טוב, תראו -

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
אחי - אני איתך תמים דעים בכל האחוזים שיש במחברת!

מצד אחד, באמת "פחחחח"... אבל מצד שני,
לפעמים חשוב למצות את התהליכים הפורמליים ולו כדי להגיד "מ.ש.ל.", או אפילו להעלות קצת את המודעות גם בקרב הציבור שאינו נמנה עם חובבי תח"צ, תושבי השכונות הקרובות או כוחות הבטחון חלילה.
חוץ מזה, אני ואתה הרי מאמינים שבסוף כן יהיה פה שינוי גדול. ולתחושתי, השינוי הזה מתקרב מיום ליום.
אחי - אני איתך תמים דעים בכל האחוזים שיש במחברת!

"הם מ-פ-ח-ד-י-ם"!

חבל שאתה בוחר להתנשא במקום לדון

היה די צפוי שתשתמש במילה "גזענות", נו.
השלב הבא, כנראה: "פאשיזם", כמיטב המסורת של זריקת מושגים לא קשורים שיש להם משמעות ברורה מאוד, בתור מילות גנאי... לידיעת חלק מהסובבים (אתה הרי יודע מצויין): הערבים והמוסלמים אינם "גזע". ובטח שנהגי מזרח ירושלים אינם "גזע". אבל ניחא. לא מחנכים ביום אחד אנשים שהורגלו לעולם מושגים מעוות מילדותם, כפי שפארק הסביר טוב ממני.

אבל הפוסט של דוד כפי שאני הבנתי אותו, היה יותר על התנהלות המדינה בנושא. מדינה ששוב בוחרת במודע לסכן* את אזרחיה הנאמנים לטובת לא-אזרחיה הבלתי-נאמנים בחלקם הגדול על פי סקרים אמינים. כאשר הניסיון אמור להזהיר מפני הסכנה הצפויה מהציבור הספציפי הזה במקום הספציפי הזה. וכפי שהסברתי כבר פעמיים או שלוש, אין לאף אחד שום זכות להאשים את דוד בתחושות שהוא חש בהיותו מוקף מחבלים, וכאשר מה לעשות, גם הנהגים משתייכים, במקרה או שלא במקרה, לאותה קבוצת אוכלוסייה.

* אם לא הבנת, המיניבוסים הוכנסו לנתיב בזמן שרכבות היו אמורות לנסוע עליו. וזה היה זמן די קצר לפני כניסת השבת (אם כבר מישהו מדבר פה על רגשות דתיים)... אנשים נתקעו או היו עלולים להיתקע בסביבה עוינת הודות לאותה המדינה המנסה לכאורה פשוט להתעלם מהסכנה שקיימת בסביבה זו!

