טור של עירית לינור שכל כך עיצבן אותי!!

אתינקה2

New member
טור של עירית לינור שכל כך עיצבן אותי!!

היי.. אני אמא מיועדת. לא כותבת פה בדר"כ , יותר קוראת.
אתמול קראתי בNRG את הטור הזה על פונדקאות. הטור נכתב בעקבות הפונדקאות לגייז בארץ אך דיבר הרבה על פונדקאות בכלל.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/530/805.html?hp=1&cat=479&loc=9
לקרוא להליך הזה זנות ? סחר בבני אדם או סחר באיברים??

אני כל כך לא רואה את התהליך הזה ככה וממש קשה לי עם דעות כאלה.. רק לקרוא את הטוקבקים ולבכות..
כל כך הרבה אנשים חושבים את הדברים האלה שזה כל כך מכעיס!
אני ובעלי רק בתחילת הדרך (תחילת הריון..) ועם כל החשש והמתח והמורכבות הנפשית שכרוכה בתהליך הזה, אני עכשיו בסערת רגשות- מה יהיה אחרי הלידה? איך מתמודדים עם דעות והערות של אנשים חשוכים כאלו?
כמובן שזה לא מה שישבור אותי ואני מעדיפה להתמודד עם התגובות האלה עם ילד ביד ולא במצב שאני נמצאת בו כבר כמה וכמה שנים..
אבל אין ספק שקריאת הדברים האלו וקריאת הטוקבקים הצליחה להשפיע עליי..

חבל על העצבים

הטפשה הזאת לא שווה אותם.
הדעות שלה מוכרות וידועות, זה לא פעם ראשונה שהיא משמיעה אותם.
תמיד יהיו אנשים יפי-נפש שישמיצו, ילכלכו ולא יפרגנו.
עדיף להתעלם, תאמיני לי. חבל על העצבים שלנו...

בתיה א

New member
מאד מבינה אותך

בתור אמא לילד מהליך פונדקאות, גם אותי כל פעם מחדש מכעיס לשמוע את זה (עירית לינור כבר כמה פעמים אמרה את זה).
מילא בשם עצמי, אבל אני במיוחד נעלבת בשם הפונדקאיות המדהימות - רק לחשוב איזו השוואה היא עושה.
זה מראה על חוסר הבנה עצום של כל התהליך.

בכל מקרה - לגבי תגובות הסביבה - אני הרגשתי שקיבלתי רק תמיכה, עידוד ופירגון (וגם סקרנות כמובן).
אחרי כל השנים שחיכינו לרגע הזה, כולם מאד שמחו איתנו.
אף אחד אף פעם לא רמז או אמר שום דבר אפילו קרוב לזה.
יכול להיות שיש אנשים שחושבים ככה, אבל הם כנראה לא מעיזים להגיד את זה בפרצוף.
אז ממליצה לך מאד לא לדאוג מהתגובות.
רוב הסיכויים שלא תשמעי דברים כאלה מאף אחד (ומה שאנשים חושבים בפנים - בעיה שלהם).
הרבה הצלחה בהמשך.
שיעבור הריון תקין וקל והכי חשוב התוצאה המדהימה בסוף.

talbensh

New member
בורות...

גם אני קראתי את הטור שלה והתעצבנתי. עצם ההשוואה של פונדקאות לתופעות כל כך בזויות ונוראיות מראה רק על דבר אחד - בורות.
ברור לי מעל כל ספק שאם היא הייתה מכירה באופן אישי זוג הורים, פונדקאית או לחילופין לא הייתה יכולה להביא ילדים לעולם היא לא הייתה כותבת את ערמת השטויות האלה.
ממש ממש לא לקחת ללב. זה שיש בעולם הזה אנשים בורים זה לא בעיה שלנו... אנחנו פה יודעות (ויודעים) עד כמה התהליך הזה הוא חשוב ונפלא לשני הצדדים המעורבים בו.

מירבי*

New member
אכן מעצבן

קראתי את מה שכתבה. היא לא חידשה כלום, מדי פעם היא מתעוררת עם דעות חשוכות כאלה ואחרות.
היא ידועה בדיעותיה הקיצוניות, המניע שלה הוא פמיניסטי כביכול ואני חושבת שאין דבר יותר פמיניסטי מתהליך פונדקאות בו אישה אחת מסייעת לאחרת להגשים את החלום שלה וזה עובד נהדר לשני הכיוונים.
רוב האנשים מגיבים בחיוב ובהתרגשות לנושא הפונדקאות אבל אי אפשר לחשוב ולקוות שעל נושא כל כך מיוחד ומורכב יהיה קונצנזוס.

libi76

New member
היי אתינקה

אני מבינה את התחושות שלך גם אותי זה מכעיס אבל...
אני כפונדקאית במ'יל יכולה לומר לך שהתגובות שאני חוויתי מהסביבה הקרובה ובכלל היו מדהימות!!!
עד היום שאני מספרת אני מקבלת יחס של מינימוםממש ככה
אז וכל תומכיה יכולים וסליחה על הבוטות להכנס לי לת...ת

במבינו6

New member
וואו

אני מאוד מקווה להיות בקרוב פונדקאית וזה היה ממש מזעזע לקרוא את דעתה. אבל מצד שני, כבעלת תואר שני בסוציולוגיה חינוך ועוד דברים, אני מבינה את האסכולה שלה. היא פשוט לקחה את זה לצד הקיצוני ביותר ולדעתי גם הממש ממש לא נכון. אמנם לא חוויתי את העניין עדיין אבל אני בטוחה שאני רוצה ולא מרגישה כלל שאני מוכרת את גופי או 'זונה'. פשוט מזעזע לקרוא דברים כאלו מאישה.
בנות, קצת פמניסטיות, אנחנו אלו שמובילות מהלכים ולא כמו פעם מובלות. סליחה, ומה עם אותן עקרות בית שמקבלות כסף מהבעל, האישה או מה שלא יהיה? גם הן מוכרות את עצמן כדי לשרת את הבעל?!!!
ומה עם אותן נשים שעובדות שעות מטורפות ולא מביאות ילדים, גם הן מוכרות את עצמן?!!!
בנות, תפרגנו לעצמכן, אתן חזקות, יוצרות חיים בשותפות וחולקות גוף ונפש למטרה קדושה מאין כמותה!

בונונית

New member
אני לא מתפלאה הבורות חוגגת בטירוף

בתור פונדקאית שגאה בתהליך שעברתי לקחתי על עצמי יוזמה ושיתפתי את החוויות שלי מהתהליך( כפונדקאית), העליתי את המודעות לגבי הפונדקאות בפורמים בפייסבוק שבעקבותיו הפכו כמה בנות לפונדקאיות בעצמן והורדתי כמה וכמה פוסטים של נשים שהבורות חגגה אצלן ,הראיתי להן שפונדקאות זה ממש לא זנות, ממש לא סחר באיברים וממש אבל ממש לא ניצול . אני יכולה להגיד שקיבלתי הרבה מאוד תמיכה והיה כיף לשתף אבל בעיקר לסתום את הפה של אותם אנשים שרושמים רע על פונדקאיות או הורים מיועדים, לצערינו הרב המודעות לגביי הפונדקאות היא מעטה ויש המון בורות על תתני לאותם טוקבקים להשפיע עלייך והכי חשוב בהצלחה בתהליך המדהים .

למעלה