טו..טו..טו..קולו קולו..קטר קיטור חדש בארץ!

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member
כל הכבוד לכל העושים! אני כבר רואה שצריך

חדש ישן..
הלא ייאמן קרה!
קטר 8F זהה ל 70414 שנרכש בבריטניה נחת הבוקר בנמל אשדוד!
הקטר מיועד למוזיאון בבאר שבע.
קטר אמיתי אמיתי!
אני מקווה שתמונות מהארץ יהיו בהמשך כי כוחותינו בנמל אבל הנה תמונה שלו ארוז בבריטניה לקראת היציאה לארת (כולל הטנדר).
התמונה מכאן
כל הכבוד לכל העושים! אני כבר רואה שצריך
לארגן חבילה תיירותית ברכבת:

מוזיאון הרכבת בחיפה
נסיעה בקו מחיפה לירושלים
ביקור בגן החיות התנכ"י וכמובן בעיר עצמה
נסיעה בקו מירושלים לבאר שבע למוזיאון

משה343

New member
מישהו יכול לזהות את סוג קטר הקיטור בסרטון?...

חדש ישן..
הלא ייאמן קרה!
קטר אמיתי אמיתי!
אני מקווה שתמונות מהארץ יהיו בהמשך כי כוחותינו בנמל אבל הנה תמונה שלו ארוז בבריטניה לקראת היציאה לארת (כולל הטנדר).
התמונה מכאן
האם זהו דגם שדומה לקטר שהגיע לארץ ?

קטרי קיטור ברומניה

האם זהו דגם שדומה לקטר שהגיע לארץ ?

קטרי קיטור ברומניה
ברומניה לא פעלו או פועלים קטרי קיטור מסוגים שפעלו בארץ או דומים להם (אם כי כמובן שכל קטרי הקיטור דומים בהיבטים מסויימים אחד לשני)

חן, כל הכבוד! שיחקת אותה בערוץ 2!

חדש ישן..
הלא ייאמן קרה!
קטר אמיתי אמיתי!
התמונה מכאן
שידור נחמד חוץ מזה שהם הטילו ספק בקיומו של 70414....

כתבה מאוד מאכזבת ! פשוט חבל !!! לא

שידור נחמד חוץ מזה שהם הטילו ספק בקיומו של 70414....
נתנו לחן לדבר מספיק וקטעו אותו באמצע. לא נתנו לשמעון כמעט לדבר ! העריכה היתה מאוד גרועה.
חוץ מזה: הקריין אמר ש-70414 היה האחרון......עוד טעות נוראה. 70414 לא היה אפילו בין חמשת האחרונים.....קיים ויכוח אם היה זה קטר מס' 21 או קטר מס' 901 כאחרון קטרי הקיטור. בכל מקרה - קטר מס' 21 השתתף בטקס הוצאת קטר הקיטור האחרון משרות ביום שישי - 27.02.1959 - במוסך לוד, שעה ש- 70414 היה כבר מושבת.....בסרטון ניתן להבחין גם בקטר אסלינגן מס' 227...
לפי הגזית - קטר הקיטור האחרון היה 901 שעוד הופעל בעיתוקים בחודש אוגוסט 1959. בארכיון הרכבת קיימים קלסרי הנפקת דלק ומים לקטרי הקיטור. על-פיהם אפשר לחשוב מי היה הקיטור האחרון אם כי גם בהם נתגלו אי אלו סתירות.
בכתבה היה יותר מדי רוביק דניאלוביץ ופחות מאוד חובבי רכבת מקצועיים. מרגיז אותי שלא נתנו לחן לומר את דבריו !

fireman

New member
בעל המאה הוא בעל הדעה

נתנו לחן לדבר מספיק וקטעו אותו באמצע. לא נתנו לשמעון כמעט לדבר ! העריכה היתה מאוד גרועה.
חוץ מזה: הקריין אמר ש-70414 היה האחרון......עוד טעות נוראה. 70414 לא היה אפילו בין חמשת האחרונים.....קיים ויכוח אם היה זה קטר מס' 21 או קטר מס' 901 כאחרון קטרי הקיטור. בכל מקרה - קטר מס' 21 השתתף בטקס הוצאת קטר הקיטור האחרון משרות ביום שישי - 27.02.1959 - במוסך לוד, שעה ש- 70414 היה כבר מושבת.....בסרטון ניתן להבחין גם בקטר אסלינגן מס' 227...
לפי הגזית - קטר הקיטור האחרון היה 901 שעוד הופעל בעיתוקים בחודש אוגוסט 1959. בארכיון הרכבת קיימים קלסרי הנפקת דלק ומים לקטרי הקיטור. על-פיהם אפשר לחשוב מי היה הקיטור האחרון אם כי גם בהם נתגלו אי אלו סתירות.
בכתבה היה יותר מדי רוביק דניאלוביץ ופחות מאוד חובבי רכבת מקצועיים. מרגיז אותי שלא נתנו לחן לומר את דבריו !
בעל המאה הוא בעל הדעה
כשתשובה מוכר בניין בניו יורק מראיינים את העו"ד שערך את החוזה?
לא, מראיינים את יצחק תשובה.

שאפו על המאמץ ועל ההישגים של חן מלינג, בתור אחד שזכה לשוחח עם חן לפחות פעם או פעמיים בחייו יכול להעיד על צניעותו של מכובדנו, עוד כתבה או פחות כתבה לא תשנה במאומה את מה שכולנו יודעים ומוקירים על פועלו של חן.

יישר כוח.

וכבוד גם לראש העיר שבלעדיו הקטר לא היה כאן!

