טוב, תראו -

מצב
הנושא נעול.
אבל איפה הביטחון פה?

התושבים אכן מגדירים זאת וזאת הסיבה שנקבעה תכנית החלוקה כפי
שנקעה. זאת גם הסיבה שכשמדברים על תכנית הזויה כזו או אחרת על בסיס גבולות 67 (לא משנה כרגע שאין דבר כזה גבולות 67), מדברים על תיקוני גבול כדי שהרצף ההתישבותי תישאר בתחומי מדינת ישראל. ישראל תמיד נתפסת כמכשול, ולא משנה מה שתעשה. לכן עדיף שהיא תהיה מכשול בלתי עביר של תושבים בכל שטחיה.
&nbsp
ומה שאני מנסה להגיד הוא שתושבי כפר סבא נמצאים מרחק יריקה מקלקיליה, ותושבי נתניה מטולכרם. נתב"ג נמצא בכוונות רובי הצלפים של הרשות וכך גם תל אביב אינה רחוקה כל כך גם היום. לא כל שכן אם הגבול יעבור צפונה.
&nbsp
ישראל עשתה לא מעט כדי להגן על תושביה כולל תושבי תל אביב (כיפת ברזל למשל). ועדיין היו אזעקות בתל אביב, ואני זוכר היטב איך הטילים עפו מעלינו במלחמת המפרץ ואת הטיל שנחת 100 מטרים מהעמדה שלי בקריה הבטוחה.
אבל איפה הביטחון פה?
"ומה שאני מנסה להגיד הוא שתושבי כפר סבא נמצאים מרחק יריקה מקלקיליה, ותושבי נתניה מטולכרם. נתב"ג נמצא בכוונות רובי הצלפים של הרשות וכך גם תל אביב אינה רחוקה כל כך גם היום. לא כל שכן אם הגבול יעבור צפונה.
ישראל עשתה לא מעט כדי להגן על תושביה כולל תושבי תל אביב (כיפת ברזל למשל). ועדיין היו אזעקות בתל אביב, ואני זוכר היטב איך הטילים עפו מעלינו במלחמת המפרץ ואת הטיל שנחת 100 מטרים מהעמדה שלי בקריה הבטוחה."
&nbsp
נכון מאד. עכשיו איך המיקום המדוייק של הגבול משנה משהו? בכל מקרה, כשמדובר גוש קטיף, מדובר בקילומטרים ספורים מתוך טווח טילים שנמדד בעשרות קילומטרים והולך ומשתפר עם הזמן. אני עדיין מחפש את הביטחון הזה שהישובים ייצרו.
&nbsp
"לכן עדיף שהיא תהיה מכשול בלתי עביר של תושבים בכל שטחיה." מכשול בלתי עביר באיזה מובן? אתה חושב שיש התנחלות כלשהי שיש לה חיסיון מפני פינוי?
&nbsp

alantan

New member
בדיוק - לא יהיה בטחון אי פעם, לא בתל אביב ולא בירושלים

אבל איפה הביטחון פה?
"ומה שאני מנסה להגיד הוא שתושבי כפר סבא נמצאים מרחק יריקה מקלקיליה, ותושבי נתניה מטולכרם. נתב"ג נמצא בכוונות רובי הצלפים של הרשות וכך גם תל אביב אינה רחוקה כל כך גם היום. לא כל שכן אם הגבול יעבור צפונה.
ישראל עשתה לא מעט כדי להגן על תושביה כולל תושבי תל אביב (כיפת ברזל למשל). ועדיין היו אזעקות בתל אביב, ואני זוכר היטב איך הטילים עפו מעלינו במלחמת המפרץ ואת הטיל שנחת 100 מטרים מהעמדה שלי בקריה הבטוחה."
&nbsp
נכון מאד. עכשיו איך המיקום המדוייק של הגבול משנה משהו? בכל מקרה, כשמדובר גוש קטיף, מדובר בקילומטרים ספורים מתוך טווח טילים שנמדד בעשרות קילומטרים והולך ומשתפר עם הזמן. אני עדיין מחפש את הביטחון הזה שהישובים ייצרו.
&nbsp
"לכן עדיף שהיא תהיה מכשול בלתי עביר של תושבים בכל שטחיה." מכשול בלתי עביר באיזה מובן? אתה חושב שיש התנחלות כלשהי שיש לה חיסיון מפני פינוי?
&nbsp
כך שהטענה שלך שאנשים כמו דוד בחרו לחיות במקום מסוכן אינה מחזיקה מים.

