טוב - באתי, התעדכנתי ויש לי שאלות

א ת י 10

New member
טוב - באתי, התעדכנתי ויש לי שאלות

שלום לך ד"ר תורג'מן הסבלנית והמקסימה. תודה על הסבלנות בקשר לאמא. בדרך הביתה חטפתי על כך שבכל זאת הצלחתי לשרבב עדכון קצר בקשר למצבי, בעיקר מכיון שהמתמחה שלך שאלה. ועכשיו לשאלות: מאחר והקושינג הנבזי הזה גורם לי למצבי רוח משתנים, התקפי חרדה וזעם וגם לדיכאון לא פעם - שמעתי לעצתו של פרופ' שטרן ופניתי גם להערכה פסיכיאטרית (למרות שאני נוטרת מאד לאנשי המקצוע הזה, שבעבר התנפלו עלי עם כל מימני אבחנות מלומדות וטיפולים מכאן ועד להודעה חדשה - מבלי לשאול את השאלות המתבקשות לגבי מצבי הפיזי. את זה אני גיליתי בעצמי אחרי הרבה דם יזע ודמעות...). למזלי, הפעם נפלתי על רופאה אנושית, שמוכנה להקשיב וגם מעודכנת בצורה בלתי רגילה. היא מכירה את הסימפטומים של הקושינג, היא מבינה בבדיקות והכל. קיבלתי ממנה DEPALEPT במינון של 600 מ"ג ליום (200 X 3). לאחר כמה שבועות, מצבי הנפשי השתפר פלאים. הייתי הרבה פחות JUMPY , התקפי החרדה והזעם נעלמו לחלוטין, עד כדי כך שהתלוננתי בפניה שלדעתי אני עכשיו הרבה פחות "מרתקת" - מה שגרם לה להתפקע מצחוק. גם כל הסובבים אותי, שרובם אינם יודעים על הטיפול הזה, ציינו לטובה את השיפור בהתנהגות. אז מה הבעיה את שואלת? שה-DEPALEPT מנתית לי את רמת הנתרן בדם לרמה כמעט מסוכנת (126 - כאשר טווח הנורמה הוא 136 - 146). קיבלתי הוראה להפסיק בהדרגה. לא עזרו המחאות ונאלצתי להפסיק. במסגרת המחאות - אפילו התחייבתי לאכול דג מלוח וסלמון מעושן כל יום... בנוסף לכך, הבדיקה האחרונה של ה-TSH היתה 5.25 . מאחר וגם עם ה-DEPALEPT נשארו התופעות של תשישות נוראית, כאבי שרירים וכד' - היא אמרה לי שבביקור הבא (בינואר) היא תשקול להתחיל טיפול באלטרוקסין, שכן מנסיונה - במקרים כאלה - האלטרוקסין עוזר גם אם הרמות לא מאד גבוהות. אני כנראה גם בדרך להשימוטו, כי בנוסף ל-TSH שכבר מתקרב לגבול העליון של הנורמה - ב-US של הבלוטה נמצאו מספר קשריות המתאימות לזפק רב קשרי. פרופ' שטרן ביקש לעקוב, והסביר שכרגע אין צורך בפעולה נוספת, שכן הקשריות הן כולן בגדול של פחות מ-1 ס"מ. אני מתנצלת על אורך ההודעה, אבל חשוב לי מאד לשמוע מה דעתך בעניין. התור שלי אצל פרופ' שטרן הוא רק בסוף ינואר - ולפני כן אני עוד צריכה לבצע אנדוסטטין טסט, שאני דוחה ודוחה - כי נשבר לי מהמצב שאיכילוב הוא כמעט הבית השני שלי. נ.ב.: בבקשה למחוק לי את המינוס על העדרות....

אתי השאלה שלך מורכבת מדי לשעה

מוקדמת זו. יש לי תקציר לכנס להגיש עד הצהריים, אגמור את זה קודם ואענה לך. בינתיים

א ת י 10

New member
זה בסדר, התאמנתי על שאלות קשות

על שאלות פשוטות אני עונה לעצמי
ואני ממתינה בסבלנות. בשעה 17.00 משדרים את טקס חלוקת פרס נובל בערוץ 1 ואני מתכוונת לצפות. שיהיה קצת נחת גם... בינתיים הצטרפתי אלייך ל-
ואולי גם ביס מ-
? כדאי לקחת צ'אנס?

הגעתי סוף סוף לסוף ההודעה

שלום אתי, ידעתי שתדעי לחכות בסבלנות שאתפנה לשאלה הארוכה שלך. אז ככה. אם הפסיכיאטרית שלך מתכוונת לתת לך אלטרוקסין בתור "אוגמנטציה" במסגרת הטיפול הפסיכיאטרי, אז תדעי שיצא מאמר שדי שולל את זה. הנה הלינק http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15585551 עכשיו אם את צריכה את זה בגלל השימוטו זה סיפור אחר. TSH של 5 אצל אדם בגילך זה לא בהכרח מצביע על השימוטו, וזה לא תמיד מתקדם. המבמה של הבלוטה ב-US לא אופייני להשימוטו. זפק רב קשרי זה סיפור אחר והוא בד"כ לא גורם לתת פעילות. האם יש לך נוגדנים? יחד עם זאת, קצת טיפול באלטרוקסין לא יגרום לך כל נזק. לגבי ה-depalept, ממש אין לי מושג. את מחדשת לי לגבי ההיפונתרמיה, אבל אני די בורה בתחום הזה. אז מה שאני הייתי אומרת הוא לעקוב אחרי תפקוד התריס, להוסיף נוגדנים אם הם לא נעשו. ואם הפסיכיאטרית רוצה להתחיל לך טיפול, תידעי אותה על המאמר הזה ותראי מה בכל זאת היא מציעה. יום טוב!

למעלה