טיול קרוואן בחוף המזרחי של ארה"ב

ננדו

New member
טיול קרוואן בחוף המזרחי של ארה"ב

היי אנחנו מתכננים לצאת לטיול קרוואנים מאזור האגמים בצפון ועד לפלורידה בדרום סיום בניו-יורק. אם משהו עשה, מכיר ? טיפים על מסלולים, חניונים, חברות השכרה וכיוצא בזה... אשמח לשמוע. תודה ננדו

תיאור המסלול לא כל כך ברור

האם אתם יורדים כל הדרך דרומה עד פלורידה ואחר כך עולים צפונה חזרה לניו יורק? אם כן מה ההגיון?

ננדו

New member
תודה, גם זה טיפ חשוב

הייתי נעל כנראה על טיסה חזרה מניו יורק אתה צודק, יתכן ונוכל לחזור ממיאמי... עדין לא בדקנו את נושא הטיסות הטרנס-אטנלנטיות בהחלט יתכן ונשנה ופשוט נתחיל בצפון ונסיים בדרום. בכל אופן, האם ידוע לך פרטים על השכרת קרוואנים בארה"ב ? חניונים ? האם נכון מה שכותב ברוך4444 בתאריך 18/04/09 07:20 שהמחירים גבוהים מאד בהשוואה לשכירת מכונית ושינה במוטלים...

../images/Emo66.gif השוואה בין טיול בקרוואן למכונית +מוטל

הי ננדו, כמי שעוסק בתחום שנים רבות זו אחת מהשאלות השכיחות ביותר. לדעתי השאלה הזו אינה נכונה והשאלה הנכונה צריכה להיות מורכבת יותר ובנויה ממספר סעיפים: 1. מידת הרלוונטיות - אם יציעו לכם שני טיולים זהים לחלוטין רק שבאחד מהם מפליגים ביאכטה ובשני טסים לאירופה. בהנחה שהטיול בהפלגה זול יותר, במה תבחרו? א שיציעו לכם שני טיולים זהים רק שאחד מהם בשיא החורף והשני בקיץ. במה תבחרו? אישית, אני גם אוהב להפליג וגם לטייל בחורף כך שיתכן כי אפשרויות כאלו היו מתאימות לי אבל לכל משפחה יש את האופי שלה והאילוצים שלה. 2. כובד ההוצאה הכספית - אני ממליץ תמיד לא לצאת לטיול שעלותו הכספית מעמידה אותכם בקצה גבול היכולת. יש תמיד להשאיר רזרבה לבלת"מ (הוצאות בלתי מתוכננות). השיטה הטובה ביותר לעשות זאת היא התכנון "מלמעלה למטה" כלומר להגדיר תקציב מכסימלי, להפחית 10%-15% ולהתאים את הטיול לתקציב. עיקר מידת ההנאה מטיול משפחתי מקורה בחוויה הרגשית ולא החומרית. ניתן להנות מאוד מטיול משפחתי באוהל או בקרוואן או במלונות פאר אלו הם רק האמצעים החומריים המהווים בסיס לחוויה הרגשית. (החוויה הרגשית מתעצמת מהרב גוניות שלה כלומר אם תלונו הרבה פעמים במלונות פאר הכי יקרים סופו שתתרגלו למצב ולא תרגישו הנאה מיוחדת מהדבר). השיטה ההפוכה של "מלמטה למעלה" ועיקרה הוא: "מה החלום שלי לטיול המשפחתי?" ורק לאחר מכן למצוא לו מימון, מיועד בדרך כלל לבעלי אמצעים כלכליים איתנים יותר. 3. המכנה המשותף הגבוה ביותר - כל משפחה מורכבת ממגוון פרטים בעלי רצונות רגשות וצרכים שונים. ככל שתיטיבו להתאים את אופי הטיול לבני המשפחה כך גדלים סיכויי ההצלחה והנאה בטיול. לדוגמא: כשמטיילים במכונית פרטית ויש נסיעה ארוכה והילדים מתחילים לריב המושב האחורי, מה האפשרויות העומדות בפניכם? אחת היא לאיים :"אם תמשיכו לריב נוריד אתכם מהרכב" ( זה כמובן כבר לא עושה רושם על ילדים נבונים כשלכם). אבל נניח שאתם בקרוואן ואחד מבני המשפחה מגלה אי נוחות או אי שביעות רצון, האפשרות שלכם רבות יותר כשבאפשרותכם לעצור ולהכין ארוחה טעימה או סתם פתאום לשנות תוכנית ולעצור לנוח את אחה"צ ביער קרוב ואפילו להישאר ללון שם למשך הלילה. אחת הסיבות שאני אוהב כל כך לטייל בקרוואן היא שהרב גוניות רבה מאוד. מקווה שעזרתי נ.ב. ממליץ לקרוא את הסיפור "מיץ פטל" באתר שלי בפרק מדוע קרוואן. ואם עדיין יש שאלות אז תרגיש חופשי לפנות אלי.

