טיול מאורגן לחולי נפש

turbulent

New member
טיול מאורגן לחולי נפש

שלום רב, שאלתי קשורה לזכויות חולי נפש. קבוצה של מבוגרים בהוסטל לחולי נפש התארגנה לצאת לשייט בים התיכון. כלל חברי הקבוצה עובדים במהלך היום במקומות עבודה "מוגנים" וכולם מוגדרים כיציבים נפשית (בעיקר באמצעות תרופות פסיכיאטריות). כאשר העו"ס של ההוסטל פנתה לחברת נסיעות לבקשת הצעת מחיר היא תיארה את הקבוצה כמו שהיא ונענתה שאין מקום, אך כאשר לא תיארה וביקשה אותה הצעה, קיבלה מיד הצעת מחיר- ואפילו הצעה הוגנת למדי. מובן שנעשתה כאן אפליה חמורה. רציתי לדעת האם חלה על העו"ס חובת דיווח על סוג האוכלוסיה המבקשת לצאת לשייט. כלומר, האם ניתן להימנע מלספר לחברת הנסיעות שהקבוצה הינה קבוצה של אנשים המטופלים בטיפול תרופתי פסיכיאטרי? האם יכולות להיות לכך השלכות משפטיות לאחר מכן? תודה מראש, יעל

oferha1

New member
טיול לחו"ל

ליעל שלום! לפני כ-3 שנים יצאתי עם חברי ההוסטל שניהלתי לטיול של 5 ימים לרודוס. הייתה זו חוויה מדהימה לכולנו, דיירים וצוות כאחת. לא נתקלתי בשום בעיה בקבלת הצעות מחיר מחברות הנסיעות השונות, ואף יותר מכך- רובם הציעו לי הצעות מיוחדות ומחירים מוזלים. בסופו של דבר בחרנו בחברה שנראתה גם אמינה וגם עם נציג קבוע שנמצא בחו"ל (דבר שעוזר עם עולות בעיות מקומיות). לא נראה לי שיש איזו שהיא "חובת דיווח" אלא לטובת הדיירים אם יש צורך בהתחשבות מיוחדת. לדוגמא : ביקשנו וקיבלנו במטוס ,כיסאות עם מרווח גדול יותר לחלק מחברי הקבוצה שהיו זקוקים לכך בגלל משקל יתר. כיום מתארגנות לנסיעות כגון אלה כל מיני קבוצות ייחודיות: קשישים,בני נוער, מתנ"סים, נכי צה"ל ועוד.האם חברת הנסיעות יודעת כאשר יש בין חברי הקבוצות האלה חולי לב או חולי סכרת? יש צורך לעשות ביטוח רפואי, לדאוג לרזרבה של תרופות ולהיערך בהתאם, אך לחברת הנסיעות אין שום זכות להגביל אתכם, אלא להיפך- להקל ולעזור במקומות שתצטרכו זאת. חשוב לי לציין שחברי הקבוצה התנהגו בכל מקום בנימוס ובכבוד, הרבה יותר יפה מ"הישראלי הממוצע בחו"ל". בהצלחה ותהנו! דליה חרובי.

אלימא

New member
שלום יעל - בדיוק

בשביל המטרה הזאת, ועוד כמה הקשורות לאנשים עם מוגבלויות, הקמתי את החברה שלי "ישראל לכל" - תיירות לאנשים עם צרכים מיוחדים. אני מבטיח לכולם התייחסות שווה בכל ענייני התירות והנופש. יש סוכני נסיעות רבים שחוששים מאנשים עם מוגבלויות מהרבה סיבות שאינן מוצדקות. ניתן לעקוף אותם. אשמח מאד לעזור ולהפיק נופש ראוי לכל קבוצה. אלי מאירי - עו"ס וסוכן נסיעות - ישראל לכל

למעלה