טוקסופלסמה

דוז7

New member
טוקסופלסמה

אני בשבוע 4 להריון שני.
יש לי חתולים בבית שרוב הזמן חיים בחוץ. גם עושים את הצרכים שלהם בחוץ. כלומר, אין לי מגע עם הצרכים שלהם בארגז חול בבית או משהו כזה.
גם לפני ההריון הקודם (לפני 8 שנים) היו לי חתולים (אותו החתול), ואינני מחוסנת לטוקסופלסמה.
הבוקר החתול שרט אותי, שריטה קלה. ניקיתי מייד עם סבון ואף חיטאתי את המקום. ואני בכל זאת לא שקטה.
האם עליי להיות מודאגת? מה עליי לעשות כעת ובכלל מה סיכויי ההדבקה מחתולים?
תודה וחג שמח.

פwוט אני

New member
לא לדאוג יותר מידי...

הרופא שלי הסביר לי שטוקסופלזמה זה חיידק יחסית נדיר אצל בעלי חיים בארץ. הוא אמר שהרבה יותר סביר שהדבקה תגיע מבשר נגוע, ומירקות שלא נשטפו היטב למשל, ולא מהחתול הביתי.
בכל מקרה, כדי להיות רגועה, כדאי שתבקשי מהרופא שלך הפניה לבדיקת דם. (אני עשיתי שתי בדיקות טוקסופלזמה במהלך ההריון, שתיהן שליליות.)

אי אפשר להדבק בטוקסו משריטה

אני יודעת את זה מניסיון אישי כיוון שבהריון הקודם נשרטתי ע"י חתול רחוב שהאכלתי בשבוע 6. שריטה עמוקה שהצריכה טיפול רפואי למזלי היה לי חיסון טטנוס בתוקף.

כדי להדבק בטוקסו צריך לאכול משהו נגוע - למשל שיהיו לך שאריות צואה (שעמדו 24-48 שעות באויר) של חתול חולה מתחת לציפורניים. יותר סביר שזה יקרה ממשחק בארגז חול שכונתי עם הילד שלך מאשר בבית. קשה יחסית להדבק בטוקסו מחתולים, וקל יותר להדבק מבשר שלא בושל עד הסוף או מפירות וירקות שלא נישטפו היטב.

אפשר תמיד לבדוק אם החתול הביתי שלך נשא לטוקסו. שלי (זצ"ל) לא הייתה ולכן לא הייתה בעיה. לא כל חתול הוא נשא של טוקסו.

אני מצרפת לך לינק בנושא http://www.regevet.com/articles_view.asp?id=62&category=136_, 136_138_, 136_140_

הריון קל, בריא ועגול!

ט ו ש ה

New member
סיכוי ההדבקה משריטה הוא 0.

הדבקה בטוקסופלזמה היא דרך צואה ודרך מערכת העיכול. כלומר, מגע של צואת חתול נגוע באצבעות, ואז (נגיד) להכניס אצבעות לפה, וגם אז זה לא בהכרח ידביק אותך.
אותי, בהריון, נשך חתול ברמה שהצריכה אשפוז, אנטיבויטקה לוריד וניתוח לאיחוי הרקמות הפגועות - ועדיין לא קיבלתי טוקסו

בקיצור, הכל בסדר

למעלה