ושאני אבין: האם אתה גם מהמתנגדים לבידוק מגזרי (profiling) בשדות תעופה, למשל?... אם כן, אז דע שעמדה כזאת לא ממש מקובלות בעולם המערבי, והפלא ופלא - גם לא במדינות מוסלמיות שבודקות מוסלמים, בייחוד ממדינות ספציפיות, לפעמים בצורה קצת אחרת מלא-מוסלמים (היית מאמין?!)
אין לך זכות להניח מהו "השלב הבא". אינך מכיר אותי ובטח ובטח שאינך יודע לאיזה עולם מושגים אני רגיל מילדותי.
&nbsp
השתמשתי בגזענות במובן הרחב של הכללת תכונה על ציבור. הרי לכאורה גם אנטישמיות אינה גזענות מאחר והעם היהודי אינו גזע בדיוק כמו הערבים, למרות שלרוב מוחלט של הקוראים ברור למה הכוונה.
&nbsp
עצם ההנחה שישנה סכנה מציבור כלשהו היא שגויה מיסודה. הסכנה היא מאנשים ששייכים לציבור הזה ונגדם עליך לפעול. הציבור לא אשם בכך שיש בתוכו מחבלים גם אם הציבור הזה מסכים עם מטרות הפעולה שלהם. אני לא מתפלא שדוד מרגיש את מה שהוא מרגיש. גם לא האשמתי אותו בכך. האשמתי אותו בגזענות (כן, המונח הלא מדוייק הזה), כי הוא קורא לאנשים מחבלים למרות שרובם המוחלט - אינם מחבלים וגרוע מזה, גם אין לו ראיות כלפי אותם אנשים סצפיצים שמופיעים בסרטון.
&nbsp
לגבי הסקרים האמינים שלך, מה הם בדקו בדיוק? דעות פוליטיות או השתתפות פעילה בארגוני טרור. תן לי לנחש, לא את השני.
&nbsp
האמת היא שלא הבנתי את ההיבט שאתה הצגת. אם לא ניתנה הודעה מראש על הפסקת הפעילות של הרכבת (הייתה הודעה כזו?) הרי שזה חמור גם בלי קשר לסיטואציה מסביב. בדיוק כמו שהייתי כועס אם אוטבוסים היו לפתע מפסיקים לפעול בגלל מרתון בתל אביב מבלי שהודיעו לי. אם הייתה הודעה מראש אז אני לא רואה מה הבעיה.
&nbsp
*בכל מקרה*, אין הצדקה לגזענות של דוד.
&nbsp
אני לא מתנגד לבידוק מגזרי. אבל מה הקשר להתנהגות של דוד?
&nbsp

davidfainshtein

Member
מנהל
לא באמת מעניין אותי מי אתה ועל איזה ערכים גדלת

אין לך זכות להניח מהו "השלב הבא". אינך מכיר אותי ובטח ובטח שאינך יודע לאיזה עולם מושגים אני רגיל מילדותי.
&nbsp
השתמשתי בגזענות במובן הרחב של הכללת תכונה על ציבור. הרי לכאורה גם אנטישמיות אינה גזענות מאחר והעם היהודי אינו גזע בדיוק כמו הערבים, למרות שלרוב מוחלט של הקוראים ברור למה הכוונה.
&nbsp
עצם ההנחה שישנה סכנה מציבור כלשהו היא שגויה מיסודה. הסכנה היא מאנשים ששייכים לציבור הזה ונגדם עליך לפעול. הציבור לא אשם בכך שיש בתוכו מחבלים גם אם הציבור הזה מסכים עם מטרות הפעולה שלהם. אני לא מתפלא שדוד מרגיש את מה שהוא מרגיש. גם לא האשמתי אותו בכך. האשמתי אותו בגזענות (כן, המונח הלא מדוייק הזה), כי הוא קורא לאנשים מחבלים למרות שרובם המוחלט - אינם מחבלים וגרוע מזה, גם אין לו ראיות כלפי אותם אנשים סצפיצים שמופיעים בסרטון.
&nbsp
לגבי הסקרים האמינים שלך, מה הם בדקו בדיוק? דעות פוליטיות או השתתפות פעילה בארגוני טרור. תן לי לנחש, לא את השני.
&nbsp
האמת היא שלא הבנתי את ההיבט שאתה הצגת. אם לא ניתנה הודעה מראש על הפסקת הפעילות של הרכבת (הייתה הודעה כזו?) הרי שזה חמור גם בלי קשר לסיטואציה מסביב. בדיוק כמו שהייתי כועס אם אוטבוסים היו לפתע מפסיקים לפעול בגלל מרתון בתל אביב מבלי שהודיעו לי. אם הייתה הודעה מראש אז אני לא רואה מה הבעיה.
&nbsp
*בכל מקרה*, אין הצדקה לגזענות של דוד.
&nbsp
אני לא מתנגד לבידוק מגזרי. אבל מה הקשר להתנהגות של דוד?
&nbsp
אני רואה על איזה ערכים מושתת השקפת העולם שלך. יותר נכון - לא על איזה ערכים, אלא על איזה עולם מושגים. וצר לי, אבל עולם המושגים שלך פשוט מבוסס על שקר ובורות רבות שנים שהאכילו אתכם.