אבל... כן יש בטחון שיהיה קושי לטנקים מצריים, ירדנים וסורים (אם המדינה ההיא תחזור להיות מדינה) לכבוש את המדינה. בטחון שלא יהיה לך אם כל ישראל הריבונית תהיה רצועה קטנה מראשון עד חדרה.

ולגבי הסיפא שלך - כן, למשל אריאל, כמו שכתבתי לעיל.

הטענה שלי עדיין נכונה

אבל... כן יש בטחון שיהיה קושי לטנקים מצריים, ירדנים וסורים (אם המדינה ההיא תחזור להיות מדינה) לכבוש את המדינה. בטחון שלא יהיה לך אם כל ישראל הריבונית תהיה רצועה קטנה מראשון עד חדרה.

הטענה שלי עדיין נכונה
עובדתית, לא בכל המקומות יש אותה רמת ביטחון. זה כן נכון שבכל גבול שהוא, יהיו אנשים כמו דוד שיחיו קרוב לגבול ויסבלו מחוסר ביטחון. השאלה היא ממתי זה מקנה להם את הזכות להיות גזענים ומה בדיוק התרומה של ישובי גבול לביטחון. הרי האזרחים שם לא עסוקים בפטרולים 24/7.

סליחה, שכחתי את ההמשך

סליחה, שכחתי את ההמשך
למה אריאל חסינה בפני פינוי? כי זה יחסית קשה? זה לא תירוץ. אוכלוסיות גדולות יותר עברו מרחקים גדולים יותר בעבר. אני לא מביע כאן עמדה לגבי הכדאיות של הפינוי, אלא רק מציין את העובדה שעקרונית כל עיר(!) היא ברת פינוי אם הרצון מספיק גדול. לדוגמה, ברית המועצות פינתה את pripyat שהייתה עיר של 50 אלף איש תוך כמה ימים אחרי אסון צ'רנוביל. רק דוגמה אחת שעלה לי לראש, בטח יש דוגמאות טובות יותר.

down under

New member
ככל שיש יותר אנשים שלך בשטח

אבל איפה הביטחון פה?
&nbsp
&nbsp
&nbsp
הן מתנחלים והן חיילים, כך יש הרבה פחות שטחים רייקים ומתים שמהם הפלשתינאים יכולים לירות קסאמים לעבר מרכז הארץ.

הירי מעזה התגבר מאז ההתנתקות שכן ישראל נסוגה מהשני קילומטרים הצפוניים של הרצועה (אלי סיני, ניסנית ודוגית) וכן פינוי מחנות גדולים במרכז ודרום הרצועה
ולכן טכנית-פיסית הרבה יותר קל להם לשגר רקטות לעבר ישראל.

זה נכון רק בתיאוריה

הן מתנחלים והן חיילים, כך יש הרבה פחות שטחים רייקים ומתים שמהם הפלשתינאים יכולים לירות קסאמים לעבר מרכז הארץ.

הירי מעזה התגבר מאז ההתנתקות שכן ישראל נסוגה מהשני קילומטרים הצפוניים של הרצועה (אלי סיני, ניסנית ודוגית) וכן פינוי מחנות גדולים במרכז ודרום הרצועה
ולכן טכנית-פיסית הרבה יותר קל להם לשגר רקטות לעבר ישראל.
זה נכון רק בתיאוריה
בפועל, ישובים תופסים אחוזים בודדים מהשטח הכולל. לגבי מחנות צבא אינני יודע אבל גם אם הם תופסים שטח שהוא עשרות אחוזים מכל הרצועה (וקשה לי להאמין), עדיין יש בעיה של שליטה על השטח הזה. בכל מקרה, זה לא רלוונטי במיוחד כי החמאס יורה משטח בנוי ממילא! שני קילומטרים לכאן או לכאן משנים אם לטיל יש טווח של 5 ק"מ. כשהטווח שלו הוא 80-100 ק"מ, זה לא חשוב.

