טור דה בית שמש ה-4, יום שישי הקרוב

eitanh69

New member
טור דה בית שמש ה-4, יום שישי הקרוב

מרוץ אופני כביש טור דה בית שמש ה- IV: יום שישי 04.09.09, בארגון מועדון אופניים רוכבי שמשון (ע.ר) עיריית בית שמש, פורום אופניים בית שמש – יהודה מועדון אופניים רוכבי שמשון שמחים להזמין את כולכם למרוץ בית שמש הרביעי.ציבור הרוכבים מוזמן להגיע ולהתחרות במסלול טור דה בית שמש, אנחנו מזמינים גם רוכבים שאינם תחרותיים להגיע לצפות ולעודד את המתחרים. אורך הקפה ונקודת כינוס: 2.38 ק"מ, גן פסגות השבע (מגדל המים), שד' לוי אשכול, החניה באזור המסחרי של שכונת מנוחה ונחלה וברחובות התבור, דרך יצחק רבין ושדרות בן-זאב. זינוקים: בין השעות 07:00-11:30, טקסי חלוקת גביעים ומדליות בשעה 10:30 ובשעה 12:00, בטכסי חלוקת הפרסים יכבדו אותנו בנוכחותם שגרירת בלגיה ושגריר צרפת, מקצה עממי לכל המשפחה ייצא בשעה 12:15. תקנון התחרויות מופיע באתר איגוד האופניים www.ofanaim.org.il. הרשמה:רשאים להשתתף חברי איגוד תחרותיים לעונת 2009 וגם כל רוכב בעל ביטוח תאונות אישיות תקף ואישור בדיקה רפואית תקפה ממכון לרפואת ספורט המעיד על כך שהוא כשיר להשתתף בתחרויות ספורט על פי חוק הספורט. רוכבים ללא אישור זה לא יוכלו להתחרות, הרשמה מוקדמת באתר www.shvoong.co.il ההרשמה תסתיים ביום ד' 02.9.09 בשעה 22:00. דמי השתתפות: חברי איגוד תחרותיים 80 ₪, חיילים בסדיר/ילדים/אפרוחים/קטקטים חברי איגוד 50 ₪. לפרטים נוספים איתן חברוני, מנהל מועדון רוכבי שמשון (ע.ר) 0506238266

fishbain moti

New member
טור דה פ"ת

אולי די לקרוא לכל מרוץ ישראלי של שעה וחצי "טור"...

מה בדיוק השגת בתגובה הזאת?

למה תמיד חייבים לקטול ולזלזל? במקום לפרגן לפעילות המבורכת של המועדון בבית שמש ומה אכפת לך איך קוראים לזה? מדובר בפעילויות מבורכות וחלקן למען אוכלוסיות נהדרות של רוכבים העוסקים בספורט דבר שאינו מובן מאליו עבור כל אדם אני מציע שבמקום להגיב ככה תבוא לרכב בטור דה בית שמש או בטור דה תרום אולי תלמד משהו חדש אידוב תורן

fishbain moti

New member
ובכל זאת

היי אידוב, אני מפרגן מאד לכל פעילות קהילתית מכל תחום שהוא ובדיוק מהסיבה הזו אני מאמין שמארגנים שרוצים לכבד את האירוע שהם מפיקים יכולים לנסות לחשוב על שם פרופורציונלי יותר מ"טור דה" (אולי משהו בעברית). לדעתי, מארגנים של פעילות חשובה צריכים להשקיע יותר משתי דקות בכדי למצוא שם מתאים לאותה פעילות, לקרוא למרוץ חשוב "טור דה" מרמז בעני על זלזול והפחתת החשיבות של האירוע מצד המארגנים ומציג אותו כקוריוז כלפי המתבונן מהצד. שוב לדעתי, ריבוי המרוצים הישראלים המתהדרים בשם "טור דה" ראוי לחשיבה מחודשת, אחרי הכל, רובינו נוסעים בכל בוקר לעבודה ובכל זאת לא קוראים לזה- "פאריס-דאקר". לגבי הערתך-" אולי תלמד משהו חדש", העברתי לך מסר אישי, אני מקווה שגם אתה תלמד ממנו משהו חדש. מוטי.

inspired rider

New member
מירוץ סובב בית שמש נשמע יותר טוב...

כי טור דה בית שמש הוא בעל אותה משמעות! ברגוע מוטי! רז.

fishbain moti

New member
נשמע מצויין

גם עברית וגם לא מגמד את האירוע היחס ל-טור דה פראנס... מוטי.

