טיול משפחתי לשנה

• פותח הנושא alf4
  • פורסם בתאריך

alf4

New member
טיול משפחתי לשנה

שלום. החלטנו לקחת שנת חופש ולראות קצת עולם.
אנחנו עם שני מתבגרים (ברי מצווה) וילדה בת שש.
חשבנו על קנדה-ארה"ב או אוסטרליה. מה אתם חושבים?
תנו לנו קצת טיפים וקצה חוט להתחיל להתגלגל עם הרעיון, בבקשה...

תודה !

menachem25

New member
ארה"ב זה רעיון מעולה. תתחילו בחוף המזרחי

קחו קראוון, לכיוון החוף המערבי. אחרי חצי שנה תמשיכו לאוסטרליה. ככה תהיה לכם חוויה נהדרת. וגם תראו עולם.

alf4

New member
תודה. הרעיון

להמשיך לאוטסרליה מצא חן בעיניי. אפשר להספיק את שניהם ולצאת מסופקים?

הנה לינק לבלוג של משפחה שטיילה כמה חודשים

הם טיילו קרוב לחצי שנה בארה"ב. במקרה שלהם מדובר על שני ילדים צעירים, אבל אני מניחה שאופי הטיול יכול להתאים גם לכם.
http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=5419

ישנה גם המשפחה של יערה בשן-חכם, שטיילה עם משפחתה (כולל 4 ילדים מגיל 6-16, למיטב זכרוני) בקראוון בארה"ב במשך כ-9 חודשים. ניתן לרכוש דיסק שכולל גם את סיפור הטיול שלהם וגם את כל ההכנות וההתארגנויות שלפני הטיול דרך הלינק הבא: http://yaarahaham.wordpress.com/הדיסק-משפחה-על-גלגלים/

לאונידס

Active member
תתחילו עם משך הזמן שמותר לכם לשהות במקום

תיירים לא יכולים לשהות במדינה מסויימת בלי גבול, יש משכי זמן מותרים. חשוב לבדוק עניינים של ויזות.
תמשיכו עם מזג אויר, למשל לא הייתי ממליץ על קנדה בפברואר.
תחליטו מה אתם עושים בקשר ללימודים של הילדים, לימוד ביתי (ואיך) או שהם יפסידו שנת לימודים.
אני מניח שחשבתם על מה עושים עם הבית, הרכב, תשלומים לביטוח לאומי וכו' בזמן שאתם נעדרים שנה.
המורכבות גדולה הרבה יותר מאשר נסיעה לשבועיים או חודש בזמן חופשה, אני ממליץ לתת לה את תשומת הלב הנכונה.

alf4

New member
לגבי מה שמשאירים מאחור:

את הבית אנו מוכרים. אנו בדיוק בין שני בתים..
הקטנה לא תעלה לא'. בהמשך נראה אם היא תצטרף לב' או תתחיל מא' בכל זאת. היא נולדה בסוף השנתון... קטנטונת..
הגדולים זו בעיה, אבל נראה לי שניקח איתנו את כל החומר ונדאג שלא ישעמם להם יותר מדי
..
את שאר הדברים צריך לברר... תודה על נקודות למחשבה..

לאונידס

Active member
לימודי בית הם משהו רשמי שצריך לסגור מול

המדינה.
יש חומר לימודים שצריך לעבור, יש סגירה פורמלית מול משרד החינוך (חוק לימוד חובה הוא חוק פלילי), "נסתדר" לא מספק.
כמובן שמעבר למנהלות הילדים באמת יצטרכו ללמוד.

עניין הלימודים הוא רק דוגמה, טיול כזה דורש תשומת לב להמון פרטים כמו ביטוח רפואי, רשיון נהיגה (בחו"ל), המשך תשלומי מיסים ואגרות (בארץ) והיד עוד נטויה.

sailor

New member
חוק חנוך חובה חל רק על ילד והוריו

שנמצאים בארץ. מרגע שיצאו מהארץ החוק לא חל.

לאונידס

Active member
אז או שאתה טועה או שמשרד החינוך טועה

אני לא מכיר את לשון החוק כך שאני לא יודע להכריע במחלוקת הזו.
אני מקווה שאתה מספיק בקיא כדי לתת לאנשים יעוץ בעניין הזה.

אני גם לא יודעת מה אומר החוק

אבל כשעזבנו את ישראל הודעתי רק במועצה שהבכורה שלי לא תיכנס לכתה א' כי אנחנו עוזבים, מאז לא קיבלנו שום מכתב בנושא ולא סיפקנו שום הוכחה שהיא לומדת במקום אחר, ברגע שיצאנו מישראל זה פשוט הפסיק לעניין אותם כנראה.

הבעיה היא לא כשיוצאים, אלא כשחוזרים

כשאנחנו חזרנו ארצה עם הבנות שלנו אחרי שהות של 4 שנים בחו"ל, היינו צריכים להביא לבית הספר תעודות שמעידות על לימודיהן שם. ללא התעודות האלה, היתה בעיה לרשום אותן לבית הספר כאן. גם כך, הן היו צריכות להשלים כמה דברים (כמו למשל ערבית, ששם מן הסתם הן לא למדו, וכאן הן נכנסו לכתות שכבר למדו ערבית במשך שנתיים).

אם הולכים לכיוון של לימוד ביתי, צריך להבנתי לבנות תכנית לימודים ולקבל אישור של משרד החינוך. בכל מקרה, אני מאד ממליצה ליצור קשר עם יערה בשן-חכם, שהזכרתי למעלה. היא עברה את הנושא הזה עם ילדיה, שכאמור היו בכל קשת הגילאים (החל מגן ועד לתיכון). הרי אין חכם כבעל נסיון.

לאונידס

Active member
אני נתתי את עניין הלימודים כדוגמה

העדרות של שנה מהארץ דורשת הערכות מתאימה, לא מספיק לדאוג לאיזו קופה קטנה (גדולה) שתספיק למחיה וטיול של שנה, יש הרבה דברים שצריך לדאוג להם.
שונה לחלוטין מטיול של חודש.

sailor

New member
שנה זה לא 4

ובהחלט צריך לדאוג מראש מה הילדים ילמדו ובעיקר לכך שילמדו באופן מסודר, אבל חוק חנוך חובה ובקור סדיר שלאונידס התיחס לא חלים על מי שלא נמצא כאן.

The BIue Shark

New member
טיול מסביב לעולם

הוריי עשו פעם משהו כזה. התחילו בטיול עומק בארה"ב הקונטיננטלית, עברו להוואי, לאיי פיג'י, אוסטרליה, יפאן, תאילנד, סין, מונגוליה וחזרה לארץ.

לשים לב לדרישות ההגירה בכל מדינה. בד"כ שהות על ויזת תייר מוגבלת ל-6 חודשים.

Hippolyta

New member
ממליצה לפצל לכמה טיולים

אחרי כמה זמן מגיעים לרוויה ורוצים לחזור כבר הביתה. אתן לך דוגמה ממה שקרה לנו. כשהיינו בנסיעת עבודה של בעלי בנמיביה לפני שנתיים, והתברר שהיה לנו המון זמן לטייל, בעיקר לקראת סוף התקופה, ולמרות שראינו דברים מדהימים, באיזורים שספק אם נחזור אליהם אי פעם, ולמרות שאנחנו מטיילים נלהבים מאד, בסוף הגענו לאיזו רוויה ששום דבר כבר לא ריגש אותנו ורצינו סתם לשבת בבית.

למעלה