חתונה כמערכת יחסים

חתונה כמערכת יחסים

אנחנו הגברים יכולים להתפשר. ראבאק כמה כבר צריך בשביל להביא עוד זיון? מתפשרים, מזדיינים ומחפשים את הפרח הבא... אבל אתן הנשים סיבכתן את העיניין. בניתם לנו טכסים ארוכים בשביל הזיון המיוחל. כן כן, טכסים. צא איתי לסרט איכותי - עדיף דרמה. בוא להצגה...אמא קוראז? אולי נלך ריקודי עם? בוא נדבר אחרי ההצגה. בוא נדון על העתיד... ולא רק הצגה. לפני הצגה צריך להתלבש יפה. תגיד, איך זה יושב עלי? הרי מה שאני אגיד לא יצא טוב (אני שותק!) ולא רק איך זה יושב עלי - בוא תסתובב איתי לקנות .... אני מתאים לי זיון וזהו. להביא במנעמים. לא הצגה, לא סרט ולא לדבר איתך על מה ללבוש ובטח שלא להסתובב בחנויות ולמצוא ... אני מקבל אותך כמו שאלוהים ברא - ערומה. אני רוצה לזיין - לא רוצה מערכת יחסים. יש היום אמצעי מניעה - אז גם את יכולה. פעם הייתן צריכות למצוא את ה-גבר בשביל ה-זיון שיביא את ה-ילד המוצלח ביותר. את ואני יודעים שאת מוגבלת בכמות הילדים שאת יכולה להביא ולכן את בוחרת לך את הטופ שבטופ בעזרת ה-טכס - אני לאומתך יכול לפזר את הזרע חופשי - מנסיוני - כל חצי שעה אני מתחיל סבב חדש! אבל היום יש אמצעי מניעה - בואי נזדיין בלי חיבוק, בלי טכס ובלי מחויבות. זיון ללא מערכת יחסים. די נמאס לי להשקיע. נמאס לי מלשמוע ולהשמיע, נמאס לי מלהיות טווס בטכס, נמאס לי מהצגות ובמיוחד מ-מעגל הגיר הקווקזי! זהו, בגלל זה אני משקיע רק באחת. אין לי כוח לטכס הזה כל פעם מחדש.... דניאל

אפשר גם אחרת

אפשר גם שבלי שנשאל הבן זוג החמוד יחמיא ואפשר גם שמלבד סקס יעניין אותו ללכת לרקוד ושכולם יראו את בת זוגתו היפה להערב ..... סקס זה חל חשוב ממערכת יחסים אך בהחלט לא על הסקס עומדת מערכת יחסים ובמילה אחת תתבגר

מעניין גם לרקוד וגם להחמיא

מאוד מעניין. אני כל פעם שאני פוגש את החברים אני מחמיא. רק פני שבוע אמרתי לשגיא שמתאים לו משהו פחד הזקנקן....משום מה הוא כבר שבוע לא מדבר איתי. לך תבין. דרך אגב, מסכים איתך שלא רק על הסקס עומדת מערכת יחסים. אני רק שאלתי על המקרה שבו עומד ללא מערכת יחסים. דניאל

דנידג - אל תאמין להם

הטכסים האלו זה רק בסיפורים. כשכבר יש יזיזה או מישהי שרוצה בדיוק את מה שאתה רוצה - אין איתה שום טכסים. זה הכל בראש שלך ובסיפורי הבּוֹבֶּע-מָייסֶס. אבל מה שכתבת יפה בלי שום קשר. לפעמים אני אוהב גם סיינס-פיקשן ...

והנה לך פה מול העיניים דוגמא

היא אומרת לי תתבגר. כאילו, איך רק על זיונים אתה חושב? ואתה אומר לי שכמו שאני רוצה להביא במנעמים וזהו כך גם היא... וכל השאר סיינס פיקשן? להתבגר? למען האמת יש לי בתיבה הודעות של כאלה ששואלת "נו"... דניאל

היי חבוב , לא דיברתי עליה ...