down under

New member
נכון, 87% ממה שיש להם זה קסאמים שהטווח

זה נכון רק בתיאוריה
בפועל, ישובים תופסים אחוזים בודדים מהשטח הכולל. לגבי מחנות צבא אינני יודע אבל גם אם הם תופסים שטח שהוא עשרות אחוזים מכל הרצועה (וקשה לי להאמין), עדיין יש בעיה של שליטה על השטח הזה. בכל מקרה, זה לא רלוונטי במיוחד כי החמאס יורה משטח בנוי ממילא! שני קילומטרים לכאן או לכאן משנים אם לטיל יש טווח של 5 ק"מ. כשהטווח שלו הוא 80-100 ק"מ, זה לא חשוב.
שלהם הוא אכן בסביבות 5 ק"מ.
לכן שליטה במרבית יו"ש תצמצם דרמטית את אפשרות השיגור לישראל.

ירי מתוך שטח בנוי יגרור כניסה מיידית של צה"ל לאותו ישוב.
ממילא הישובים שלהם לא ערוכים, להבדיל מעזה שבה הם בנו עיר תחתית ממוגנת, למנוע
כניסה של כוחות חי"ר ושריון ישראלים אליהן.

אז במקום לירות לישראל, הם ירו על הישובים ביו"ש

שלהם הוא אכן בסביבות 5 ק"מ.
לכן שליטה במרבית יו"ש תצמצם דרמטית את אפשרות השיגור לישראל.

ירי מתוך שטח בנוי יגרור כניסה מיידית של צה"ל לאותו ישוב.
ממילא הישובים שלהם לא ערוכים, להבדיל מעזה שבה הם בנו עיר תחתית ממוגנת, למנוע
כניסה של כוחות חי"ר ושריון ישראלים אליהן.
אז במקום לירות לישראל, הם ירו על הישובים ביו"ש
נכון שהרחקת את הקסמאים מתל אביב אבל מעבר לזה פשוט סיכנת אזרחים מסויימים במקום אחרים. ביטחון זה לא.
&nbsp
"ירי מתוך שטח בנוי יגרור כניסה מיידית". זה גם מה שאמור היה להיות בעזה... היום, כל פלסטיני יכול לצאת מכפר ולדקור משפחה בהתנחלות הצמודה. אז במקום לדקור, הוא יקים חצובה וירה טיל. או על ההתנחלות או על כפר סבא או על נתניה.
&nbsp
סיפרו לי פעם שרצועת ביטחון בדרום לבנון תמנע ירי על ישובי הצפון. אז סיפרו... דווקא פינוי הרצועה ויצירת הרתעה הביא לתקופות ממושכות של שקט בצפון ותעשיית הצימרים תעיד על כך וגם על כך שאין די בתקופות מלחמה קצרות יחסית כדי לשנות את תחושת השקט ששוררת שם (אפילו אם אינו מוחלט)

הוא שאל אותך מדוע אתה קורא לערבים מחבלים???

לא באמת מעניין אותי מי אתה ועל איזה ערכים גדלת
אני רואה על איזה ערכים מושתת השקפת העולם שלך. יותר נכון - לא על איזה ערכים, אלא על איזה עולם מושגים. וצר לי, אבל עולם המושגים שלך פשוט מבוסס על שקר ובורות רבות שנים שהאכילו אתכם.
הוא שאל אותך מדוע אתה קורא לערבים מחבלים???
כאשר זה לא מה שקרא שם.
&nbsp

