חתונה בבלארוס, מסמכים נדרשים

DannyDD

New member
שלום! אני מעוניין להתחתן בקרוב בבלארוס עם בת זוג מקומית. ידוע לכם איזה מסמכים אני נדרש להציג בבלארוס? מסמכים שאני צריך להביא איתי מהארץ בשביל להירשם בבלארוס בתור זוג נשוי?

הבנתי שאני צריך להראות תעודת רווקות או תעודת מצב אישי, ודרכון. זה הכל? או שצריך עוד משהו?
תודה מראש

GerrardN8

Member
היי, אני מציע שאשתך לעתיד תיגש ל-ZACS ותבדוק מה בדיוק צריך בשביל להתחתן עם אזרח זר.

DannyDD

New member
אבדוק את הנושא, תודה!

מעניין אותי לדעת אם יש פה מישהו בפורום שעבר תהליך דומה, כי ראיתי שכבר היה דיון בנושא בעבר

sigma8

Member
אתה צריך:

1. צילום דרכון שלך מאושר באפוסטיל.
2. אישור רווקות עם אפוסטיל (תמצית רישום עם אפוסטיל מספיק).

שני ההנ"ל צריכים להיות מתורגמים אצל נוטוריון שם לא הארץ. גם יותר זול לתרגם שם.
תקבע תור מראש לזאקס.

מדבר מניסיון, התחתנו בבלארוס.

DannyDD

New member
מצויין!
1. רציתי לדעת גם כמה זמן בערך לוקח עד שקובעים תור בזאקס? הבנתי שזה עד שבועיים זמן המתנה?
2. צילום דרכון מאושר באפוסטיל כדאי לי לעשות בבלארוס או בארץ?
3. אני יכול לתרגם את המסמכים מעברית לרוסית בבלארוס? או שצריך לתרגם אותם בארץ לאנגלית קודם?

sigma8

Member
אגב ממליץ לפני החתונה להשיג מסמך שאומר שבת הזוג רווקה.
צריך אותו אחרי זה לפתיחת תיק במשרד הפנים. לפעמים אחרי החתונה קשה להשיג כזה שם.

DannyDD

New member
ומאיפה היא צריכה להשיג את המסמך הזה? משרד הפנים בבלארוס? במידה והיא משיגה, היא צריכה בטח לתרגם את זה לאנגלית עם חתימת אפוסטיל?

sigma8

Member
ומאיפה היא צריכה להשיג את המסמך הזה? משרד הפנים בבלארוס? במידה והיא משיגה, היא צריכה בטח לתרגם את זה לאנגלית עם חתימת אפוסטיל?
אין להם מסמך רישמי לזה. שתבקש שיכתבו לה שהיא רווקה. ואם תתחתנו ואז תצטרך מסמך כזה תבקש ירשמו בזאקס שלפני החתונה מצבה היה רווקה.

אל תשכח לעשות אפוסטיל לתעודת החתונה שם. וגם למסמך שאומר שבת הזוג רווקה.
כמובן יש עוד מסמכים שעליהם צריך לשים אפוסטיל שם.

sigma8

Member
מצויין!
1. רציתי לדעת גם כמה זמן בערך לוקח עד שקובעים תור בזאקס? הבנתי שזה עד שבועיים זמן המתנה?
2. צילום דרכון מאושר באפוסטיל כדאי לי לעשות בבלארוס או בארץ?
3. אני יכול לתרגם את המסמכים מעברית לרוסית בבלארוס? או שצריך לתרגם אותם בארץ לאנגלית קודם?
1. אם אני זוכר נכון אז כן.
2. את האפוסטיל אתה עושה בארץ.
אתה מצלם רת הדרכון ומגיש לאפוסטיל בארץ. ואז מתרגם את הצילום דרכון והאפוסטיל שם.
אתה מוציא תמצית רישום (אפשר גם דרך
האינטרנט באתר משרד הפנים, תקבל לאחר כ 10 יום בדואר). חובה לעשות אפוסטיל כל תמצית הרישום בארץ. אתה צריך את תמצית הרישום כי כתוב שם שאתה רווק.
אחרי זה תצטרך לתרגם את התמצית רישום ואת האפוסטיל שם (הם לא יקבלו אם תתרגם בארץ).

אתה מתרגם הכל לרוסית לא לאנגלית ורק שם.

DannyDD

New member
מעולה. אשמח לדעת בנוסף:
1. אם קיימת אפשרות להליך מזורז (בתשלום?) לקבלת תור בזאקס?
2. בכל זאקס אפשר לחתום/להתחתן עם תייר (כמוני) או שצריך לנסוע למינסק בשביל זה? כי הבת זוג גרה בעיר קטנה.

DannyDD

New member
אין להם מסמך רישמי לזה. שתבקש שיכתבו לה שהיא רווקה. ואם תתחתנו ואז תצטרך מסמך כזה תבקש ירשמו בזאקס שלפני החתונה מצבה היה רווקה.