עד כמה שאני מבין היא לא יזיזה שלך עדיין. היא חברה לפורום. היא הנותנת (תרתי משמע) , יזיזה לא היתה אומרת לך את מה שחברתך זו לפורום אומרת לך. לזה בדיוק התכוונתי דני

הבהרה

אין בי דבר ולא חצי דבר נגד יזיזות כל עוד זה תחליף לקשר אמיתי שמחפשים אך לא מוצאים כאשר משחפשים זה יזיזות זו כבר בעייה

וגם אם לא דברת עליה

וגם אם היא קופצת ונותנת לנו בכאילו הנחה (אפשר יזיזות כשאין מערכת..) כמו שהיה לך טכס לפני היזיזות, כמו שיש טכס עם היזיזות יש גם טכס אחרי היזיזות. נכון שלפעמים ניראה לנו שאפשר לותר עליו פה ושם אך הן חוזרות ומזכירות לנו שוב ושוב. קונספירציה של נשים שגם אתה משחק בה ואפילו מנפח לך אי אילו נוצות בריקוד אפריקאי משולב אינדיאני איכותי ומעמיק עלק. וגם אני בימים קשים - מוכן לצאת בצעד תמני אל גינת אגוז. דניאל

אתה חד משמעית טועה ! הוכח נא את מה

שאתה מייחס לי. אם אין לך כלים להוכיח , אל תקשקש סתם באויר , חרף הצבעוניות של דבריך. לא חייבים טכסים וכבר אמרתי לך שם למעלה שה"קונספירציה הנשית" שאתה מדבר עליה היא רק בראש שלך ואגב , מלמדת עליך לא מעט. רד מהריקודים ועבר למעשים אם אתה ב-א-מ-ת רוצה להווכח ואז תראה לבד. עד אז , הכל אצלך הגיגים ועם הגיגים אפשר באמת להגיע לירח ואפילו למאדים. מעשה אחד שווה אלף הגיגים. ואנחנו אל תשכח מדברים כאן על יזיזות וכיו' ולא על מאדים וגם לא על ריקודים כך שעל הגיגים אין כל כך על מה להסתמך פה.

אותך אני מכיר מפורום זה בלבד וממה

שאני מכיר ורואה יש אי אילו הודעות של תרנגול. גם זכור לי שאני קבלתי פה אותך כתרנגול (מאז למדתי שיש גם להסתכל בקנקן). ממה שאני מכיר ואין אתה יודע איך וכמה - יש ויש טכס. שאל כל אישה הצופה בנו (גם עכשיו) מן הצד. דניאל

נס קפה

זה מה שאתה מחפש. אין לך כוח להשקיע בהכנת קפה איכותי.
ועל זה נאמר... על טעם וריח אין מה להתווכח.

בומרנג

אנחנו הנשים צריכות כל הזמן להתפשר. ראבאק, כמה איסורים צריך בשביל להבטיח לו שהילד שלו? אתם הגברים והפארנויות שלכם! כמה כבר צריך לסבול אותכם? בניתם לנו טכסים ארוכים ושלל איסורים כדי להבטיח שחלילה מישהו אחר לא יפרה אותנו. רק בגלל שהשאיפה האמיתית שלכם היא לשים עלינו חגורת צניעות - אבל לא נעים לכם להתגלות במערומי הפארנויה שלכם.. כמה טכסים וסממנים ואיסורים וטאבואים ורגשות אשמה החדרתם לתרבות שלנו... הכל כדי להבטיח ולהרגיע אתכם, טריטוריאליסטים רכושניים פאראנואידיים. זהו, בגלל זה אני משקיעה רק באחד. אין לי כוח להתמודד עם יותר ממשוגע אחד.

../images/Emo45.gif וסמנטיקה

של המלה העברית "בעל"... מול "אשה" שכן הוא רוכש את האשה, והיא רכושו, והיא נשארת רק אשתו של אדם.... ולכן, אני לא משקיעה אף לא באחד... מה אני למכירה????

