חתולי רחוב,

dnkobi

New member
חתולי רחוב,

שלום לכולם, יש לי מחוץ לבית כמה חתולים ממש חמודים, אני רוצה מדיי פעם להביא להם אוכל ולא יודע מה מותר להביא ומה אסור.. בנתיים אני מביא להם שוקו עוגיות... אני אשמח לתשובה מעמיקה, תודה...

אישעם

New member
אני קונה להם מזון יבש

הם מורעבים, תלויים בנו, מסכנים. בני אדם יצרו את החתולים, זו אחריות של כולנו לדאוג להם. יש להשאיר להם גם מים, בפינות שעוברים ושבים לא ישפכו, מתקרבים עלינו ימים חמים מאוד, השיא ביום א'.

dnkobi

New member
לא בדיוק,

אני גר במושב ואצלנו החתולים שמנים ורגועים חח... בכל מקרה לקחתי את המצלתך על שאריות בשר, ומה בקשר לעוגיות? זה בסדר להביא להם?

kittieCat

New member
אני משארת שעוגיות ושוקו כתבת בתור בדיחה...

כי זה לא אוכל אפילו לאנשים

dnkobi

New member
באמת?

אני דווקא אוהב שוקו ועוגיות וכל בוקר אני אוכל ושותה, וגם בדרך מביא לחתולים... :)

kittieCat

New member
אני לא מאמינה שאתה רציני אבל בכל זאת

אענה לך ברצינות - 1- סוכר מזיק ואף עלול להיות קטלני לחתולים וגם לכלבים 2- המיתוס שחתולים צריכים לשתות חלב הוא מיתוס ונובע בעיקר מבורות וממנהגי עבר. מוצרי חלב אינם בריאים לחתולים (גם אם חתולים מסוימים אוהבים אותם) החתול הוא טורף וככזה התזונה שלו צריכה להיות ברובה בשרית יש חתולים שבשמחה ישתו חלב, יאכלו גלידה ואף עוגת ריבת חלב (החתולה הראשונה המטורפת שהיתה לי) האם זה בריא להם? בפירוש לא! המוצר החלבי היחיד שהחתול שלי מקבל מידי פעם הוא גבינת עיזים (הוא מטורף על זה ברמות שאי אפשר לסרב לו) וגם זה לעיתים די רחוקות...

dnkobi

New member
תגובה מצוינת...

תודה רבה, ענית לי על כל מה שרציתי לדעת :) ולשאלתך, חשוב לי לאכול ארוחת בוקר ואין לי כלכך זמן אז עוגיות ושוקוצינו מהווה בשבילי תחליף מצוין... :) תודה...

yaelofer

New member
רק חלב בלבד ממש אסור.

גבינות מותר. (למרות שהן מבוססות על חלב.)

yaelofer

New member
בעיקרון, מוצרי חלב פרה נועדו רק לפרות,

וכל שאר בעלי החיים יכולים להיות רגישים להם. אבל משיחה עם וטרינרים, רק חלב אסור לחתולים לשתות (גורם לחתולים לשלשל), ואילו שאר המוצרים (גבינות, שמנת, אקטימל, ועוד) דווקא כן מותרים ואינם גורמים לשלשולים או לבעיות מיוחדות (אלא אם כן יהיה חתול רגיש במיוחד כמו שיש אנשים רגישים במיוחד שמגיבים רע לכל מוצרי החלב או הלחם או לדברים אחרים). לגבי אקטימל, שדווקא מכיל המון לקטוז, הוא אפילו מומלץ ע"י מס' וטרינרים בתור תוספת זמנית לחתולים שמקבלים אנטיביוטיקה (כדי "לנטרל" את ההשפעות השליליות של האנטיביוטיקה ולעזור לגוף להתחזק). בכל מקרה, אברר שוב אצל וטרינרים נוספים.

dimitrygo

Active member
מנהל
גם אני חשבתי ככה כי קראתי שתהליך החמצה של

חלב מפרק את הלקטוז. אבל אלה נתונים מהשטח שקשה להתווכח איתם

yaelofer

New member
אם הוטרינרים שאמרו לי שגבינות מותר וחלב אסור

צדקו, אז אולי יש באמת משהו בתהליך הייצור של הגבינות ששונה מתהליך הייצור של החלב שגורם לכך שגבינות כן תהיינה אכילות לחתולים למרות הנתונים שהבאת.

Degeneration X

New member
אנחנו לא בייתנו אותם.

הם בחרו לבוא ולחיות איתנו, כי בפחים שלנו יש אוכל במקום שיצטרכו לצוד אותו. בדיוק היתה כתבה מעניינת בוויינט על איך שהחתולים השתנו בצורה מינימלית מאוד באבולוציה ושהיחסים הסימביוטיים של החתול והאדם [האדם נותן לחתול אוכל באופן ישיר או בצורה של בית מוכה עכברים, והחתול נותן לאדם בית ללא עכברים וחמידותו מספקת את יצר המעיכה של הבת הקטנה של האדם
] הם הסיבה היחידה להמצאותו של החתול בסביבתנו.

אישעם

New member
ממש לא, החתולים בוייתו במצריים העתיקה

הורבעו ובוייתו. קיבלו יחס של אלים כמצילי חיים בגלל מכת ערברים שהייתה שם. כך זה התחיל. האדם לקח את החתול מהטבע, אין בטבע חתולי רחוב, חתולי הבר שונים.

למעלה