טיונר יעודי או הטיונר של יס

טיונר יעודי או הטיונר של יס

או במילים אחרות : האם יש עוד זכות קיום לטיונר היעודי ואם כן מה עדיף אנלוגי או דיגיטלי ובכלל מאיזה סכום (משומש) הוא מתחיל להיות יותר איכותי מזה של יס? תודה מראש אלדד (שחושב על הביזבוז הבא)

audiofreak

New member
i heard the "tevel" tuner

and 50 shekel from flea market was better! if "yes" have the same performance go for a second hand tuner around 300-400 shekel

Nautilus

New member
צודק ,אפילו בהשוואה לרסיבר Sherwood

פשוט איכות הסאונד היא ממש לא משהו

תודה למשיבים ובכל זאת היתי

מעוניין לדעת מאיזה דגמים/סכומים/פרמטרים להתחיל ע"מ לחפש משהו שעולה על מה שאני מקבל מיס? אגב למישהו יש מושג אם יש אפשרות להשתמש ביציאות הנוספות שבשקע הקיר של יס למטרת חיבור אנטנה לטיונר? והאם השילוב הזה ישפר את הצליל? תודה מראש אלדד

matigol

New member
אלדד שלום, האם אתה מתכוון לממיר

הדיגיטלי שמפענח את שידורי הלוין או למשהו אחר?

אכן כן ברצוני לשלב במערכת טיונר

איכותי רצוי מיד שניה שיעלה באיכותו על הטיונר הדיגיטלי של יס אולם יש לי חשש מיכולת הקליטה שלו לכן עינינה אותי האופציה של חיבור האנטנה לשקע של יס קפיש?

matigol

New member
הי אלדד, לא ברור לי כיצד תעשה

שימוש בטיונר "רגיל" כאשר האות מקודד דיגיטלית ויש צורך במפענח שימיר אותו לאות אנאלוגי. האופציה היחידה היא לעשות שימוש באות המגיע מיס ללא הממיר שלהם הוא ע"י ממיר DBS אחר (איכותי יותר). אני חושש שטיונר רגיל לא יספק את הסחורה בברכה מתי

אהלן אלדד ../images/Emo24.gif

לאחרונה התחברתי ליס והיתה לי בעיה עם הרדיו כיוון שקודם לכן האזנתי לרדיו באמצעות ערוצי זהב. איכות השידורים של יס לא נשמעה לי אפפססס לא משהו, קצת דחוס מידי. יש לי טיונר בסיסי של ימאהה שעלה חדש כ900 ש"ח ואולי קצת פחות. בכל מקרה חיברתי אליו את הכבל ששימש לחיבור לכבלים עדכנתי את תדרי השידור ואני חייב לומר לך שזה נשמע הרבה יותר טוב, אולי לא איכות DVD אבל בהחלט נשמע טוב. יום טוב לילה טוב ויש גם כמה מכשירי כתיבה חדשים כגון מון בלאן ע"ש צרלס דיקנס פליקאן 850 ועוד בי

יש אפילו שניים הבעיה שאין לי מושג

מאיפה להתחיל ע"מ למצוא משהו שיתעלה על יס. מוטי נגע בנקודה רק חסר לי המידע אם זה יעבוד בחיבור לשקע של יס והאם אז האיכות תשתפר כי לעשות מה שמוטי עשה אני לא יכול מישום שנותקתי מהכבלים ושוב תודה * מוטי אני כמו נרקומן טוב חוסך בשקט לעט הבא

אלדד כרגע אני שומע רדיו

באמצעות האוויר ולא באמצעות הכבלים, מהכבלים נותקתי ברגע שהתחברתי ליס. אוי העטים ממש כייף איתם, הצרלס דיקנס מרשים, בתחילה קצת מפחיד בשל המכסה הגדול שלו אבל כאשר מתרגלים משהו משהו. בי נ.ב. שלחתי לך מייל

עכשיו אני מבולבל יותר

בקליטה מהאויר אתה שומע טוב יתר מאשר מהממיר של יס? מנוגד להגיון שלי איך אתה מסביר זאת? אגב עניתי למייל. אלדד

להסביר תופעות אלקטר´ מואה (צרפתית

אין שמץ של מושג איך להסביר אני ואלקטרוניקה זה כמו מיים וחשמל יודע רק מאיפה מדליקים בשלט ומה עושים עם השלט כל מה שנמצא בתוך הקופסא השחורה הוא מעבר לבינתי. אני אהבתי את הצליל של הרדיו בלי הדיגטילי של יס.

קוביקו

New member
מאז יס כל הרדיואים שלי מושבתים../images/Emo10.gif

חוץ מרסיבר ישן של JVC שקניתי יד שנייה בכמה גרושים לחדר של הילד, והוא קולט יפה ללא אנטנה. את השאר לא הצלחתי להפעיל, גם חיבור לשקע של יס כמו אצל מוטי לא עזר וכשיש משהו ברדיו שאני רוצה להקשיב, אני צריך לסלק את כולם מהסלון ולהפקיע את הטלויזיה אמרו לי שאולי אנטנה פנימית כזו מכוערת של טלויזיה עם השתי קרניים האלה, כזו עם מגבר (מתחברת גם לחשמל) שעולה 50 ש"ח, אולי היא תעזור מישהו ניסה??

חברים יקרים אצלי הכבל שחובר בעבר

לשקע הכבלים נותר מחובר לטיונר ומנותק אני חוזר מנותק בצד שהיה מחובר לקיר. הקליטה שלי כרגע היא אך ורק מהאוויר. לא באמצעות שקעים של יס.

בשקע של YES אין אותות רדיו

חיבור טיונר אליו לא יועיל לשום קליטה (למרות שתאורטית, הכבל שרץ בתוך הקיר עד לגג יפעל כאנטנה במידה כזו או אחרת של הצלחה). זה אחד היתרונות שיש לשידורי הכבלים (המעבירים גם שידורי רדיו הנקלטים בטיונר רגיל) - סביר להניח שעם המעבר המלא לשידורים דיגיטליים, מתי שהוא בחודשים/שנים הקרובות, השירות הזה יפסק.

קוביקו

New member
תגיד ארנון,האנטנה הזו שכתבתי למעלה

חוץ מזה שהיא מכערת את הבית, שווה משהו? עם אנטנת T פשוטה אין לי קליטה טובה. ובכלל, מה עושים? יס לא מוכנים להקצות לי ממיר נוסף, אלא רק לפי כמות הטלויזיות על הגג של הבניין עומדת לה מיותמת אנטנה מפוארת, שאני זוכר כשנכנסנו לבנין ועוד לפני שחיברו אותנו לכבלים נתנה קליטת רדיו מצוינת. למה יס לא מוצאים פתרון לחבר את האנטנה הקיימת ברוב הבתים לכבל שיורד מן הגג? זה כל כך מסובך, ויפריע לשידורי הלויין, או שפשוט הם לא מעוניינים שאשמע רדיו כשאני רואה את ערוץ דיסקאברי??

למעלה