טוב ריק פה אז אני אזרוק שם לאוויר:

The Walrus

New member
טוב ריק פה אז אני אזרוק שם לאוויר:

מארק לנגן?

ב10 בדצמבר הוא אצלנו, מישהו מתכנן להגיע? מכיר? אוהב? רוצה להמליץ?

יאללה shoot

The Walrus

New member
לא מטרת הדיון, אבל עדיין,

אתה מודע לזה שהוא לא הופיע לבד מאז 2005, נכון? אז להביא אותו לארץ זה סביר בערך כמו שדייויד בואי יופיע בארץ בקרוב...
שלא לדבר על זה שההופעה תביא בעיקר אלפי מעריצי RHCP, שיגלו שמספר שירי הפפרס שפרושיאנטה מבצע לבד הוא... ובכן... 0.

אם כבר מישהו שצריך להביא לארץ, יש רק שם אחד שבאמת צריך.

ובחזרה לנושא, מארק לאנגן... מישהו בטוח מכיר אותו , לא? אל תאכזבו אותי

Celluloid Hero

New member
סולו?

התשובה היא לא. מוזמן לספר על מה הוא עושה בימינו, ואיך זה בטח כבר לא קשור לגראנג' וחבל.

PaperBackWriter

New member
אחרי חיפוש מהיר דווקא מסתבר שאני מכיר אותו

שר שני שירים באלבום של mad season... וגם שר את in the fade של קווינס אוף דה סטון אייג', אבל מעבר לזה אני לא מכיר.

לגבי פרושיאנטה- וואלה לא מפריע לי שיבואו אלפי מעריצי רד הוט
(בטח לא כשלפני חודשיים הייתי מוקף בחמישים אלף כאלה בערך) מה שכן אם באמת הוא יחליט לחזור להופיע ויופיע בישראל זה בטח יהיה במקום קטן יותר והרבה פחות המוני מפארק הירקון. בכל מקרה אם זה יקרה אני שם... כשאלוהים חילק את הכישרון הבנאדם פשוט נדחף בתור ולקח את הכל לעצמו ;) וגם את ספרינגסטין ממש הייתי שמח לראות מופיע פה.

Zohar 01

New member
מישהו אמר ג'ון פרושייאנטה?

לא ידעתי שהוא לא מופיע לבד מאז 2005. מפתיע.
אגב, מכיר את הפרוייקט שלאנגן השתתף בו לפני באמת הרבה זמן, Mad season? אני לא מכירה את קריירת הסולו שלו. שווה להכיר?

noosh

New member
יאפ

ולא ידעתי שהוא מגיע. איפה הוא יופיע?

על האלבום Broken של Soulsavers המלצתי כאן בעבר, אני חושבת, כנראה שבהקשרי לילה לבן, כי זה הזמן שהוא בד"כ מוצא את דרכו למערכת שלי. קשה לי לתאר את האלבום הזה, גם אחרי המון האזנות. אין לי שם-תואר להדביק לו, זה איפשהו בין עמוק לדחוס לכבד, אבל לא במובן המדכא והמלנכולי, על אף שיש שם גם לחנים כאלה. הוא לא מרגיש ככה. הוא פשוט מרגיש כאילו הוא מציף את החדר והכל שוקע בו, גם הזמן.
זה לא אלבום של מארק לאנגן, לא פר סה, אבל הוא כן היה שותף בכתיבתם של חלק ניכר מהשירים, והוא גם הזמר הראשי ברובם (יחד עם אורחים נוספים, כמו בוני פרינס בילי, שלא שר אבל תרם מחלקו, ומייק פאטון), אז אני מרשה לעצמי לציין אותו על אף שהוא לא חלק מקריירת הסולו שלו.
זה לא אלבום אחיד, אין לו קו אחד לינארי או אפילו עקלקל שעליו פרושים השירים. לפעמים הם מרגישים תלושים אחד מהשני, גם בגלל שינויי הקצב וגם בגלל שינויי האוירה, אבל משהו בו בכל זאת מרגיש שלם, כאלבום. יש בו קטעים יותר קליטים ותזזיתיים, לעומת לחנים מלנכוליים (חסכתי מכם את השיר של בוני פרינס בילי), לכאלה שקצת יותר תופסים נוכחות ומקום (וכנראה גם רובו של חציו השני של האלבום). הוא גדול, ומבקש ממך להכיל אותו. ומצד שני, הוא גם יודע לתת לי את המקום שלי לפעול במרחב שבו הוא נמצא, ולכן כנראה הוא פרטנר די קבוע בלילות הלבנים שלי, כשאינ צריכה להתרכז בעבודה שמולי ועדיין להרגיש שמשהו ממשיך להניע אותי (כי האוטוקאד מפסיק באיזשהו שלב). והשירה של לאנגן מתאימה לו באופן מושלם.
בקיצור, נראה לי שהוא יכול לעניין פה אנשים, אז שווה לנסות.

מתישהו במהלך הקיץ (או לפניו, בתקופת הגשות) הקשבתי לאחרון של מארק לאנגן והלהקה שלו, אבל לצערי המוזיקה שליותה אותי אז לא כלכך שרדה את הקיץ שעבר עליי (אני לא חושבת שמשהו שרד, אני תוהה אם אפילו אני שרדתי), אז אין לי הרבה מה לדווח בנוגע אליו. אולי אני צריכה להקשיב לו שוב. וכמובן שאתה מוזמן לתת המלצות לדברים נוספים, כי הידע שלי לא נרחב, אבל אינ בהחלט מתעניינת.

Zohar 01

New member
תודה על הקישורים. אני שומעת אותם עכשיו.

הם נשמעים ממש טוב. פעם שלחו לי שיר שלהם, משהו עם שם ארוך ומאוד מלנכולי. זה היה יפה, אבל קצת עצוב מדי, אז לא חזרתי לשמוע את זה מאז.

noosh

New member
will you miss me when I burn?

כי הוא יכול לגרום לך להרהר שוב על קיומך. והוא זה שכתב בוני פרינס בילי, באופן לא-מפתיע :)

Barmelai

New member
אלבום משובח

לקחתי אותו לסיבוב בפעם הקודמת שדיברת עליו ומאז הוא גדל בהתמדה.

אגב, הידעת כי בסרט המשובח להפליא This Must Be the Place (שון פן בפארודיה קורעת על רוברט סמית מהקיור רודף ברחבי אמריקה אחרי נאצי זקן), מופיעה באיזה קניון להקת קאוורים לבוני פרינס בילי?(!).
הטוען לכתר בילי, הלא הוא וויל אולדהם, כתב לסרט את השירים המקוריים ביחד עם דייויד ביירן (שגם משחק בסרט) והשניים מבצעים אותם בפסקול כלהקה מומצאת בשם The Pieces of shit.
הסרט מומלץ בחום רב.

Zohar 01

New member
כן, זה.

הוא לא גרם לי להרהר, כי גם לא הקשבתי למילים שלו, רק לשם שראיתי בכותרת. מבוני פרינס אני מכירה רק את Great dark feeling of emptiness (ככה קוראים לו?), שיר ממש יפה. אני מבינה שהוא אמן המלנכוליה.

The Walrus

New member
אפשר להגדיר אותו כאמן המלנכוליה,

והרי שאז I See a Darkness היא יצירת מופת של המלנכוליה. דיסק מדהים.

למעלה