easylivin

New member
אבל הרגע אישרת את כל מה שכתבתי קודם

חבל שאתה בוחר להתנשא במקום לדון
אין לך זכות להניח מהו "השלב הבא". אינך מכיר אותי ובטח ובטח שאינך יודע לאיזה עולם מושגים אני רגיל מילדותי.
&nbsp
השתמשתי בגזענות במובן הרחב של הכללת תכונה על ציבור. הרי לכאורה גם אנטישמיות אינה גזענות מאחר והעם היהודי אינו גזע בדיוק כמו הערבים, למרות שלרוב מוחלט של הקוראים ברור למה הכוונה.
&nbsp
עצם ההנחה שישנה סכנה מציבור כלשהו היא שגויה מיסודה. הסכנה היא מאנשים ששייכים לציבור הזה ונגדם עליך לפעול. הציבור לא אשם בכך שיש בתוכו מחבלים גם אם הציבור הזה מסכים עם מטרות הפעולה שלהם. אני לא מתפלא שדוד מרגיש את מה שהוא מרגיש. גם לא האשמתי אותו בכך. האשמתי אותו בגזענות (כן, המונח הלא מדוייק הזה), כי הוא קורא לאנשים מחבלים למרות שרובם המוחלט - אינם מחבלים וגרוע מזה, גם אין לו ראיות כלפי אותם אנשים סצפיצים שמופיעים בסרטון.
&nbsp
לגבי הסקרים האמינים שלך, מה הם בדקו בדיוק? דעות פוליטיות או השתתפות פעילה בארגוני טרור. תן לי לנחש, לא את השני.
&nbsp
האמת היא שלא הבנתי את ההיבט שאתה הצגת. אם לא ניתנה הודעה מראש על הפסקת הפעילות של הרכבת (הייתה הודעה כזו?) הרי שזה חמור גם בלי קשר לסיטואציה מסביב. בדיוק כמו שהייתי כועס אם אוטבוסים היו לפתע מפסיקים לפעול בגלל מרתון בתל אביב מבלי שהודיעו לי. אם הייתה הודעה מראש אז אני לא רואה מה הבעיה.
&nbsp
*בכל מקרה*, אין הצדקה לגזענות של דוד.
&nbsp
אני לא מתנגד לבידוק מגזרי. אבל מה הקשר להתנהגות של דוד?
&nbsp
אבל הרגע אישרת את כל מה שכתבתי קודם
זה שאתה רגיל להשתמש במושגים "במובן הרחב"; זה שאינך באמת רוצה להכיר בכנות בעובדה שכל סוציולוג מכיר בה, כי בציבור יש מגזרים שונים, שדורשים התייחסות שונה בהיבטים מאוד ספציפיים (ולא, לא מדובר על הבדל כלשהו בשוויון הזכויות כשמדובר על אזרחים של אותה מדינה! או שגם במושג "אפליה" תבחר להשתמש במובן "הרחב" כפי שנוח לך?) מה לעשות, כך מונעים פשע וטרור בעולם, ואם אינך מכיר בזכותה של מדינת היהודים לנהוג בדרך זהה, אז קוראים לזה איפא ואיפא, או פשוט מאוד - צביעות, וזה כבר במובן המקורי והמדוייק של המושג.

אז לקינוח, סקרים, רבותיי: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4601684,00.html
וזאת רק דוגמה אחת מני אלפים. תכתוב בגוגל "survey palestinians terror" או משהו כזה. האם אלו "דעות פוליטיות" לשיטתך? לשיטתי ולשיטתם של חבריי, כל תמיכה בטרור גם אם "רק במילים" שקולה לעיסוק בפעילות טרור. בערך דומה למישהו ש"רק" מביא את הקסאמים ולא משגר אותם בעצמו. לכל ארגון טרור שמכבד את עצמו מזמן יש זרוע צבאית ומדינית, מבחינתנו זה היינו הך. כל "מדינאי" ייקח את הנשק לידיו בהזדמנות הראשונה. לשיטתך, שימשיכו לתמוך "רק במילים", "רק בכסף" או "רק להביע דעות פוליטיות" ("מוות לישראל" בהחלט דעה פוליטית לגיטימית, לא? חלילה שלא ננסה לעשות משהו נגד זה, גזענים שכמונו.)

