טיול בהרי ירושלים

Maverick89

New member
טיול בהרי ירושלים

שלום, אני ועוד כמה חברים (בני 20 ומעלה) מעוניינים לעשות טיול של יום אחד באזור הרי ירושלים.
יש לנו רכב וכבר היינו בליפתא והיה מאוד מעניין שם.
אני מאוד אשמח לקבל המלצה על מסלול הליכה (או שניים אם הם קצרים יחסית) באזור.
עדיפות למסלולים עם כמה שיותר מוקדי עניין: מעיינות, מבנים עתיקים/ישנים וכמובן נוף.

תודה.

אלעד 1975

New member
שביל המעיינות מאיזור יד קנדי

אם רוצים מסלול קצר יחסית אפשר לסיים את הטיול כשמסתיים שביל המעיינות (לפני הכניסה לאבן ספיר) אך בהחלט אפשר להמשיך על בסיס שביל ישראל ולרדת עוד לעין חנדק (נקבות עם מים קרים קרים עד גובה חזה. פנס חובה) ולהמשיך אל ה"כותל הקטן", ואם עדיין יש כח ואתם בכור ומיטיבי לכת - להמשיך ולעלות עד הסטף (מבנים עתיקים, נקבות, מעיינות ונוף - האתר הזה מזקק את כל סוגי מוקדי העניין שציינת). אם לא - לחזור לכיוון אבן ספיר זה קצר יחסית.

אפשר לחילופין, אם אתם רוצים לקצר ויש לכם 2 רכבים, לטייל את שביל המעיינות בלבד - רכב אחד באבן ספיר. אם יום חם אז לרדת לעין חנדק ולחזור לרכב. בכל מקרה משם לנסוע לסטף ואם לא מדובר בשבת או בחג תוכלו כנראה לחנות בחניון התחתון ולטייל שם בלי הרבה מאמץ ב"שביל הכפר".

Maverick89

New member
תודה רבה על התגובה.

שתי שאלות:
יש בעייה עם חנייה בשבתות?
והאם הכניסה למקומות האלה כרוכה בתשלום?

Maverick89

New member
ואנחנו עם רכב אחד.

אז כדאי לחנות ביד קנדי וללכת בשביל המעיינות ולהמשיך במסלול שתיארת עד המקסימום שאפשר מבחינת עייפות ולחזור חזרה או שכדאי ללכת מיד קנדי עד סוף המעיינות, לחזור ולסוע לאבן ספיר ומשם להתחיל את המשך המסלול?

אלעד 1975

New member
הכל חינם. אפשרי בשבת

רק שהסטף עמוס ביותר בשבתות והחניונים התחתונים מתמלאים עד הצהריים.
מאחר ושביל המעיינות יורד בתלילות והעליה היא לא סיפור פשוט, אפשר לעשות חלק ממנו ולחזור בשבילי קק"ל בנקודה מסוימת.

אפשר גם להתארגן על מונית מהסטף. לא זול אבל אם מתחלקים מס' חבר'ה זה הגיוני אני מאמין.

ששש

New member
הצעות לטיול בהרי ירושלים

@ מנס הרים\חניון בר בהר דרך נחל קטלב ועליה חזרה דרך דאר א' שיח ולמעלה לחניון.
מסלול לא קל המשלב עתיקות (דאר א' שיח', קולמבריום, שוקת ובור מים) מעיין חבוי (עין טורה) ותצפיות נוף מרשימות.
ניתן גם להוסיף עליה לחורבת טורה.
מסלול מומלץ!

@ לחורבת עיטאב עד החורבה וחזרה. מסלול קל יותר, המשלב תצפיות יפות, מערות כוכים, חורבה מערה ארוכה (70 מ'!) ועין חוד.
אפשר אח"כ עם הרכב להגיע לנחל המערה מלמטה, מזנוח וללכת עד מערת התאומים.

@ מהישוב נטף למעיינות נטף וכפירה וחזרה לנטף. נוף ומעיינות, מסלול ברמת קושי בינונית.

@ מחורבת חנות דרך עיינות מטע, עליה לחורבת דרבן וחזרה דרך עין אוזן. מסלול המשלב מעיינות, נוף וחורבות מעניינות (בחורבת חנות -רצפת פסיפס), מסלול ברמת קושי בינונית.

@ התחלה בהר יעלה, ירידה בנחל דולב וחזרה מנהלתית על דרך עפר לרכב. פריחה, עתיקות חבויות. מסלול ברמת קושי בינונית.

Maverick89

New member
תודה! זה יספיק להרבה זמן.

בחורבת עיטאב הייתי פעם, לא כל כך אהבתי.

למעלה