אל תשכח לעשות אפוסטיל לתעודת החתונה שם. וגם למסמך שאומר שבת הזוג רווקה.
כמובן יש עוד מסמכים שעליהם צריך לשים אפוסטיל שם.

את האפוסטיל הבנתי שעושים/מקבלים במינסק, זה נכון? ואם כן, כמה זמן זה לוקח מרגע הגשת המסמכים?

sigma8

Member
אני לא יודע. אנחנו עשינו הכל במינסק.

אנחנו הוצאנו את כל האפוסטילים על המסמכים בחו"ל דרך עורך דין מקומי (שילמנו כסף והוא עשה הכל לבד - זה לא היה סכום מטורף לפי כסף ישראלי).

לקח לנו כשבוע וחצי להכל.

DannyDD

New member
ציינת שיש עוד מסמכים שצריך לעשות עליהם אפוסטיל. הכוונה מסמכים שצריך להביא מארץ? או מסמכים שאני אקבל שם בבלארוס? במידה וכן, פשוט לעשות תרגום ואפוסטיל לכל המסמכים שאקבל בבלארוס לאחר החתימה בזאקס?

sigma8

Member
בעיקר מסמכים שאתה מביא משם, של בת הזוג.

הכל מאוד פשוט:
מסמך ישראלי שאתה מביא מישראל לשם אתה עושה אפוסטיל בארץ.

מסמך שאתה מביא מבלארוס לישראל אתה עושה אפוסטיל בבלארוס.

יש רשימה שלמה של מסמכים שמשרד הפנים דורש לפתיחת תיק. למשל העידר רישום פלילי.
אותו כמובן אתה מוציא שם, עושה עליו אפוסטיל שם.

אל תתרגם שם לעברית שום מסמך, משרד הפנים דורש לתרגם הכל כאן בארץ (מרוסית לעברית).

אגב זה ככה גם שם, בבלארוס כל מסמך אתה מציג (דרכון + תמצית רישום) אתה צריך לתרגם שם ע"י מתרגם מורשה שם.

DannyDD

New member
מובן, מודה לך מאוד על המענה. הייתי מעוניין לדעת גם:
1. בסיום כל התהליך הראשוני אחרי הזאקס והגעה לארץ עם המסמכים הראשונים מבלארוס, כמה זמן לוקח התהליך קליטה/רישום במשרד הפנים עד שאני מקבל אישור להביא את אישתי לארץ? הבנתי שזה בערך בין חודש לשלושה חודשים?
2. לגבי העורך דין המקומי בבלארוס (שאלה מצחיקה טיפה אבל אני חייב לשאול) מה אני צריך לרשום בשביל למצוא אחד כזה, מורשה? (אני דובר רוסית אגב) פשוט לרשום ברוסית עורך דין/שרותי נוטריון/חותמת אפוסטיל במינסק?
3. העורך דין מטפל לי רק בתרגום והחותמת? את שאר המסמכים כמו עבר פלילי של הבת זוג ומסמך שמעיד על כך שהיא רווקה, זה משהו שהיא לבד צריכה להשיג?

sigma8

Member
1. כן אבל זה תלוי בסניף משרד הפנים ותלוי אם לא יבקשו עוד מסמכים. לפעמים גם עושים ראיון כשאתה כאן ובת הזוג עושה בשגרירות ואז כמובן זה מתארך.

2. אנחנו עשינו כאן:
הגשנו להם מסמכים מקוריים (תעודת נישואין, תעודת לידה, רישום פלילי וכו).
שילמנו כסף והם דאגו שעל הכל יהיה אפוסטיל. יותר קל מללכת לבד להשיג רפוסטיל על הכל.

3. אנחנו השגנו את כל המסמכים לבד, רק את האפוסטילים עזרו לנו.

DannyDD

New member
לגבי החותמת אפוסטיל בארץ. המסמכים חייבים להיות עם חותמת של משרד החוץ? או שזה בסדר גם עם חותמת של משרד המשפטים?

sigma8

Member
אצלי תמצית הרישום חתומה ב-2 אפוסטילים אחד של משרד המשפטים (בבית משפט מחוזי) ואחד של משרד החוץ.
מתורגם אצל נוטוריון ששם חותמת וחתימה.

צילום הדרכון חתום רק באפוסטיל של בית המשפט המחוזי ומתורגם ע״י נוטוריון שגם שם חותמת וחתימה.

DannyDD

New member
הבנתי. מקווה שזה יספיק לי רק אפוסטיל של משרד המשפטים, כי אני מוגבל בזמנים. בדקתי באחד האתרים בבלארוס והיה רשום או משרד החוץ או משרד המשפטים, מקווה שלא יעשו לי בעיות עם זה.

למעלה