ננדו

New member
היי תודה, בעקרון כרגע הכל גמיש

עדין לא סגרנו פרטים כך שהכל גמיש אנחנו נקבע את עיר הנחיתה ואת עיר ההמראה אחרי שנחליט מה יהיה המסלול שלנו אני אגייס תקציב בהתאם לצרכים אין לי תקציב כמו שאתה הצעת שממנו נחשב 10-15% לכן השאלה היא כמה לגייס ועדיף, כמובן, כמה שפחות לא אסתיר שעלות הטיול היא חלק חשוב בשיקולים לאופי הטיול אין לנו בעייה לשהות שבוע אצל חברים, אבל זה יהיה בזבוז זמן שלא טיילנו וצריך לחזור לארץ שאלה: מה המשמעות של שכירת קרוואן לחודש או לשלושה שבועות (האם הדיל לשכירה לחודש מקטין משמעותית את העלות היחסית ליום) מה המשמעות של הביטוח ביחס לעלות ההשכרה ? מה המשמעות של עלות / תצרוכת הדלק ביחס לעלות ההשכרה ? מה הפער בין עלות הדלק של וואן לעומת קרוואן ? אם אתה בעסק ומכיר, אשמח לקבל המלצתך. תודה ננדו

הכל תלוי כמה זמן אתם מקציבים לטיול

החלק הדרום-מזרחי של ארה"ב, לטעמי, פחות מעניין ויפה מהחלק הצפון-מזרחי ועדיף אולי "להשקיע" יותר זמן באזור מצומצם יותר מאשר "לבזבז" זמן יקר בנסיעה דרומה. לא ציינת כמה אנשים אתם. יכול להיות שעלות טיסה פנימית זולה תעלה פחות או בקירוב לעלות החזרת קרוואן בתחנה אחרת מזו של תחנת המוצא בתוספת ההוצאות הנוספות הנלוות לשכירה (חניונים + דלק). עדיף לשכור, שוב לדעתי, קרוואן מהארץ, גם בגלל שהמחירים יותר זולים כאן מאשר אם תשכור בארה"ב, ואני מתכוונת להשכרה מחברות גדולות ורציניות ולא מחברות מקומיות שאינך יודע כלום עליהם מראש וגם כמו שכבר צויין כאן בגלל שיש לך כתובת שיכולה לסייע לך במקרה של בעיות בחו"ל במידה ויצוצו.