לגבי בידוק מגזרי, לא סתם העליתי את זה. הידעת, שהמשמעות היא בדיוק זו: להניח שאדם השייך למגזר מסויים הינו בגדר "מחבל עד שיוכח אחרת". אני "מודה" ש-profiling היא מילה מכובסת לזה בדיוק, ובזה בדיוק אני תומך באופן מלא. כי ככה עושים בטחון ציבורי בימינו! רק שיטה אחת מני רבות, אבל שיטה שהוכחה כעובדת.

ועכשיו לך תתווכח שוב עם אנשים שכמעט נרצחים כל יום (חלקם כבר לא איתנו...) ותסביר עד להם כמה האמירות הנוראיות שלהם לא בסדר. בנוסף גם תאשים אותם במצב, ותכנה אותם "מתנחלים יהירים וגזענים". אתה רואה? אני לא מתנשא, להיפך - כך יצא שירדתי לרמה שלך כאשר חזרתי אחרי ההבלים שכתבת כאן. אולי לא הייתי צריך.

davidfainshtein

Member
מנהל
אני רואה שאתה בקטע של להקליד לאט

נו, כבר התקדמנו.
לפחות אתה מודה שאתה לוקח סיכון. עכשיו הפסק עם השוואות מגוכחות להר נוף או למקומות אחרים, השוואות שאתה בעצמך יודע שהן שגויות.
&nbsp
עכשיו נדבר על התרומה שלך. אני חי בביטחון יחסי בזכות כוחות הביטחון. לא בזכותך כאזרח שחי במקום מסוכן. כוחות הביטחון שאת תרומתי תרמתי להם כחוק בשירות צבאי מלא. אינני מוג לב - אם זה היה המצב, לא הייתי חי כאן בכלל! יש די מקומות אחרים שהם בטוחים בהרבה. מה שמפריע לי הוא שאתה חושב שאתה מייצר ביטחון למישהו. אתה לא. אין שום תועלת במה שאתה עושה. אתה מסכן את עצמך ואת משפחתך לשווא. ביטחונה וריבונותה של המדינה לא קמים ונופלים על יהירותם של קומץ מתנחלים, אלא על פעולות נכונות של ממשלות נבחרות.
אז גם אני א-ק-ל-י-ד ל-א-ט:
האם אני מודה ש"לקחתי סיכון"? פאק ייס! לקחתי סיכון! ההורים שלי נלחמו במשך עשור שנים במשטר האפל של ברית המועצות בשביל הזכות להסתכן ולגור בארצם-מולדתם, ארץ ישראל.
אני גאה להיות תושב ירושלים. אני גאה על התרומה שלי למדינה הזו, למרות שאני מסתובב בתחושה שהמדינה הזו בוגדת בי ובכל אדם עם ערכים השקם והערב. ואחי? אתה חי בשקט יחסי אך ורק בזכות אנשים כמוני שלא רק שתרמו את תרומתם לביטחון המדינה בעת שרותם, אלא ממשיכים להסתכן ולתרום את תרומתם בכל רגע ורגע, כי אם לא אנחנו - לכם כבר לא היתה מדינה, מקסימום אקווריום בים התיכון. (גילוי נאות: יש לי פטור רפואי משרות ביטחון ולא גוייסתי לצה"ל. אך זה לא מנע ממני להתנדב למשטרה ולשרת במשך קרוב ל- 6 שנים.)
ואגב - "קומץ המנתנחלים" שאתה מדבר עליו? השכונה בה אני גר היא השכונה הגדולה ביותר בירושלים ומונה לכשעצמה קרוב ל- 65,000 תושבים.