הצחקת, ממש

אני רואה על איזה ערכים מושתת השקפת העולם שלך. יותר נכון - לא על איזה ערכים, אלא על איזה עולם מושגים. וצר לי, אבל עולם המושגים שלך פשוט מבוסס על שקר ובורות רבות שנים שהאכילו אתכם.
הצחקת, ממש
בתור אחד שחושב שלגור באזור כלשהו מייצר למישהו אחר ביטחון, לא נראה לי שהרווחת את הזכות לקרוא לאנשים אחרים בורים.

alantan

New member
לשטח הריבוני יש חשיבות - טועה מי שטוען בעשור-שנים האחרונים

הצחקת, ממש
בתור אחד שחושב שלגור באזור כלשהו מייצר למישהו אחר ביטחון, לא נראה לי שהרווחת את הזכות לקרוא לאנשים אחרים בורים.
שלתפיסת שטח אין כבר חשיבות כי הלוחמה היא נגד לוחמי גרילה ומחבלים.
&nbsp
אם אנשים לא יחיו בירושלים או בעוטף עזה, ישראל תאבד את הזכות לריבונות דה פקטו (לא דה יורה) באיזורים אלה, כפי שקרה שיהודים גורשו מחברון, הרובע היהודי ומגוש עציון בקום המדינה. עיניך הרואות שהמדיה אינה מכירה בנוכחות יהודים במקומות אלה בלי קשר למעמדם המשפטי.
&nbsp
אם יהודים יחיו רק באיזורים בטוחים, כלומר לא באשדוד למשל, אז גבולות החלוקה יראו נדיבים מאוד והמדינה הריבונית תחזור למשהו נוסח תכנית פיל. תנסה להרגיש בטוח בתל אביב כאשר רמלה-לוד-חולות ראשון נמצאות בידי הפדיין.

אשמח אם תסביר לי

שלתפיסת שטח אין כבר חשיבות כי הלוחמה היא נגד לוחמי גרילה ומחבלים.
&nbsp
אם אנשים לא יחיו בירושלים או בעוטף עזה, ישראל תאבד את הזכות לריבונות דה פקטו (לא דה יורה) באיזורים אלה, כפי שקרה שיהודים גורשו מחברון, הרובע היהודי ומגוש עציון בקום המדינה. עיניך הרואות שהמדיה אינה מכירה בנוכחות יהודים במקומות אלה בלי קשר למעמדם המשפטי.
&nbsp
אם יהודים יחיו רק באיזורים בטוחים, כלומר לא באשדוד למשל, אז גבולות החלוקה יראו נדיבים מאוד והמדינה הריבונית תחזור למשהו נוסח תכנית פיל. תנסה להרגיש בטוח בתל אביב כאשר רמלה-לוד-חולות ראשון נמצאות בידי הפדיין.
אשמח אם תסביר לי
"אם יהודים יחיו רק באיזורים בטוחים, כלומר לא באשדוד למשל, אז גבולות החלוקה יראו נדיבים מאוד והמדינה הריבונית תחזור למשהו נוסח תכנית פיל. תנסה להרגיש בטוח בתל אביב כאשר רמלה-לוד-חולות ראשון נמצאות בידי הפדיין."
&nbsp
למה שהמדינה הריבונית תחזור למשהו נוסח תוכנית פיל?
אני ארגיש בטוח בכל גבול אם הממשלה תעשה את עבודתה. הביטחון לא תלוי בגבולות מסויימים, אלא ביכולת של המדינה להרתיע את אויביה, בין אם הם נמצאים 5 קילומטר מתל אביב, 15, או 50. ואם הממשלה לא יכולה לעשות את זה, שוב מתנחל על שום גבעה לא יעזור.

davidfainshtein

Member
מנהל
מבין גדול באסטרטגיה אתה לא.