ננדו

New member
תודה, ועוד כמה פרטים

היי תודה על התייחוסתך, כל הכבוד מניח כי הפורום מעניק הרבה לאנשים טוב, אנחנו משפחה של 6 נפשות, כולל תינוק שיהיה בן שנה במועד הנסיעה. אנחנו גם מכירים את ארה"ב היטב. 2 הגדולים שלנו חזרו מארה"ב לפני 11 שנים ואנחנו עכשיו בנסיעה עסקית רוצים לשלב גם טיול משפחתי. עדין לא החלטנו לאיזו עיר לטוס באיזו עיר נעצור לעניינים העיסקיים אך בטוח שהיא תהיה בין טורונטו למיאמי רוצים מצד אחד שהילדים יראו את המפלים ומצד שני החוויה של ארבעת הפארקים באורלנדו אישית לא הייתי באלף האיים, ורציתי לבקר גם בהרי הסמוקי חשוב לעבור עם הילדים בניו-יורק, וושינגטון DC ופילדלפיה כך שמבחינתי הוצאות הדלק הם חלק מהנסיעה (מודה כי הערתך הנ"ל מעלה סימן שאלה, צריך לחשוב גם על היבט הדלק !) אגב את יודעת מהי צריכת הדלק של קרוואן (כמה מיילים לגלון) ? מה עלות גלון היום בארה"ב (כשאני עזבתי גלון עלה 1.1 $). העניין אם השכרת רכב גדול ולינה במוטלים או בית על גלגלים חוץ מזה אני מבין את הדאגה של חברה ישראלית, נכון החברות הישראליות צריכות גם פרנסה, אך לא מאמין כי חברה ישראלית תמצא דיל טוב יותר מאשר סקר שוק בקרב כמה חברות אמריקאיות אבל, מה שנכון צריך לבחון גם וגם אני כרגע רק בתחילת התהליך ורואה שיש יותר חומר למחשבה ממה שתכננתי עד כה שוב תודה, ננדו

ממש לא בזבוז זמן

כל הדרך בין וושינגטון DC לבין אטלנטה דרך הרי הסמוקי מאוד יפה ואחר כך בהמשך דרומה אפשרי גם לנסוע למרכז החלל קייפ קנוורל. הדרך הזו ממש לא בזבוז זמן.

oshrak

New member
תתחילו ממה שאתם אוהבים

אני מציעה לכם להתחיל בדברים שאתם אוהבים ורוצים להיות: מקומות, אטרקציות, וכו'. תבדקו כמה זמן יש להשקיע בכל מקום. לאחר שתדעו איפה אתם רוצים לטייל, תוכלו להעלות את כל המקומות על תכנת מפות כמו גוגל ולקבל מושג ביחס לדרך ולכמות הזמן שיש להשקיע בנהיגה עצמה. בגוגל ניתן לשמור את המפות ולערוך מחדש. את הטיסות תזמינו רק לאחר שתגבשו מסלול ברור. את הקרוואן ממליצה לשכור מהארץ, רק לאחר שתדעו את לוח הטיסות שלכם. בימי ראשון לא ניתן לקחת קרוואנים (סגור) וגם אין הרבה מה לעשות בערים (סגור). קצת נתונים: משפחה בת 6 נפשות צריכה קרוואן באורך 30 פיט לפחות. צריכת הדלק (מבדיקה מדוייקת שנערכה בקיץ האחרון עם קרוואן כנ"ל) היא 1 ליטר על כל 3 ק"מ בעיר ו- 3.5 ק"מ מחוץ לעיר. עלות מחיה למשפחה בת 6 נפשות: כ- 280$ ליום כולל דלק, אוכל, קמפים וכו'. זה הממוצע שיצא לנו (6 נפשות) בקיץ האחרון בקנדה. היינו בשיא העונה כשהדלק עלה יקר יותר והמיתון עוד לא הורגש. מצד שני היינו יותר בטבע מאשר בהרים. ימים עירוניים עולים יותר מימים בטבע. המסלול שאתם מתארים מצריך כחודש טיול. בימים אלו אני נמצאת בתכנון מסיבי של טיול שיתקיים בדרום מזרח ארה"ב. מהמידע שכבר צברתי אני יכולה להעיד שיש הרבה מה לראות ולעשות. מידע נוסף יש בבלוג שלי http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=oshrak תבלו אושרה

למעלה