בעל המאה הוא בעל הדעה
כשתשובה מוכר בניין בניו יורק מראיינים את העו"ד שערך את החוזה?
לא, מראיינים את יצחק תשובה.

שאפו על המאמץ ועל ההישגים של חן מלינג, בתור אחד שזכה לשוחח עם חן לפחות פעם או פעמיים בחייו יכול להעיד על צניעותו של מכובדנו, עוד כתבה או פחות כתבה לא תשנה במאומה את מה שכולנו יודעים ומוקירים על פועלו של חן.

יישר כוח.
וכבוד גם לראש העיר שבלעדיו הקטר לא היה כאן!

jumbo701

New member
הקטר שצולם לסרטון הוא בכלל 70414? לפי מה שאני

יודע אז זה בכלל 70388 שהוסב מספרית לסרטון של חפר

70513, 70414 היה בסדנא באותה עת

70513, 70414 היה בסדנא באותה עת
לגבי מחר, אני מתייצב בסביבות 0730-0800 בתחנה הטורקית בבאר שבע.

הקטר בסרטון הוא 70513 שעליו הודבקו

הקטר בסרטון הוא 70513 שעליו הודבקו
מדבקות של 414. אריק לביא סיפר לי בזמנו כי המספרים אפילו עברו גיהוץ קל כדי שצבעם יתאים לספרות 70. זה לא הצליח ואז הדביקו מדבקה אחת גדולה מגוהצת של כל מספר הקטר. באחד מתיקי ארכיון הרכבת הופיע שקטר מס' 70414 היה בטיפול כלשהוא בעת ההסרטה ונאלצו למצוא קטר מחליף. למעשה קטר 70414 כבר היה מושבת בעת צילום הסרט.
להלן קטע הקשור לענין וההסבר אחריו:
קטר מס' 70414 מופיע כמוצב במוסכי הרכבת בלוד ביום 18.12.1955 וכקטר שלא בוצע בו בדק כללי מזה זמן רב ולפיכך השימוש בו יתבצע עד שלא יהיה עוד צורך בו. (אסמכתא: פרוטוקול ישיבת הנהלה מס' 86 מיום 18.12.1955, תיק: פ/ 47, אר"י).
מתי שהוא בסוף 1956 ארעה תקלה גדולה בקטר והוא נזקק לטיפול גדול. בשנת 1957-8 הוא שכב תקופה ארוכה בסדנאות ורק שנים רבות אח"כ הבנתי שהיה ניסיון לתקנו - ניסיון שלא צלח או שלא השקיעו בו עקב ההחלטה הנ"ל.
לפיכך, סיפר לי לביא, כי היתה דרישה מאת ההפקה לקבל את ה-8F שהיה במצב הטוב ביותר. זה היה 70513 וההמשך ידוע.
אכן מה שאתה יודע נכון מאוד למעט המספר: היה זה 513 ולא 388.
השיר כבר היה כתוב על 414 בעת כל הראורגניזצייה של מי יהיה הקטר בסרטון למרות שניתן היה לשיר אותו גם על 513 בלי בעיה...

makiko

New member
כל הכבוד!!! אז מהו מצאי קטרי הקיטור בארץ כעת?

חדש ישן..
הלא ייאמן קרה!
קטר אמיתי אמיתי!
התמונה מכאן
כל הכבוד!!! אז מהו מצאי קטרי הקיטור בארץ כעת?

makiko

New member
אני מפ"ת, והייתי מחליף את ראש העיר שלנו בשחצן

שלושה: 7, 10, 341.
הראשון בקיבוץ גשר עם מנוע דיזל של קוטפת...
השני במוזיאון הרכבת בחיפה מזרח,
והשלישי יגיע השבוע אל השחצן מבאר-שבע.
אני מפ"ת, והייתי מחליף את ראש העיר שלנו בשחצן
מבלי לחשוב פעמים!

ראיתי את הכתבה

שלושה: 7, 10, 341.
הראשון בקיבוץ גשר עם מנוע דיזל של קוטפת...
השני במוזיאון הרכבת בחיפה מזרח,
והשלישי יגיע השבוע אל השחצן מבאר-שבע.
ראיתי את הכתבה
הציגו גם חלק מהסרטון של השיר (שגם בו הקטר לא היה המדובר המקורי), ראש העיר דיבר על קטר מקורי אבל נזהר לא לאמר שזה המקורי המדובר.
לפי מבנה המסילה ששתלו בחזית התחנה בבאר שבע, זו עומדת לפי מה שנראה להיות מסילת תצוגה ולא לנסיעה (גם הפסים די עקומים).

מצב הקטר בהחלט נראה רע מאוד, מי הולך להיות המשפץ, ידוע ? (אני מבין שעין שמר לא בחשבון....)

אגב, שום שם לא הוזכר לכל אורך הכתבה, פרט לשני הותיקים שלא נראה שידעו הרבה על המתרחש סביבם, לא אז ולא עתה.....
אם אצליח להשיג חבר עם רכב במוצאי שבת, נגיע או לאשדוד או לבאר שבע לצלם.

jumbo701

New member
התינוק בא הביתה-לוז:

חדש ישן..
הלא ייאמן קרה!
קטר אמיתי אמיתי!
התמונה מכאן
התינוק בא הביתה-לוז:
10:45-הטנדר נוגע במסילה
11:45-גלגל קידמי של הקטר נוגע במסילה
12:06- גלגל אחורי נושק...הקטר כולו במצב רגיעה

מצב
הנושא נעול.
למעלה