אשמח אם תסביר לי
"אם יהודים יחיו רק באיזורים בטוחים, כלומר לא באשדוד למשל, אז גבולות החלוקה יראו נדיבים מאוד והמדינה הריבונית תחזור למשהו נוסח תכנית פיל. תנסה להרגיש בטוח בתל אביב כאשר רמלה-לוד-חולות ראשון נמצאות בידי הפדיין."
&nbsp
למה שהמדינה הריבונית תחזור למשהו נוסח תוכנית פיל?
אני ארגיש בטוח בכל גבול אם הממשלה תעשה את עבודתה. הביטחון לא תלוי בגבולות מסויימים, אלא ביכולת של המדינה להרתיע את אויביה, בין אם הם נמצאים 5 קילומטר מתל אביב, 15, או 50. ואם הממשלה לא יכולה לעשות את זה, שוב מתנחל על שום גבעה לא יעזור.
תפתח מפה טופוגרפית של ישראל ואחרי שתעיין בה לעומק, תבוא לספר לנו כיצד בכוונתך להגן על בית הקפה האהוב עליך בעזריאלי כאשר גראדים ישוגרו אליך מכיוון הרי השומרון, למשל או מפתח תקווה.

easylivin

New member
"מה שעשינו ב-'67!.."

תפתח מפה טופוגרפית של ישראל ואחרי שתעיין בה לעומק, תבוא לספר לנו כיצד בכוונתך להגן על בית הקפה האהוב עליך בעזריאלי כאשר גראדים ישוגרו אליך מכיוון הרי השומרון, למשל או מפתח תקווה.
"מה שעשינו ב-'67!.."
Wait, OH SHI~

באותו האופן שבו אני מגן על אשקלון מפני גראדים מעזה

ירוט, התקפה והרתעה. לצערי, ממשלת ישראל טובה בעיקר בירוט. אם ממשלת ישראל תצליח להגן על אשקלון מפני עזה, היא תצליח להגן גם על כפר סבא מפני קלקיליה. אם היא לא תצליח, אז הגבולות לא משנים כי תמיד תהיה אוכלוסיה מאויימת ותושבי שדרות לא נופלים בעיני מתושבי כפר סבא.
&nbsp

davidfainshtein

Member
מנהל
וואו! יש משהו שעליו אנחנו אשכרה מסכימים!

ירוט, התקפה והרתעה. לצערי, ממשלת ישראל טובה בעיקר בירוט. אם ממשלת ישראל תצליח להגן על אשקלון מפני עזה, היא תצליח להגן גם על כפר סבא מפני קלקיליה. אם היא לא תצליח, אז הגבולות לא משנים כי תמיד תהיה אוכלוסיה מאויימת ותושבי שדרות לא נופלים בעיני מתושבי כפר סבא.
&nbsp
ממשלת ישראל באמת צריכה לעבור להתקפה שתייצר הרתעה. להיכנס באמאמא שלהם עד שיבואו עם תחתונים לבנות ויבקשו שקט.

כן. זה בדיוק מה שצריך לעשות

ממשלת ישראל באמת צריכה לעבור להתקפה שתייצר הרתעה. להיכנס באמאמא שלהם עד שיבואו עם תחתונים לבנות ויבקשו שקט.
להרוג או לשבות כל פעיל חמאס, קטן עד גדול, עד שהירי יפסק. תוך כדי, להרוס כל תשתית צבאית בעזה.
ולא צריך לשחק במשחקים כמו מצור ימי או בידוק דקדקני במיוחד של סחורות במעברים. זה ממש לא משנה אם פקח ישראלי, אירופאי או אמריקאי יעשה את הבידוק. כל עוד יש רצון לירות, יהיה ירי. הבעיה היא הרצון ומול זה צריך להתמודד. בדיוק בגלל זה ישובי גוש קטיף לא הועילו ליצירת ביטחון בעזה. לא הייתה להם שום השפעה על הרצון של הפלסטינים לירות. אבל הם כן העמידו אזרחים ישראלים ואת חיילי צהל כמו ברווזים במטווח.