וכל השאר? easylivin כבר כתב.
אני חוזר ואומר בפה מלא: אתה מוג לב, פחדן וגם בור ועם הארץ. לך לתושבי שדרות וספר להם שהם לא מגנים בגופם עליך ושהם "קומץ מתנחלים יהירים". לך למגורשי גוש קטיף וצפון השומרון שכבר 10 שנים חיים בזבל אחרי שהמדינה זרקה אותם לכלבים ובשביל מה? בשביל ביטחון מדומה שכבר אז כל בר דעת ידע שיביא לאסון, כמו שכמובן, קרה בפועל. לך לתושבי הצפון וספר להם שהם "קומץ" שמסכן את עצמו. הלווווו להתעורר!!!! הקומץ היחיד פה הוא אתה ושכמותך. ולמרבה המזל הקומץ הזה הולך ונכחד. ע"ע הבחירות האחרונות.
בעעעע

לחזור על סיסמאות לא יעזור לך

אז גם אני א-ק-ל-י-ד ל-א-ט:
האם אני מודה ש"לקחתי סיכון"? פאק ייס! לקחתי סיכון! ההורים שלי נלחמו במשך עשור שנים במשטר האפל של ברית המועצות בשביל הזכות להסתכן ולגור בארצם-מולדתם, ארץ ישראל.
אני גאה להיות תושב ירושלים. אני גאה על התרומה שלי למדינה הזו, למרות שאני מסתובב בתחושה שהמדינה הזו בוגדת בי ובכל אדם עם ערכים השקם והערב. ואחי? אתה חי בשקט יחסי אך ורק בזכות אנשים כמוני שלא רק שתרמו את תרומתם לביטחון המדינה בעת שרותם, אלא ממשיכים להסתכן ולתרום את תרומתם בכל רגע ורגע, כי אם לא אנחנו - לכם כבר לא היתה מדינה, מקסימום אקווריום בים התיכון. (גילוי נאות: יש לי פטור רפואי משרות ביטחון ולא גוייסתי לצה"ל. אך זה לא מנע ממני להתנדב למשטרה ולשרת במשך קרוב ל- 6 שנים.)
ואגב - "קומץ המנתנחלים" שאתה מדבר עליו? השכונה בה אני גר היא השכונה הגדולה ביותר בירושלים ומונה לכשעצמה קרוב ל- 65,000 תושבים.

וכל השאר? easylivin כבר כתב.
אני חוזר ואומר בפה מלא: אתה מוג לב, פחדן וגם בור ועם הארץ. לך לתושבי שדרות וספר להם שהם לא מגנים בגופם עליך ושהם "קומץ מתנחלים יהירים". לך למגורשי גוש קטיף וצפון השומרון שכבר 10 שנים חיים בזבל אחרי שהמדינה זרקה אותם לכלבים ובשביל מה? בשביל ביטחון מדומה שכבר אז כל בר דעת ידע שיביא לאסון, כמו שכמובן, קרה בפועל. לך לתושבי הצפון וספר להם שהם "קומץ" שמסכן את עצמו. הלווווו להתעורר!!!! הקומץ היחיד פה הוא אתה ושכמותך. ולמרבה המזל הקומץ הזה הולך ונכחד. ע"ע הבחירות האחרונות.
בעעעע
לא הראת שום תרומה לביטחון המדינה מעבר לשירות שלך במשטרה, שהוא כשלעצמו ראוי להערכה.
וכן, תושבי שדרות, ההתנחלויות או הצפון, או המרכז או כל אזור אחר בישראל - לא תורמים לביטחון המדינה על ידי עצם מגוריהם שם. מצטער, מגורים באזור כלשהו לא מייצרים ביטחון.
&nbsp
לגבי מגורשי גוש קטיף, אפשר לדון על גובה הפיצוי שהם קיבלו, אבל הפינוי שלהם יצר יותר ביטחון, לא פחות.

davidfainshtein

Member
מנהל
בואנה אתה חי בסרט....

לא הראת שום תרומה לביטחון המדינה מעבר לשירות שלך במשטרה, שהוא כשלעצמו ראוי להערכה.
וכן, תושבי שדרות, ההתנחלויות או הצפון, או המרכז או כל אזור אחר בישראל - לא תורמים לביטחון המדינה על ידי עצם מגוריהם שם. מצטער, מגורים באזור כלשהו לא מייצרים ביטחון.
&nbsp
לגבי מגורשי גוש קטיף, אפשר לדון על גובה הפיצוי שהם קיבלו, אבל הפינוי שלהם יצר יותר ביטחון, לא פחות.
בואנה אתה חי בסרט....
אני באמת תוהה האם הזמן שאני מבזבז על השרשור הזה שווה את זה...

