חתול "פקוק" *הודעה קצת מגעילה*

hungrywombat

New member
חתול "פקוק" *הודעה קצת מגעילה*

בעיה לא נעימה:לחתול שלי יש "פקק" בבטן
הוט' אמרה שזה טבעי בגילו וכדאי לפני שנתחיל תרופות כדאי לנסות לתת לו קצת שמן קנולה (או לשים לו על האוכל) ל"ריכוך" הבעיה היא שהוא לא מוכן לאכול אוכל עם השמן עליו (מריח קצת ובוכה כדי לקבל אוכל אחר) וגם לא שמן ישר מהכף (ישר יורק את זה!) הוט' לא עובדת במרפאה השבוע ככה שאין לי היום את מי לשאול אבל אולי אתם יודעים:אפשר לתת חמאה או מרגרינה במקום? (נכון שהיתה כאן וטרינרית פעם? או שהיא כבר לא כותבת כאן?)

hungrywombat

New member
מנצלש"ת: המלצה למנשא

אני אחרי מחלה ואין לי כוח לסחוב את המנשא+החתול מישהו מכיר מנשא עם גלגלים וידית (כמו מזוודת "טרולי") או עגלה שאפשר לקחת אותה לביקור אצל הוטרינר או אפילו מנשא ממש קל (החתול שוקל שלושה קילו וקצת אז נראה לי שמה שהכי כבד זה המנשא) שחתול לא יכול לפרק ניסיתי לשים ארגז קרטון על עגלת ילדים של השכנה שלי וזה לא ממש עוזר

dimitrygo

Active member
מנהל
מומלץ לשאול גם בפורום רפואת חיות מחמד

לדעתי אפשא לתת תונה בשמן (לא הכי בריא במצב רגיל אבל כשאין ברירה אז לא נורע). אבל מדאיג אותי היחס של הוט' שלך. מה זאת אומרת "טבעי בגילו"? לדעתי אין דבר כזה.

dimitrygo

Active member
מנהל
תלוי בשימורים, ברובם אני חושב שזה מרק וג'לטין

Noaal

New member
למה היא לא נתנה לחתול מעט שמן פראפין?

מה זה השטויות של קנולה? כמה זמן החתול "פקוק"?

Bastat

New member
../images/Emo45.gif הכי מומלץ שמן פרפין

ואים אני לא טועה אין לו טעם וריח.

שמן פארפין עלול להיות מסוכן כבר כתבתי שאם טיפה של שמן פארפין תגיע לריאות, החתול יחלה בדלקת ריאות קשה ביותר. לקסא סטט מבוסס על ואזלין, שזה דומה. שמן פראפין מצויין לבני אדם , אבל לא לשימוש ממושך. בעיקר אחרי ניתוחים באזור פי הטבעת והחלחולת.

אני נותנת לבוזיק שלי שמן פראפין פעם בכמה

שבועות. זה עוזר לו לעיכול, ואלו היו ההוראות שקיבלתי מהבעלים הקודמים שלו (הם אמרו לי פעם בשבוע). בוזיק מת על הטעם של זה ותמיד מבקש עוד...

Noaal

New member
למה הוא מקבל את זה?

זה ממש לא בריא לתת לאורך זמן, אלא אם יש סיבה רפואית ולא סיפרו לך.

Noaal

New member
לכדורי שיער עדיף לתת לקסה סטאט או חטיפים

ייעודיים. לא שמן.

לאלומת האור- מעניין מאוד כשהחתול של חלה בעצירות כרונית, הוטרינר שלי התנגד לשמן פארפין, בגלל שלפעמים הוא יכול בטעות להגיע לריאות ואז יהיה אסון, כי צריך להזריקו לפה. אצלך אין בעיה, כי הוא אוהב את זה, אז אולי הוא מלקק? אם כך אין בכלל בעיה!

Noaal

New member
כל נוזל שמזריקים לפה יכול תיאורטית להגיע

לריאות. אז מה, לא נניק גורים יונקים? לא נשקה חתול מיובש?

ל-Noaal נכון אבל כל נוזל עלול להגיע לריאות, אבל אם הוא נוזל שומני, הוא הכי חמור, כי גם בשיעול אין ממש סילוק שלו, בעוד שנוזל על בסיס מים הוא עפי"ר פחות מסוכן. לגבי הצלת חיים - על זה אין מה לדבר, עושים הכל ומסתכנים. לי היה חתול עם עצירות 4 שנים והווטרינר לא המליץ על שמן פארפין שאילו הייתי יכולה לתת לחתול, אולי היה לי הרבה הרבה יותר קל באותן 4 שנים קשות. בסוף מצאתי דרך (כדורים שהווטרינר בכלל לא ידע על קיומם) וזה עזר ולא היה קשה, אבל הנזק כבר הצטבר ואולי קיצר את חיו. אם החתול מלקק את השמן, אז מצויין, בכלל אין בעיה. אם צריך להזריקו לפה, עלולה להיות בעיה

Noaal

New member
אשמח לראות איזה סימוכין מקצועי לדברים שלך

לא מכירה שום הסבר כזה ואף וט' לא הזהיר אותי בפני משהו כזה.

למעלה