mister K

New member
פה גם אני מסכים איתך לחלוטין כולל עם הסיפא

להרוג או לשבות כל פעיל חמאס, קטן עד גדול, עד שהירי יפסק. תוך כדי, להרוס כל תשתית צבאית בעזה.
ולא צריך לשחק במשחקים כמו מצור ימי או בידוק דקדקני במיוחד של סחורות במעברים. זה ממש לא משנה אם פקח ישראלי, אירופאי או אמריקאי יעשה את הבידוק. כל עוד יש רצון לירות, יהיה ירי. הבעיה היא הרצון ומול זה צריך להתמודד. בדיוק בגלל זה ישובי גוש קטיף לא הועילו ליצירת ביטחון בעזה. לא הייתה להם שום השפעה על הרצון של הפלסטינים לירות. אבל הם כן העמידו אזרחים ישראלים ואת חיילי צהל כמו ברווזים במטווח.
אני אומר את זה הן בתור חייל סדיר ששירת בעזה האיומה שפשוט לא היה לנו מה לחפש בה, והן בתור חייל מילואים שהשתתף במבצע צוק איתן הרפה שהיה פשוט ביזבוז מוחלט מבחינה מבצעית.
ירי היה גם כשהיינו בפנים, גם אחרי שיצאנו וגם בעתיד... עד שנשים לזה סוף אחת ולתמיד.

הכל נכון חוץ מ "אחת ולתמיד"

אני אומר את זה הן בתור חייל סדיר ששירת בעזה האיומה שפשוט לא היה לנו מה לחפש בה, והן בתור חייל מילואים שהשתתף במבצע צוק איתן הרפה שהיה פשוט ביזבוז מוחלט מבחינה מבצעית.
ירי היה גם כשהיינו בפנים, גם אחרי שיצאנו וגם בעתיד... עד שנשים לזה סוף אחת ולתמיד.
שאני לא רואה אותו קורה כל עוד אין שינוי מהותי בחברה הפלסטינית והשינוי הזה לא יושג על ידי צה"ל.

mister K

New member
גם אני חושב שתושבי עזה הם אלה שצריכים להפיל את חמאס

שאני לא רואה אותו קורה כל עוד אין שינוי מהותי בחברה הפלסטינית והשינוי הזה לא יושג על ידי צה"ל.
גם אני חושב שתושבי עזה הם אלה שצריכים להפיל את חמאס
אבל ישראל היא זו שתפקידה להחליש אותו ואת כל שאר הגורמים הרדיקליים ששולטים בעזה. גם מצרים בהחלט יכולה לעזור בזה וגם לה יש אינטרס.
לעניין צוק איתן, במלחמה צריך להילחם ולא לעצור את המומנט כל שנייה להפסקת אש. או שנלחמים כמו שצריך, או שלא נלחמים בכלל. חיילי צה"ל לא צריכים להיות ברווזים במטווח של פצמ"רים, רק כי ביבי רוצה להגיד "תחזיקו אותי". בסופו של דבר המצב נשאר בדיוק כפי שהיה קודם אחרי שני מבצעים, עשרות הרוגים ישראלים ונזק כלכלי אדיר.

alantan

New member
הגבולות משנים והתושבים מגדירים את הגבולות הלגיטימיים

&nbsp
מה שאפשר להבין מדבריך הוא שאם הגבול יעבור בין אשדוד לראשון אתה תרגיש בטוח. שכל האשדודים והאשקלונים יתפנו לתל אביב והגבול יעבור מדרום לראשל"צ. אז איזו מדינה תהיה בדיוק בין ראשל"צ לרצועת עזה? מדינת פלסטין, המדינה האיסלאמית או מצרים? או שטח ישראלי ללא שום תושב שמוחזק רק באמצעות כוחות צה"ל "כובשים", החלום הרטוב של חברי ה-BDS?
&nbsp
במצב כזה, כמה זמן יעבור עד שאפילו ארה"ב תדרוש שישראל תיסוג מה"שטחים הכבושים" כדי שתושבי מג'דל, קטרה ובששית יוכלו לחזור למקומם במקום הישובים הנטושים אשקלון, גדרה ועשרת?

