טבע הולכת להיות אחת מחמשת האחזקות של באפט

Tazz

Active member
הכותרת שלך קצת מטעה. ההתייחסות היחידה בכתבה לזה שברקשייר הת'וואי מחזיקה במניה - ורשום במפורש שזה לא הוא זה שקנה אותה.
למיטב ידיעתי הוא לא הגדיל את ההחזקה שלו בטבע בשנה האחרונה ואף אחד לא יכול לחזות מה הוא יעשה בחצי השני של 2021.

dw

Well-known member
מנהל
מצטרף לתובנה של tazz.
אין בכתבה איזכור אודות תעדוף מסויים של טבע דווקא ע"פ שאר אחזקות BRK. אני מנחש שכותב המאמר פשוט בחר 5, כשיתכן שאהב יותר את טבע מבין אחזקות אחרות של הקרן. לא שמתי לב להגדלה באחזקות של BRK את טבע בשנה החולפת (יתכן וכן הגדילו, אני לא עד כדי כך עוקב).
מה שכן בתמחורה הנוח הנוכחי (מכפיל 4-5 על הרווחים הצפויים) זו מניה המתאימה להם. אחזקה די קטנה בפורטפוליו נזכור, אני מנחש מכיוון שזו עדיין חברה בקשיים ועם אי וודאות. מניח שאם וכאשר תרד עננת תביעות האופיואידים אז התמחור ישתנה ו BRK יותר תאהב אותה (ומן הסתם או אז לא רק BRK יאהבו את המניה). לטובה אם הקנס יהיה קטן מהציפיות אבל צריך לקחת בחשבון גם תסריט פחות מלבב...

אישית יש לי טבע בתיק, כי יחס הסיכון/סיכוי אטרקטיבי לדעתי. במכפיל 10 (קרי 25$ למניה) כנראה שהייתי מוותר על התענוג עקב סיכון האופיואידים.
ב 10$ אני כן מוכן להחזיק.

מחזיק ולא ממליץ

top102

Active member
לטווח ארוך טבע זה אחת המניות האטרקטיביות שיש בבורסה בישראל. הבעיות המשפטיות יסתיימו תוך שנה או קצת יותר ותהיה יותר בהירות קדימה. צריכת התרופות עולה כל הזמן והטרנד הזה ימשך. אין היום סיכון לפשיטת רגל והחוב יורד כל הזמן.

yel5

Well-known member
קניתי אותה היום.
קאר שולץ עושה עבודה טובה מאז שנכנס. הקטנת החובות, הרחבת סל המוצרים ועם פשרות סבירות בתביעות יש לחברה סיכוי לפרוץ קדימה.
בנקודת הזמן הנוכחית אני מעריך שהסיכוי גדול מהסיכון.

dw

Well-known member
מנהל
סקירה של האנליסט יואב בורגן על VTRS, אקס מיילן. יכול לעניין גם את משקיעי טבע (סקירה על עוד פירמה בסקטור הגנריקה)
ויאטריס - מנייה זולה מאוד, עם סיבות טובות לכך | ביזפורטל (bizportal.co.il)
יואב בורגן כותב עכשיו על טבע, בהקשר משפט האופיואידים המעיב על המניה.
בלי קשר מחר הם אמורים לפרסם Q2.

טבע – האם פרשיית האופיואידים מתקרבת לסיומה? | ביזפורטל (bizportal.co.il)

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. - Investors

top102

Active member
לא חידש הרבה. מניה מתרסקת כל יום וברור שבלי איזה שהם חדשות זה ימשיך לרדת. תהליכים משפטיים יכולים לקחת המון זמן. חשבתי שבנוקדת זמן הזאת נידע יותר לאן הולכים. מחזיק בטבע וכרגע חושב מה לעשות עם המניה.

Reem88

Well-known member

למעלה