טוב יש לי שאלה

שדוניתה

New member
טוב יש לי שאלה

ואני אשמח אם לא תענו בתוקפנות ... היום אני הולכת לרכוש כלב מסוג פקינז אך קיימת עם הכלב בעיה הוא בעל אשך אחד בלבד, האם זה יהווה לי בעיה כלשהי ? חוץ מהעובדה שהוא לא יוכל להשתתף בתחרויות (שגם ככה אין לי כל כוונה לעסוק בזה) תודה מראש גל.

אשך טמיר מהווה בעיה בראותית

ולא רק לתחרויות גידול למשל. בד"כ מבוצע ניתוח להוצאת האשך למניעת הגידול ד"ר צחי בשבילך ....

שדוניתה

New member
גידול מאיזה בחינה ? סרטני או שפירי?

ובאיזה גיל מתחילים הסיבוכים עם זה? ובקיצור ההמלצה שלך היא לא לקנות את הכלב? ואם זה יכול להסתדר אי פעם? תודה.

tau13

New member
אני צריכה לסדר לך את המחשב....

בביקור הבא
אני שולחת שוב.

tau13

New member
ארררגג.... גם מסרים לא גם מייל לא?

אם הייתי בתמיכה של 012 הייתי בודקת, אבל אני לא... אני אתקשר אליך עוד מעט, מתי אתה פנוי?

אם הכלב מאוד צעיר

אולי האשך עוד יירד. בכל מקרה אין סיבה שלא לקנות, פשוט לסרס (זה לא סירוס שגרתי, אבל לא ניתוח נדיר במיוחד). אם האשך נשאר בבטן זה אף פעם לא יסתדר מעצמו, זה אבר שנמצא לא במקומו, ולכן רגיש לגידולים שונים.

ניל´´י

New member
ניתן לנסות לטפל בבעיה בצורה

נוספת, ע"י מתן ויטמין מסויים. היות ואינני וטרינר פני אלי במסרים האישיים. ניל"י.

mia01

New member
אשך טמיר הוא אשך שבתקופת הגורות

של הכלב לא ירד לשק האשכים ונשאר בבטן. מבחינה פונקציונאלית אשך כזה הוא לא פורה מכיוון שההשארות בטמפרטורה של 38 מעלות בגוף הכלב הורסת את תאי הזרע (זו הסיבה ששק האשכים מופרד מהגוף). הבעיה היא עם אשר טמיר שרוב הסיכויים שבגיל מסויים האשך יגדל ויהפוך לסרטני. הפתרון היחיד לעניין הוא סירוס, לפני הסרטן, כבר עכשיו כדי למנוע בעיות בעתיד. בסירוס יורחקו מהגוף שני האשכים. בכל מקרה כלב עם אשך טמיר אסור בתכלית האיסור להרביע, גורים כאלה לא יקבלו תעודות ויש סיכוי שהבעיה תופיע גם אצל הגורים של אותו כלב. לכן אם את מסרסת מיד, אין שום בעיה עם הכלב.

mia01

New member
האשך יכול לרדת מעצמו עד גיל חצי שנה

לאחר מכן הסיכוי קלוש וגם בגיל הגורות הסיכוי יורד ככל שהכלב מתבגר.

שדוניתה

New member
תודה רבה רבה!

בכלב בן שנה וחודשיים אז ממה שאת הסברת אני מניחה שזה לא יקרה כבר... אני מצטערת אבל יש לי עוד שאלה... מה העלות של סירוס?, וכיצד זה משפיע על הכלב, מבחינה התנהגותית וכדו'? בכל אופן המון המון תודה.

שדוניתה

New member
טוב דיברתי עם הויטרנירית של הכלב

שלי הקיים והיא אמרה שזה עולה 700 שקלים סירוס כזה... זה כבר יוצא נורא יקר...

למעלה