב"ג לכולם , למי שמחוסן ,וגם למי שלא מחוסן,
אבל ,,,מכיוון שאין להם תוצאות מידיות באותו היום, כי הבדיקות נשלחות מנתב"ג למעבדה ,
ועד שיגיעו כול התוצאות זה לוקח זמן ,לכן שולחים את כול הנבדקים לבידוד.

בינתיים יש לעטות מסכה בעת היציאה מהבית, ובכך למנוע הדבקויות.
רק ביממה האחרונה נדבקו מעל 200 מאומתים.

תמר שרוני

Active member
האם מי שעולה למטוס בדרכו חזרה לישאל , לא צריך להראות תוצאות בדיקה שליליות . אם יודעים שבכל טיסה שמגיעה לנתב"ג יש בממוצע 10 מאומתים , , מדינה שבאים ממנה כמה מטוסים ביום , אפשר לארגן טיסה או שתים בשבוע , לפי הצורך , לאנשים מאומתים . או לצרף את כל הנוסעים מאותה מדינה אדומה , באזור מבודד של המטוס , כדי שלא ידביקו את שאר הנוסעים . אפשר גם לאסור עליהם לעלות לרכבות /אוטובוסים . שיקחו מונית עם מחיצה לנהג [כמו בלונדון] , שיקח אותם עם הכבודה והצמידים /עזיקים אלקטרוניים , על חשבונם , לביתם . מי שאינו מסוגל לוותר על חופשה במדינה אדומה , למרות אזהרות של משרד הבריאות , הממונה , השר , ושני ראשי הממשלה , שישלם על החופשה , עד הפרוטה האחרונה ,ולא יגרום לאנשים אחרים להכנס לבידוד או לחלות בגללם .

ויוי 25

Well-known member
כך הם אכן יעשו זאת ,אבל זה כבר יהיה באיחור ,לאחר שבבדיקה לפני שבוע
מספר הנדבקים הגיע -ל- 1000 חולי קורונה.
כעת החליטו להקפיד יותר בחומרה על בידוד ומעקב של החוזרים מחו"ל.

למעלה