התושבים מגדירים את הגבולות הלגיטימיים? בעיני מי?

מה שאפשר להבין מדבריך הוא שאם הגבול יעבור בין אשדוד לראשון אתה תרגיש בטוח. שכל האשדודים והאשקלונים יתפנו לתל אביב והגבול יעבור מדרום לראשל"צ. אז איזו מדינה תהיה בדיוק בין ראשל"צ לרצועת עזה? מדינת פלסטין, המדינה האיסלאמית או מצרים? או שטח ישראלי ללא שום תושב שמוחזק רק באמצעות כוחות צה"ל "כובשים", החלום הרטוב של חברי ה-BDS?
&nbsp
במצב כזה, כמה זמן יעבור עד שאפילו ארה"ב תדרוש שישראל תיסוג מה"שטחים הכבושים" כדי שתושבי מג'דל, קטרה ובששית יוכלו לחזור למקומם במקום הישובים הנטושים אשקלון, גדרה ועשרת?
בעיני הישראלים, אולי. בעיני מדינות העולם כנראה שלא.
בכל מקרה, מה שהבנת מדברי הוא לא מה שהתכוונתי להגיד. מה שהתכוונתי להגיד הוא שזה לא משנה בכלל איפה הגבול עובר. לכל גבול, יהיה מי שגר קרוב לגבול. כל עוד הצד השני רוצה לפגוע בך הוא יעשה זאת, בין אם הגבול עובר דרך גוש קטיף, הקו הירוק או ראשל"צ. לכן אני לא מבין איך העובדה שיש אנשים שגרים במקום מסויים תורמת משהו לביטחון.

alantan

New member
התושבים אכן מגדירים זאת וזאת הסיבה שנקבעה תכנית החלוקה כפי

בעיני הישראלים, אולי. בעיני מדינות העולם כנראה שלא.
בכל מקרה, מה שהבנת מדברי הוא לא מה שהתכוונתי להגיד. מה שהתכוונתי להגיד הוא שזה לא משנה בכלל איפה הגבול עובר. לכל גבול, יהיה מי שגר קרוב לגבול. כל עוד הצד השני רוצה לפגוע בך הוא יעשה זאת, בין אם הגבול עובר דרך גוש קטיף, הקו הירוק או ראשל"צ. לכן אני לא מבין איך העובדה שיש אנשים שגרים במקום מסויים תורמת משהו לביטחון.
התושבים אכן מגדירים זאת וזאת הסיבה שנקבעה תכנית החלוקה כפי
שנקעה. זאת גם הסיבה שכשמדברים על תכנית הזויה כזו או אחרת על בסיס גבולות 67 (לא משנה כרגע שאין דבר כזה גבולות 67), מדברים על תיקוני גבול כדי שהרצף ההתישבותי תישאר בתחומי מדינת ישראל. ישראל תמיד נתפסת כמכשול, ולא משנה מה שתעשה. לכן עדיף שהיא תהיה מכשול בלתי עביר של תושבים בכל שטחיה.
&nbsp
ומה שאני מנסה להגיד הוא שתושבי כפר סבא נמצאים מרחק יריקה מקלקיליה, ותושבי נתניה מטולכרם. נתב"ג נמצא בכוונות רובי הצלפים של הרשות וכך גם תל אביב אינה רחוקה כל כך גם היום. לא כל שכן אם הגבול יעבור צפונה.
&nbsp
ישראל עשתה לא מעט כדי להגן על תושביה כולל תושבי תל אביב (כיפת ברזל למשל). ועדיין היו אזעקות בתל אביב, ואני זוכר היטב איך הטילים עפו מעלינו במלחמת המפרץ ואת הטיל שנחת 100 מטרים מהעמדה שלי בקריה הבטוחה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה