טיול לארה"ב עם תינוקת בת כחצי שנה

יעל נור

New member
טיול לארה"ב עם תינוקת בת כחצי שנה

מתכננת טיול עם זוגתי והתינוקת שלנו לארה"ב ולא יודעת אפילו איך להתחיל... מה כדאי? רכב? קראוון? רק רכבות ותחבורה ציבורית? גם וגם? מתכוונות לסוע לכחודשיים. רצוי לא טיול יקר מדי. האם גם התינוקת צריכה ויזה? או שאם רושמים אותה בדרכון שלי זה מספיק? (לי יש ויזה לעוד 6 שנים בערך) איך כדאי להוציא ויזה לזוגתי? כשכבר הכל מתוכנן או להתחיל כבר עכשיו כדי שלא יהיו בעיות? הכוונה היא להתארגן ולצאת תוך כחודש.... ברור לי שזה נופל על עונה יקרה יותר, אבל ככה מובטחת לי חופשה מהעבודה. רוב תודות ושבוע טוב. יעל

לפני הכל - ויזות

נכנסים לאתר השגרירות, ממלאים את הטפסים וקובעים תור לראיון. בעונה זו צפוי עומס מסוים וייתכן שייקח כחודש או יותר עד מועד הראיון הפנוי הקרוב. במקביל מתכננים את הטיול - מסלול, צורת התניידות, לינה וכו'. עם תינוק קטן נח להתנייד ברכב צמוד או קראון. לא בטוח שקראון יהיה זול יותר. ההחלטה בין שניהם תלויה מאוד בסוג הטיול והמסלול שאתן רוצות. ביקור בתוך הערים קשה עם קראון. אנחנו טיילנו בארה,ב עם בננו הבכור כשהיה בן 7 חודשים ולמשך חודשיים. מאוד נח לטייל עם תינוק בגיל הזה כי אין לו הרבה צרכים חוץ מלהיות עם אמאבא. חשוב שיהיה לכם כיסא בטיחות נח ולתכנן לעצירות לחילוץ איברים במהלך נסיעות ארוכות. אנחנו היינו עוצרים ברסט ארייה, פורסים שמיכה על הדשא ונותנים לקטין להנות. אגב, טיפ גאוני שגיסתי המציאה (כל הזכויות שמורות לה!) - היה לנו חשוב שתהיה לו מיטה קבועה ומוכרת ולא כל לילה לישון במיטה אחרת. ישנו במוטלים או בקמפינג. וגם נושא האמבטיה (אם תהיה וכמה היא נקייה) הטריד אותנו. אז לקחנו סירת גומי מתנפחת. קנינו חתיכת ספוג ותפרנו סדין מתאים. כל ערב ניפחנו את הסירה, מלאנו במים ורחצנו את הקטין. אח,כ רוקנו את המים, ניגבנו היטב, שמנו את המזרון והסדין והסירה הפכה להיות מיטה נוחה ומוכרת. בבוקר הוצאנו האויר והכנסנו לרכב. אם תרצי עוד מידע וטיפים אשמח לדלות מזכרוני (הטיול ההוא היה כבר לפני כ 10 שנים. בחורף האחרון טיילנו עם כל 4 הילדים למשך כחודש לפלורידה לקריביים). תהנו!

למעלה