התגובה הזאת נשמעת אחרת לגמרי ממה שזרקת קודם

... כלאחר יד. ובכל זאת, באירועים הללו מושקעת מחשבה רבה והמון רצון טוב ומאמץ של הרבה אנשים למען אנשים אחרים. חלק ניכר מהפעילויות הללו נעשה ללא תמורה, לפחות ללא תמורה כספית אף שבמובן הרגשי יש לכך תמורה מלאה. אני מכבד את דעתך אך הסגנון היה קצר ומיותר בעיני. אף אחד לא חייב לבוא ולהתגייב ולרכב ברכיבות הללו, כל אחד רשאי לבחור את מה שמתאים לו. מאידך הזלזול וההתנגדות שלעיתים מבטאים כאן (ולא רק בהודעה שלך) הינם קצת מיותרים בעיני. מועדון הרוכבים של בית שמש אשר מארגן את "טור דה בית שמש" אינו מוכר לי מקרוב אולם אני מכיר את מי שמוביל אותו ומדובר באיש יקר ונהדר שעושה פעילות מבורכת ללא תמורה רבה בין השאר באזור שבו חלק מן האוכלוסיה זקוקה מאד לפעילות חיובית שכזאת. על כן אני נזעק כשאני רואה תגובות שאינן מפרגנות. מסע האופניים "טור דה תרום" הוא פעילות מבורכת ומופלאה בעיני והיא נעשית עבור קבוצת אנשים נהדרת העוסקת בספורט אתגרי כחלק מתהליך שיקום הייתי מאד שמח לראות את קהילת רוכבי הכביש מתגייסת למען המטרות הללו ונותנת קצת מעצמה כל אחד מאיתנו אוהב "לתת בראש" ברכיבה ולהנות ממנה לפעמים אפשר לעשות את זה יחד עם מעשה למען מישהו אחר מכיוון שהתגובה (כמעט היחידה) הייתה של חוסר פרגון ראיתי לנכון להגיב יום טוב אידוב (בוא לרכב בטור דה תרום או בטור דה בית שמש אני בטוח שלא טור-דה-תתאכזב) יום מבורך

shaq diesel

New member
נעשה לכם סדר

מבחינה מילולית אין בעיה עם tour, כי זה באמת סיבוב, ולא במשמעות האנגלית דוקא של סיור. אם יש בעיה זה הצורך להשתמש במילים לועזיות כשיש בעברית מספיק. tour זה לא איזה סוג של רקמה במוח שצריך לחשוב על שם בשבילו. אבל מה נאמר כשבתל-אביב אומרים "לייטר" במקום אחר כך. ואומרים "סיי" במקום אמירה. ועוד רבות. וזה לא נכתב נגד המירוץ מחר בבית שמש שבאמת לא משנה איך קוראים לו. אפשר גם לקרוא לו טור-דה-בית-שימוש מצדי. סתם ניצלתי את הבמה. אבשלום.

תגובות כאלה מחזקות אצלי את התחושה שקיימת זמן

הסייפא של ההודעה שלך עם העיוות הבוטה של שם התחרות בבית שמש הבאיה אותי שוב לתחושה שאוכלוסיית רוכבי הכביש מונה יותר מידי אנשים שמאוהבים בעיקר בעצמם באופניים היפות שלהם בבגדי הרכיבה היפים ברגליים המגולחות בגאדג'טים למינהם במשקפי השמש הקוליות במשפטים השנונים על עברית בציטוטים מתוחכמים בשנינות המופלאה איפה קצת פרגון? דרך ארץ? כבוד לזולת? אהבת חינם? משהו למען השם חוץ מהרכיבה עצמה לא כולם כאלה אבל יותר מידי! ויותר מידי ביטוי לכך ניתן כאן

