טיול ביער עופר

טיול ביער עופר

תיאור המסלול + חוויות + הקלטת GPS של המסלול (למי שירצה לעשות אותו) - הכל תוכלו למצוא בבלוג הטיולים שלי.
הפעם אנצל את השירשור למספר הערות/תובנות לטיול אופניים עם ילדים.
וכמובן, שאשבץ תמונות מהטיול ביער עופר.

רמת הקושי

אחלק את הנושא לשניים:
קושי פיסי וקושי טכני.

שני הסוגים מחייבים התחשבות ולפעמים גם סיוע והתערבות של ההורה.

קושי פיסי

זהו קושי הנובע מכושר, כוח וסיבולת.
בא לידי ביטוי, בדרך כלל, בעליות.
אבל גם כאשר המסלול הוא ארוך.

פתרונות:
כאשר המסלול ארוך (בדרך כלל, יודעים על כך מראש) דואגים לרכוב בקצב נינוח. ומרבים בהפסקות.
בעליה - לעודד את הילד ולדרבן אותו אבל גם לדעת מתי להמליץ לו לרדת מהאופניים וללכת ברגל.
במקרים מסוימים, אם רואים שהילד ממש מתקשה - לוקחים את האופניים של הילד ונותנים לו ללכת ברגל ללא האופניים.

קושי טכני

לפעמים תוואי השטח בעייתי.
זה מאפיין בעיקר רכיבת סינגלים אבל לא רק.
גם כאן יש קו דק בין לעודד את הילד לא לפחד מהמכשול לבין ללמדו שכאשר הוא לא בטוח שיצליח לעבור את המכשול מוטב לרדת מהאופניים לעשות זאת ברגל.
מניסיון - לילדים אין פחד. לטוב ולרע. אז כדאי לרכוב מאחורי הילד ולהורות לו לרדת מהאופניים כאשר מגיעים למכשול בעייתי.

טיפ אישי

חשוב שלא להציב בפני הילד מסלולים קשים מדי. זה עלול לשבור אותו והוא לא ירצה להסתכל יותר על האופניים.

כמו כן, (וזה הטיפ): כדאי לתכנן את המסלול כך שאת העליות עושים בהתחלה ואת הירידות שומרים לסוף. כי מה שיזכרו מהטיול זה את החלק האחרון.

ובנימה אישית ובהתייחסות לתמונה המצורפת:
אייל הפתיע אותי מאוד ברכיבה בסינגלים ביער עופר.
לכן הרשיתי לו לעבור מכשולים (=מדרגות סלע) גם כאשר לי היו פרפרים בבטן בנוגע ליכולתו לא להתרסק.

רכיבה עם טריילר

בטיול ביער עופר רכבתי כשעומר מחוברת אלי עם טריילר.
כל העניין של הקושי הפיסי הופך לא רלוונטי בקשר לטריילר (כמובן, שזה גם תלוי בכושר ובסיבולת של ההורה).
אבל כן צריך להתחשב בקושי הטכני.
הטריילר עובר כמעט כל מכשול. אבל הילד יכול שלא לאהוב את הקפיצות הקטנות על הסלעים.
אני לימדתי את עומר שכשתוואי השטח בעייתי מוטב שתעמוד על הפדלים ולא תשב על האוכף.
בתמונה אני נותן גם דוגמא אישית.

תודהעל העצות!

אלעד 1975

New member
פשוט בית ספר לרוכבים מתחילים

מניח שהרבה הורים ורוכבים מתחילים יפיקו תועלת מהשרשור הזה.
אני? רק רגלי. אפילו על אכזרית אני לא עולה אם לא חייבים...

נתי

New member
אופיר, אתה מבין למה התגעגענו?

בדיוק בגלל השרשורים הללו המשלבים בין תמונות נוף להדרכה והסברים

למעלה