טייבה – סיור

טייבה – סיור
https://www.shared-tourism.org.il/product/טייבה-סיור-רמדאן/

טייבה
משולש דרומי

בסיור רמדאן בטייבה, העיר הרביעית בגודלה, נכיר את טייבה בתקופה המיוחדת ביותר בשנה לעולם המוסלמי. נלמד להכיר את העבר וההווה של העיר, ואת השינויים הקורים בה בשנתיים האחרונות – מהפך מעיר בעלת ‏דימוי שלילי לעיר מובילה וצומחת.

התחנה הראשונה בסיור תהייה בחנות תבלינים גדולה המייבאת תמרים בכמויות ענק לטובת חודש הרמדאן, שם נשמע על חשיבותו של התמר בחודש הרמדאן ועל תבלינים נוספים המאפיינים את תבשילי הרמדאן. נמשיך לסיור בגרעין העתיק של טייבה ונבקר בבית משפחת נאשף המתגוררת בבית בן 200 שנה. נכיר את בן המשפחה, נשמע על סגנון הבנייה הישן ונראה חפצים מיוחדים שנשתמרו בבית.
נשוטט בסמטאות העיר ונתוודא לתופעת דוכני האוכל המוקמים בכל פינה והקיימים רק בתקופת הרמדאן כחלק מהכנות של הרחוב לקראת שבירת הצום.

בדוכן הקטאייף- הממתק המסורתי ברמדאן, נכיר את תהליך הייצור של הקטאייף ואת הספור המשפחתי של המאפייה הוותיקה. משם נמשיך למסגד סאלח א-דין, אחד המסגדים הגדולים בטייבה. שם נשמע על עקרונות האסלאם, חלקי המסגד ומנהגי הרמדאן.

לקראת שבירת הצום נעלה לגג המצודה העותמנית, שם נשמע את המואזין קורא לתפילת אל תראוויח ונחווה את התרוקנות הרחוב והשקט היורד על בתי העיר.

תאריך: 14.6
משך הסיור: 16:00-20:00
הדרכה: מקומית
מחיר: 65 ש”ח
 
למעלה