shaq diesel

New member
טעית בבן-אדם

תביט בהיסטוריה של מה ששמתי באתר כאן, ותראה, סעיף סעיף, איך אני יחד איתך בכל מה שקשור לאופניים ולרכיבה. ולא נראה לי שזה קשור לאהבה עצמית. יותר אהבה עברית. להגיד בית שימוש זה פשוט, בהומור בית שימוש, השם שאנחנו קוראים לבית שמש, בגלל צורת הנהיגה שם, במיוחד באיזור התעשייה. מודה שזו לא פסגת השנינות, אבל לצחוק על טבריינים אפשר וזה אסור? מקום מגעיל האיזור תעשייה וכביש 38, וחבל שצריך לעבור שם בין נס הרים לרמת רזיאל. אפילו יש כביש חדש יחסית וקטוע מסיבות פוליטיות שעוקף את המטרד הזה, ובחצי שנה האחרונה אנחנו חותכים משם, למרות שצריך לרדת מהאופניים בחצץ. זה לא אישי, ועמוס עוז התחיל. (פה ושם בארץ ישראל, 1982). ושוב להבהיר, כי אנשים נורא אוהבים להיעלב: השם שניתן לתחרות הוא מצויין. התחרות מתבצעת כבר מספר שנים וגם זה מצויין. הייתי צריך לכתוב בפורום שפה עברית, אבל שם אני יותר מדי קוּל.

דרך ארץ זה לא רק לרכיבות אלא גם בין בני אדם..

שלא אובן חלילה לא נכון, לא מתכוון לחנך כאן אף אחד גם אני רוכב כביש ומכיר היטב את העלייה לנס הרים כולל המעבר הלא נעים באזוה"ת של בית שמש אם תוך כדי רכיבה אני זורק קללה בייני לבין עצמי על הסכנה או על הכביש הבעייתי הזה אזי רק אני שומע לא הייתי אומר דבר כזה בפורום ציבורי לא מדובר כאן בעלבון אישי שהרי אני לא גר בבית שמש ואין לי שום קשר לטור דה בית שמש פרט לכך שבמקרה אני מכיר את אחד המארגנים אבל לזרוק כלאחר יד מילים של בית שימוש בהקשר של פעילות מבורכת כל כך... נראה לי בעייתי כמעט לא ראיתי בפורום תגובות חיוביות על הפעילויות המבורכות הללו אלא בעיקר טענות ומענות על השם ועל כל השאר... וחבל שזה כך קהילת רוכבי הכביש גדולה מאד ויכולה לסייע בהמון דרכים אפילו בעצם הגעתינו לאירועים כאלה אנו יכולים לספק תמיכה מוראלית וצבע נוסף לאירוע חשוב אז אני מקווה שבמקום לקטול, אנשים יקומו ויעשו ויבואו לתמוך ולהנות נתראה ברכיבות שבת שלום

forester404

New member
זה פורום ציבורי

תמיד יהיו פוסטים שלא כל אחד יאהב. היה פה די משעמם אם הכל היה מצופה בסוכר...

ציפו בסוכר זה טוב לעוגות...

אין לי רצון לנתנצח עם אף אחד מכם מאידך התגובות כאן הזמינו את תגובתי לא צריך פורום מצופה סוכר, זה מתאים לתחום הקונדיטאות אבל קצת כבוד לזולת ופרגון לא יזיקו לנו כאן כתחליף לחוסר הרגישות שמבוטא כאן שבת שלום

nzhria

New member
טוב אז אם כבר בעברית עסקינן, שימו לב לשנינות

הלא אנו נוהגים לומר TOUR ולכתוב אותו בעברית כ "טור" עם האות ט', אבל רצה הגורל והמילה תור קיימת בשפתנו אנו, היא בעלת שתי משמעויות האחת היא סוג של יונה, כמובן שלא קשור אלינו, אך משמעותה הנוספת של המילה היא לטייל, לסוב, לשוח... ולכן מעתה אימרו TOUR BEIT SHEMESH וכיתבו "תור את בית שמש" (בציווי) וחידלו לומר טור דה בית שמש, ובעיקר היזהרו בלשונכם שלא לסכל את המילה "את" במילה "דה" שכן זו מילה בלע"ז מהסוג הקשה ביותר, המעלה כמובן קונטציה מיידית של ארץ האופניים צרפת, ועל מנת שלא יאמרו המלעיזים שמנסים אנו להתדמות לאותם גווים גדולים וחזקים אליהם אנו נושאים את עינינו. נ.ב - אם זה לא היה מרוץ סיבובים, התגובה לעיל הייתה נחסכת מכם ...כי הייתי מתחרה עכשיו

fgc

New member
קרוב למרכז

פרסים, ארגון של עמותה לקידום האופניים באזור, סגירת כבישים, בתוך עיר, תחרות!!!!!!!!!!!!! מה חסר ...רוכבים קדימה חברה לא נשאר הרבה זמן לסוף העונה ההרשמה עד 22:00

aabramovich

New member
תוצאות?!

למעלה