המשפט שלך "לגבי מגורשי גוש קטיף, אפשר לדון על גובה הפיצוי שהם קיבלו, אבל הפינוי שלהם יצר יותר ביטחון, לא פחות." מבחינתי סגר את הדיון הזה. הוא הוכיח לי מעבר לכל צל של ספק שכל דיון הגיוני ועובדתי איתך הוא ביזבוז מוחלט של אנרגיות ובזה אני מפסיק להתיחס אליך. יש גבול לכל עיוורון וטימטום שאני מוכן להתייחס אליהם.

שא ברכה

בואנה אתה חי בסרט....
אני באמת תוהה האם הזמן שאני מבזבז על השרשור הזה שווה את זה...

המשפט שלך "לגבי מגורשי גוש קטיף, אפשר לדון על גובה הפיצוי שהם קיבלו, אבל הפינוי שלהם יצר יותר ביטחון, לא פחות." מבחינתי סגר את הדיון הזה. הוא הוכיח לי מעבר לכל צל של ספק שכל דיון הגיוני ועובדתי איתך הוא ביזבוז מוחלט של אנרגיות ובזה אני מפסיק להתיחס אליך. יש גבול לכל עיוורון וטימטום שאני מוכן להתייחס אליהם.
שא ברכה
לצערי, הזיכרון שלך סלקטיבי כמו ההגיון שלך.

אם אתה רוצה, אסביר לך איך אני מבין את הכישלון הישראלי בעזה

האר את עיניי, בבקשה ממך...
אבל זה חורג מנושא הפורום אפילו יותר ממה שחרגנו ממנו עד עכשיו. אם כאחד ממנהלי הפורום זה בסדר מבחינתך, אסביר את תפיסתי.

davidfainshtein

Member
מנהל
באמת חרגנו כבר מזמן

אבל זה חורג מנושא הפורום אפילו יותר ממה שחרגנו ממנו עד עכשיו. אם כאחד ממנהלי הפורום זה בסדר מבחינתך, אסביר את תפיסתי.
באמת חרגנו כבר מזמן
בוא תסביר לנו, בבקשה, כיצד גירוש היהודים מגוש קטיף תרם לביטחון המדינה. יש פה בקהל לא מעט תושבי שדרות והסביבה. אני בטוח שהם משתוקקים לשמוע את דבריך המלומדים.

easylivin

New member
דוד, סיפור אמיתי: יש אנשים, שלדעתם "העיתון של המדינה"...

באמת חרגנו כבר מזמן
בוא תסביר לנו, בבקשה, כיצד גירוש היהודים מגוש קטיף תרם לביטחון המדינה. יש פה בקהל לא מעט תושבי שדרות והסביבה. אני בטוח שהם משתוקקים לשמוע את דבריך המלומדים.
הוא כנראה בגדר "בטאון הימין". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4673336,00.html

או לחילופין, אנשים שזה עתה הגיחו ממכונת זמן מהימים החמים של קיץ 2005, כאשר אותו העיתון צייר לנו "קונצנזוס" מזוייף של תמיכה והגברת הבטחון, ולא הספיקו עדיין להתעדכן... הלו, זה כבר טוטאלי אאוט! סו 2005!

davidfainshtein

Member
מנהל
שששש....

הוא כנראה בגדר "בטאון הימין". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4673336,00.html

או לחילופין, אנשים שזה עתה הגיחו ממכונת זמן מהימים החמים של קיץ 2005, כאשר אותו העיתון צייר לנו "קונצנזוס" מזוייף של תמיכה והגברת הבטחון, ולא הספיקו עדיין להתעדכן... הלו, זה כבר טוטאלי אאוט! סו 2005!
שששש....

מצב
הנושא נעול.
למעלה