ובגלל זה

אני ממליצה לבנות שלי שלא להתחתן. לא לערוך את הארכאי הזה ששמו "חתונה". כי זה באמת מה שזה. "חתונה". הגנה על הזכר לאבטחת הגנים שלו. בכלל - אני ממליצה בחום לנשים צעירות שלא להעניק לגבר את המתנה הזו ששמה "חתונה" שמשמעותה להיות כפופה לחוקים שהומצאו בידי שוביניסטים רכושניים פארנואידים פרימיטיביים. ועכשיו קצת יותר ברצינות - מי שרוצה לחיות בזוגיות צריך להתאמץ בשביל זה. גבר או אישה. יש לי דודה שחיה כבר 50 שנה עם אותו בן זוג בלי חתונה. יש לי אחיינית צעירה שהולכת בדרכיה בעידודי המפורש ובעידוד המפורש של אחותי (אימה). חתונה מעניקה לבני הזוג את הפריוילגיה המפוקפקת להתחייס אל בן/בת הזוג כאל מובן מאליו. מושג החתונה מטפח את הרגשות של הרכושנות ויוצר אנשים שחמתם בוערת בהם כשבני/בנות הזוג פועלים על פי הדחף הגנטי שלהם שברוב המקרים אינו מונוגמי. מושג החתונה נותן לגיטימציה לחמומי מוח ולחוסר טולרנטיות. במיוחד בגלל שחוקי הנישואין כל כך חמורים. אותם גברים שהמציאו את הרעיון (ושלא תטעו - מושג החתונה הומצא על ידי גברים) פעלו מתוך שני מניעים עיקריים: הם רצו לייצב את החברה ולמנוע חילופי משפחות ומשפחות חד הוריות (ולכן החמירו בחוקי הגירושין) הם רצו להבטיח את הגנים של הגבר - ולכן החוקים המתייחסים לניאוף האישה כל כך הרבה יותר חמורים מהחוקים המתייחסים ל"ניאוף" הגבר. בטח תשאלו מה איתי.. - אני כבר מקרה אבוד...
כן, התחתנתי. אבל רק בגלל ששטפו לי את המוח. (שטיפת מוח שקיימת בתרבות שלנו לנשים צעירות להתחתן, שיהיה להן גבר שיהיה רק שלהן.. What's the fucking big deal? הייתי צעירה מידיי מכדי להבין...

דעתי שלי

מעניין...את אומרת שחתונה גורמת לדברים להראות מובן מאליו והופכת אנשים לחמומי מח אך האם זוגיות ארוכת טווח במעגל סגור לא עושה את כל אלה או שמא את מדברת על קשרים פתוחים?

אין לי התנגדות לחוזה התקשרות

יש לי התנגדות לטכסים ארכאיים שנולדו מתוך תובנות שהתבססו על עולם שאינו קיים יותר. ומה הקשר לרגשות את שואלת? סוגים שונים של רגשות קיימים בנו, מעצם היותינו בני אדם. ואת יודעת מה? אפשר לחנך אותנו! אנחנו נתונים להשפעות מן הסביבה.. מה שירגיז אותך לאו דווקא ירגיז אותי בגלל איך שגדלנו. אפשר לתת לגיטימציה לרגשות שגורמים לנו לרצות להיות אלימים ואפשר לגרום לנו לשלוט ברגשות כאלו. הכל שאלה של חינוך. אפשר לטפח אצל היצור האנושי חוסר ביטחון עצמי שיעצים רגשות של רכושנות וקנאה... אין לי ספק שרעיון החתונה מטפח את זה. אפשר היה בהחלט לחנך את החברה שלנו אחרת.. ושנוכל לחיות עם מצבים שונים בטולרנטיות. בתרבות שלנו החוקים הקובעים את ה"חתונה" מעודדים את הרגשות השליליים הללו של רכושנות קנאה ונותנת לגיטימציה לתגובה חמומת מוח. לא נפגשת בקביעה של השופט שאמר - "הייתה לו סיבה - היא בגדה בו.. יש להקל בעונשו" ..? לו לא היה חוק שקובע שגבר ואישה שייכים זה לזה מעצם ההתחתנות.. אף שופט לא היה יכול להגיד דבר כזה. אישה אינה קיניינו של גבר, גבר אינו קיניינה של אישה. אני בעד חוזה התקשרות. חוזה שיטפל בסוגיות של לממון, רכוש משותף, פרנסת הצאצאים. אם את מתעקשת דווקא - הייתי מוסיפה לחוזה גם את נושא ההתנסות עם בני זוג אחרים: אם מי מבין בני הזוג ירגיש דחף להתנסות עם עוד בני זוג - הייתי מחייבת אותם על פי חוזה גם לשמור על היגיינה...
הבעיות נעוצות ברצונו של הגבר להבטיח שלא ייצא לו לפרנס צאצאים שאינם שלו וברצונה של האישה להבטיח שהגבר "שלה" (שאמור להעביר את כל משאביו לרשותה על פי החוזה) לא יחלוק את ממונו עם אישה אחרת וצאצאים אחרים שאינם שלה. לא פחות ולא יותר. רעיון ה"חתונה" הצליח לגרום לנו להגיש "פגועים" מזה, "נעלבים" במקום להתייחס לסוגיות הללו באופן ענייני. די כבר לבכיינות הקורבנית הזו.

למעלה